SPC Ventum VT2 TG Evo ARGB – první dojmy a minirecenze

Závěr a hodnocení

Společnost Silentium PC nedávno představila novou řadu počítačových skříní s označením Ventum. Modely VT2 z této řady představují kompaktní skříně střední třídy. Perforovaný přední panel jasně sděluje, že chlazení komponent v sestavě je u těchto skříní hlavní prioritou. Dnes se podíváme na model Ventum VT2 TG Evo ARGB, který je vybaven trojicí podsvícených ventilátorů s integrovaným ovladačem a bočnicí z tvrzeného skla.

Závěr a hodnocení

Tento článek nemá sloužit jako hloubková recenze, nechci příliš zasahovat Martinovi Bednárovi do jeho výsostných vod. Berte jej spíše jako praktické zkušenosti a dojmy při stavbě počítačové sestavy do skříně, která nabízí skutečně hodně muziky za málo peněz. V této cenové relaci nelze předpokládat špičkovou kvalitu nebo prémiové materiály, nicméně celkové zpracování je na solidní úrovni. Nějaké ty kompromisy lze samozřejmě očekávat, ale nejedná se o žádné zásadní nedostatky. Za své peníze dostanete slušně zpracovanou skříň, navíc vybavenou trojicí ventilátorů s ARGB podsvícením, dále bočnici z tvrzeného skla a rozbočovač pro ventilátory a s ovladačem pro ARGB podsvícení.

Airflow je velice dobře provedený, což je především zásluha předního panelu, který nebrání toku vzduchu směrem do skříně. Malým překvapením bylo zjištění, že další ventilátor v zadní pozici nevedl k zásadnímu poklesu teplot. Tedy alespoň v testované sestavě, která negeneruje extrémní množství odpadního tepla. Ventum VT2 TG Evo ARGB je jednoduše povedená skříň ze střední třídy a odnáší si tak moje doporučení. Závěrem tohoto článku bych znovu rád poděkoval společnosti Silentium PC za poskytnutí skříně a napájecího zdroje.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia

Jednu skrinku charakteristickú dreveným predným panelom sme tu už mali. Pre niekoho potreby ale nemusela byť „dosť veľká“, čo však teraz rieši variant XL. Okrem iného v tomto článku nájdete aj testy s dvoma rôznymi konfiguráciami ventilátorov. A tiež porovnanie chladenia s menším modelom North Mesh. A  nielen s ním, vo výsledkovej databáze máme už na porovnanie celkom 25 iných skriniek. Celý článok „Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool CH780: Základom široké pozorovacie uhly

Akvárium či terárium? Skrátka poriadne presklená (panoramatická?) skrinka, v ktorej dobre vidieť na komponenty. Nielen vzhľad má byť „tým atraktívnym“, ale takisto bohaté možnosti chladenia, respektíve inštalácie kvapalinových chladičov. A zmysel u DeepCool CH780 môže dávať takisto re-konfigurácia systémových ventilátorov. Rozdiely mapujeme aj v porovnávacích testoch. Celý článok „DeepCool CH780: Základom široké pozorovacie uhly“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool z CES 24: Panoramatická skrinka a temné vodníky

Firma DeepCool predstavila výrazne presklenú skrinku s atypickým rozložením systémových ventilátorov (s dôrazom na podtlak) a cenovo dostupné kvapalinové chladiče. Tie budú atraktívne pre používateľov, ktorí neholdujú osvetleným prvkom a prvoradá je čo najvyššia efektivita chladenia, respektíve čo najatraktívnejší pomer cena/výkon. Nové kvapalinové chladiče na procesor od DeepCool majú predpoklady na to, aby v tomto smere bodovali. Celý článok „DeepCool z CES 24: Panoramatická skrinka a temné vodníky“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *