Asus ROG Strix Flare II Animate: Ktoré spínače? Kde aké potrebujete

Záver

Vymeniteľné mechanické spínače, ktoré môžete i rôzne kombinovať, a LED diplej s možnosťou personalizácie textu robia z ROG Strix Flare II Animate pomerene výnimočnú klávesnicu. Podobne ako väčšina drahších modelov má i táto poriadnu (a pohodlnú) opierku pod zápästia. Celkovo sa tu príliš nešetrilo, vyhotovenie je robustné a aj v rámci tejto klávesnice Asus obišiel spínače tretích strán a použil svoje vlastné.

Záver

Štandardný vzhľad klávesnice obohacuje displej AniMe Matrix. Pridáva k zovňajšku animácie štylizované do osembitovej grafiky alebo aj praktické funkcie ako aktuálny čas, či e-mailové notifikácie. Osobne som pri testovaní volil praktickejšie funkcie. Opačná strana klávesnice disponuje šiestimi multimediálnymi klávesami, ktoré podávajú skvelú hmatovú odozvu pri používaní.

Konštrukciu spevňuje hliníkový plát, ktorý znesie aj agresívnejšie zaobchádzanie. Hráči môžu v pokoji podľahnúť hraniu, a nemusia sa báť o to, či by mohli hrubším zaobchádzaním vážne poškodiť klávesnicu. Všetko sa dá samozrejme pokaziť, takže to treba brať s rezervou. Výrazne pohodlnešie sa klávesnica používa s podperou pod zápästia. Pena v nej (pravdepodobne pamäťová) spríjemní používanie, výrazne odľahčí zápästiam a aj vzdialenejšie klávesy sú zrazu bližšie. Jediné možné riziko na podpere môže byť použitá umelá koža a jej životnosť. Dvojmetrový kábel s opletom a možnosťou vytiahnuť jeden port USB zo základnej dosky je už len čerešnička na torte.

Vďaka vnútornej pamäti si môžete už nastavenú klávesnicu brať so sebou kamkoľvek. Ponúka šesť profilov, kde každý z nich môže obsahovať odlišné makrá alebo premapované klávesy. Toto všetko a viac, ako napríklad to čo vám bude displej zobrazovať si dokážete presne prispôsobiť v obslúžnej aplikácii Armoury Crate. Jediná vec, ktorá sa mi na softvéri pre klávesnicu nepáčila je, že nie je možná úprava nastavení ak neaktualizujete na najnovšiu verziu samotný hardvér. A to sa mi stalo dvakrát v priebehu dvoch týždňov.

Takmer dvestoeurová klávesnica a nie je vodeodolná? Odpoveď je áno. To je cena za vymeniteľné spínače, ktoré robia z Flare II schopného transforméra. Klávesnica je dodávaná s Asus spínačmi ROG NX Red. Oproti známym Cherry MX Red majú o 0,2mm kratšiu dráhu pre aktiváciu a taktiež je k tomu potrebné vyvinúť nižšiu váhu o päť gramov, konkrétne 40. Ak by vám nevyhovovali, môžete použiť hnedé alebo modré spínače z ponuky Asusu, poprípade ich vymeniť za Cherry MX spínače. Zvuk vychádzajúci z klávesnice upravuje pena osadená v jej vnútri. Tá eliminuje „cinkajúce“ zvuky pri používaní.

Flare II, je klávesnica s veľkou škálou využitia a rýchlou odozvou 8000 Hz, ktorá sa prispôsobí všetkým vaším potrebám. Či sa jedná o displej alebo o spínače, vždy máte na výber. Síce je cena klávesnice vyššia ale dostanete to, za čo si zaplatíte. Chýbajúca vodeodolnosť je najväčšia slabina klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

GeForce RTX 4060 Ti se slotem M.2 jde na trh. Umí i PCIe 5.0 SSD

Některá GPU v současných herních grafikách nepoužívají plnou kapacitu slotu PCI Express ×16, ale jen osm linek. Týká se to karet jako Radeon RX 7600 a také GeForce RTX 4060 a 4060 Ti. Asus nedávno přišel s nápadem, jak využít linky navíc, které s takovou kartou na většině základních desek zůstávají ležet ladem, a vyrobil grafiku, která neaktivní linky zužitkovává pro připojení SSD a poskytuje další slot M.2 navíc. Celý článok „GeForce RTX 4060 Ti se slotem M.2 jde na trh. Umí i PCIe 5.0 SSD“ »

 •  
 •  
 •  

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

 •  
 •  
 •  

Asus DIMM Flex: Keď rýchle pamäte, tak spravované dynamicky

S procesormi Raptor Lake Refresh síce nevyšli dosky s čipsetom Z890, ale každému výrobcovi pribudli nové modely so „starým“ (Intel Z790). Dôvod, prečo sa o ne zaujímať, môže byť napríklad podpora DIMM Flex. Tá má vybraných základných doskách Asusu súčasne zvyšovať pamäťovú priepustnosť súčasne i stabilitu. Asus dobre opisuje, ako to celé technicky funguje a zverejnil aj zopár praktických výsledkov. Celý článok „Asus DIMM Flex: Keď rýchle pamäte, tak spravované dynamicky“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *