Asus ROG Strix Flare II Animate: Ktoré spínače? Kde aké potrebujete

Záver

Vymeniteľné mechanické spínače, ktoré môžete i rôzne kombinovať, a LED diplej s možnosťou personalizácie textu robia z ROG Strix Flare II Animate pomerene výnimočnú klávesnicu. Podobne ako väčšina drahších modelov má i táto poriadnu (a pohodlnú) opierku pod zápästia. Celkovo sa tu príliš nešetrilo, vyhotovenie je robustné a aj v rámci tejto klávesnice Asus obišiel spínače tretích strán a použil svoje vlastné.

Záver

Štandardný vzhľad klávesnice obohacuje displej AniMe Matrix. Pridáva k zovňajšku animácie štylizované do osembitovej grafiky alebo aj praktické funkcie ako aktuálny čas, či e-mailové notifikácie. Osobne som pri testovaní volil praktickejšie funkcie. Opačná strana klávesnice disponuje šiestimi multimediálnymi klávesami, ktoré podávajú skvelú hmatovú odozvu pri používaní.

Konštrukciu spevňuje hliníkový plát, ktorý znesie aj agresívnejšie zaobchádzanie. Hráči môžu v pokoji podľahnúť hraniu, a nemusia sa báť o to, či by mohli hrubším zaobchádzaním vážne poškodiť klávesnicu. Všetko sa dá samozrejme pokaziť, takže to treba brať s rezervou. Výrazne pohodlnešie sa klávesnica používa s podperou pod zápästia. Pena v nej (pravdepodobne pamäťová) spríjemní používanie, výrazne odľahčí zápästiam a aj vzdialenejšie klávesy sú zrazu bližšie. Jediné možné riziko na podpere môže byť použitá umelá koža a jej životnosť. Dvojmetrový kábel s opletom a možnosťou vytiahnuť jeden port USB zo základnej dosky je už len čerešnička na torte.

Vďaka vnútornej pamäti si môžete už nastavenú klávesnicu brať so sebou kamkoľvek. Ponúka šesť profilov, kde každý z nich môže obsahovať odlišné makrá alebo premapované klávesy. Toto všetko a viac, ako napríklad to čo vám bude displej zobrazovať si dokážete presne prispôsobiť v obslúžnej aplikácii Armoury Crate. Jediná vec, ktorá sa mi na softvéri pre klávesnicu nepáčila je, že nie je možná úprava nastavení ak neaktualizujete na najnovšiu verziu samotný hardvér. A to sa mi stalo dvakrát v priebehu dvoch týždňov.

Takmer dvestoeurová klávesnica a nie je vodeodolná? Odpoveď je áno. To je cena za vymeniteľné spínače, ktoré robia z Flare II schopného transforméra. Klávesnica je dodávaná s Asus spínačmi ROG NX Red. Oproti známym Cherry MX Red majú o 0,2mm kratšiu dráhu pre aktiváciu a taktiež je k tomu potrebné vyvinúť nižšiu váhu o päť gramov, konkrétne 40. Ak by vám nevyhovovali, môžete použiť hnedé alebo modré spínače z ponuky Asusu, poprípade ich vymeniť za Cherry MX spínače. Zvuk vychádzajúci z klávesnice upravuje pena osadená v jej vnútri. Tá eliminuje „cinkajúce“ zvuky pri používaní.

Flare II, je klávesnica s veľkou škálou využitia a rýchlou odozvou 8000 Hz, ktorá sa prispôsobí všetkým vaším potrebám. Či sa jedná o displej alebo o spínače, vždy máte na výber. Síce je cena klávesnice vyššia ale dostanete to, za čo si zaplatíte. Chýbajúca vodeodolnosť je najväčšia slabina klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lepší záruka u desek Asus: Platí i pro OC pamětí a beta BIOSy

V posledních dnech se na webu rozhořela kontroverze okolo (nebo proti) základním deskám Asus. Souvisí s problémem rozbitých Ryzenů 7000X3D kvůli příliš vysokému napětí VSoC, které bylo předtím nastavováno příliš vysoko právě deskami Asus (byť ne jen jimi). Následně se snesly stížnosti na to, že Asus opravu vydal jako beta BIOS, který oficiálně nebyl krytý zárukou. Firma teď v reakci na to přichází se změnami, které vypadají dost pozitivně. Celý článok „Lepší záruka u desek Asus: Platí i pro OC pamětí a beta BIOSy“ »

 •  
 •  
 •  

ROG Strix SCAR 18 alebo test komba RTX 4090/Core i9-13980HX

Procesory a grafické karty najnovších generácií sú už dostupné v notebookoch pekne spolu, vedľa seba, čo sa týka aj modelového radu Asus – SCAR 18. Reč je o výkonnom hardvéri, respektíve najvýkonnejšom, pokiaľ sa jedná o konfiguráciu, ktorú sme testovali. Tá obsahuje špičkové CPU (Raptor Lake, Core i9-13980HX) i GPU (Ada Lovelace, GeForce RTX 4090). Scar 18 pritom vzhľadom na vysoký výkon predstavuje pomerne kompaktný notebook. Celý článok „ROG Strix SCAR 18 alebo test komba RTX 4090/Core i9-13980HX“ »

 •  
 •  
 •  

Asus má na deskách A620 nejen PCIe 5.0, ale i přetaktování CPU

Před týdnem vydané desky s čipsety AMD A620 nemají oficiálně podporovat PCI Express 5.0 ani přetaktování, ale vypadá to, že neoficiálně to často bude jiná. Už se objevila zpráva, že PCI Express 5.0 neoficiálně funguje na A620 deskách od ASRocku. A nejsou jediné, PCIe 5.0 pro SSD podle všeho lze použít i na deskách Asus. A ty navíc podporují i další věc, kterou by neměly: přetaktování procesoru přes Precision Boost Overdrive. Celý článok „Asus má na deskách A620 nejen PCIe 5.0, ale i přetaktování CPU“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *