Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?

Odpovede a výherca

Tak, a sme v novom roku, do ktorého vám želáme všetko dobré a veľa radosti z hardvéru! A jednu z prvých takýchto radostí začneme na HWCoolingu. Už totiž poznáme meno výhercu GTX 1070 Ti Phoenix GS, ktorému trochu prialo šťastie a zároveň sa úspešne popasoval s kvízovými otázkami. Tie, ako sa ukázalo, neboli úplne jednoduché pre každého, no naši pozorní čitatelia sa spravidla nemýlili.

Zopár súťažiacich vyradila z hry už prvá otázka – najzákernejšia zo všetkých. Kto sa hľadal odpovede iba v grafoch, označil najskôr možnosť C, teda, že je komplexne najvhodnejšie naniesť pastu NT-H1 (0,033 ml) po celej ploche IHS hladkú vrstvičku. To je ale poriadne namordujete, preto je komplexne najvhodnejšie (rýchlejšie a výsledok je rovnaký) zvoliť techniku kríža, čo objasňujeme v texte.

Sem tam ste pochybili i v tretej otázke, s tromi ventilátormi (v konfigurácii jedného na vstupe a dvoch na výstupe) sme v testoch na VRM grafickej karty namerali lepšie výsledky než so štvoricou (2 + 2). Systémových ventilátorov bolo síce v skrinke menej, no zato mohli fungovať pri vyšších otáčkach. A silenejší priamejší ofuk (byť to iba jedného ventilátora) s intenzívnejším odsávaním, sa ukázalo pri rovnakej hlučnosti ako efektívnejšie nastavenie.

Ostatné otázky vám problémy nerobili. Všetci viete, že vyššiu spotrebu Asus ROG Strix Z390-E má na svedomí funkcia Multicore Enhancement, ktorá vyženie frekvencie všetkých jadier na hodnoty Turba. Pomýliť ste sa nenechali ani na záver. GS na grafikách Gainward naozaj znamená „Golden Sample“. Aj keď na obaloch niektorých grafík by ste mohli nájsť popisy ako Gamer’s Spirit. Stačilo však s istotou vedieť, že varianty GS na rozdiel od „obyčajných“ Phoenixiek majú v ExperToole OC profil.

Správne odpovede

    1. Aká technika aplikácie termopasty Noctua-NT-H1 a v akom jej množstve sa ukazuje v našich testoch ako komplexne najvhodnejšia?
     1. Kvapka (0,66 ml) doprostred
     2. Na kríž (0,033 ml) tepelného rozvádzača
     3. Hladká vrstva (0,033 ml) po celej ploche IHS
    2. Odporúčame v recenzii SSD Adata SX6000 priplatiť si za Adata SX8200?
     1. Áno, cenový rozdiel je malý a SX8200 je o poznanie výkonnejšia
     2. Nie, pomer cena/výkon hrá v prospech SX6000
    3. Zhruba pred rokom sme testovali vplyv systémového chladenia na zahrievanie komponentov. Ktorá z konfigurácií je pri veĺmi nízkej celkovej hlučnosti 31,5 dBA vyšla najefektívnejšie pre chladenie MOSFETov grafickej karty?
     1. Trikrát ventilátor: jeden na vstupe + dva na výstupe
     2. Štyrikrát ventilátor: dva na vstupe + dva na výstupe
     3. Dvakrát ventilátor: jeden na vstupe + jeden na výstupe
    4. Prečo základná doska Asus ROG Strix Z390-E Gaming dosahuje v továrenských nastaveniach najvyššie skóre než mnohé konkurenčné modely? Pretože má funkciu Multicore Enhancement
    5. Ktorý z týchto chladičov SSD je najmenej efektívny?
     1. EKWB EK.M2
     2. Akasa M.2 SSD heatsink
     3. Alphacool HDX M.
    6. Koľko interných 3,5″ pozícií má skrinka Fractal Design Define S2?
     1. Tri
     2. Päť
     3. Šesť
     4. Osem
    7. Od zhruba akého príkonu (celej zostavy) nám na základnej doske ASRock X399 Taichi začal dramaticky klesal výkon procesora AMD Threadripper 2990WX vplyvom prehrievania VRM? 
     1. 350 W
     2. 400 W
     3. 50 W
    8. Čo pri grafikách Gainward vyjadruje skratka GS a v čom sa tieto karty odlišujú od „obyčajných“ kariet Phoenix bez ďalšieho prívlastku?
     1. Goes Solid a GS majú vyšší boost clock
     2. Gamer’s Spirit a GS majú vyšší boost clock
     3. Golden Sample a GS podporujú OC profil v ExperToole

Výherca

Spomedzi správnych odpovedí sme vyžrebovali Matěja S. (…@seznam.cz), ktorému gratulujeme! Ostatní nezúfajte, určite to vyjde niekedy nabudúce 🙂


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti

Nedávno nás oslovil náročný fanúšik s prosbou o navrhnutie a poskladanie počítača na prácu aj hranie. Zadanie bolo jasné, to najlepšie, čo sa momentálne dá kúpiť, no zbytočne to nepreháňať. V článku si povieme niečo o vybraných komponentoch, ale aj o problémoch, na ktoré sme počas oprimalizácií narazili. Pozrite sa s nami na finálny výsledok a dajte nám v komentároch vedieť, či sa vám zostava páči! Celý článok „Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika

Tak, a máme tu GeForce RTX od Gainwardu! Minulá generácia grafických kariet tohto výrobcu, s chladičom Phoenix, podávala perfektné výsledky. O tom sa môžete presvedčiť v teste GTX 1070 Ti Pheonix GS. Nový chladič však prešiel mnohými premenami. Ale hlavne: uberá sa karta v sľapajách predchodkyne a vyznačuje sa rovnako výbornými prevádzkovými vlastnosťami vrátane skvelého pretaktovania? Celý článok „Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080

GTX 1070 Ti je posledným prírastkom do rodiny „tisíckových“ GeForce a priama odpoveď na AMD Vega 56. Tabuľkovo je umiestená medzi GTX 1070 a GTX 1080, no bližšie má k druhej menovanej. Môže dohnať lacnejšie 1080 so slabším chladičom i napájaním? Aj tieto karty sú o pár eur drahšie. Z testu zistíte, ako robustná GTX 1070 Ti Phoenix GS obstojí v porovnaní s GTX 1080 FE. Celý článok „Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *