Asus ROG Strix Flare II Animate: Ktoré spínače? Kde aké potrebujete

Záver

Vymeniteľné mechanické spínače, ktoré môžete i rôzne kombinovať, a LED diplej s možnosťou personalizácie textu robia z ROG Strix Flare II Animate pomerene výnimočnú klávesnicu. Podobne ako väčšina drahších modelov má i táto poriadnu (a pohodlnú) opierku pod zápästia. Celkovo sa tu príliš nešetrilo, vyhotovenie je robustné a aj v rámci tejto klávesnice Asus obišiel spínače tretích strán a použil svoje vlastné.

Záver

Štandardný vzhľad klávesnice obohacuje displej AniMe Matrix. Pridáva k zovňajšku animácie štylizované do osembitovej grafiky alebo aj praktické funkcie ako aktuálny čas, či e-mailové notifikácie. Osobne som pri testovaní volil praktickejšie funkcie. Opačná strana klávesnice disponuje šiestimi multimediálnymi klávesami, ktoré podávajú skvelú hmatovú odozvu pri používaní.

Konštrukciu spevňuje hliníkový plát, ktorý znesie aj agresívnejšie zaobchádzanie. Hráči môžu v pokoji podľahnúť hraniu, a nemusia sa báť o to, či by mohli hrubším zaobchádzaním vážne poškodiť klávesnicu. Všetko sa dá samozrejme pokaziť, takže to treba brať s rezervou. Výrazne pohodlnešie sa klávesnica používa s podperou pod zápästia. Pena v nej (pravdepodobne pamäťová) spríjemní používanie, výrazne odľahčí zápästiam a aj vzdialenejšie klávesy sú zrazu bližšie. Jediné možné riziko na podpere môže byť použitá umelá koža a jej životnosť. Dvojmetrový kábel s opletom a možnosťou vytiahnuť jeden port USB zo základnej dosky je už len čerešnička na torte.

Vďaka vnútornej pamäti si môžete už nastavenú klávesnicu brať so sebou kamkoľvek. Ponúka šesť profilov, kde každý z nich môže obsahovať odlišné makrá alebo premapované klávesy. Toto všetko a viac, ako napríklad to čo vám bude displej zobrazovať si dokážete presne prispôsobiť v obslúžnej aplikácii Armoury Crate. Jediná vec, ktorá sa mi na softvéri pre klávesnicu nepáčila je, že nie je možná úprava nastavení ak neaktualizujete na najnovšiu verziu samotný hardvér. A to sa mi stalo dvakrát v priebehu dvoch týždňov.

Takmer dvestoeurová klávesnica a nie je vodeodolná? Odpoveď je áno. To je cena za vymeniteľné spínače, ktoré robia z Flare II schopného transforméra. Klávesnica je dodávaná s Asus spínačmi ROG NX Red. Oproti známym Cherry MX Red majú o 0,2mm kratšiu dráhu pre aktiváciu a taktiež je k tomu potrebné vyvinúť nižšiu váhu o päť gramov, konkrétne 40. Ak by vám nevyhovovali, môžete použiť hnedé alebo modré spínače z ponuky Asusu, poprípade ich vymeniť za Cherry MX spínače. Zvuk vychádzajúci z klávesnice upravuje pena osadená v jej vnútri. Tá eliminuje „cinkajúce“ zvuky pri používaní.

Flare II, je klávesnica s veľkou škálou využitia a rýchlou odozvou 8000 Hz, ktorá sa prispôsobí všetkým vaším potrebám. Či sa jedná o displej alebo o spínače, vždy máte na výber. Síce je cena klávesnice vyššia ale dostanete to, za čo si zaplatíte. Chýbajúca vodeodolnosť je najväčšia slabina klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok

Počet otestovaných grafických kariet za uplynulé obdobie sa dostal na číslo 30, po ktorom sa môžeme trochu zastaviť a špeciálne sa zamerať na hlučnosť cievok. Tá bola v rámci štandardných meraní zaznamenávaná vždy, ale vo veľkých testoch s kopou iných informácií, sa tieto unikátne údaje strácali. Aj preto to bude teraz, v rámci tohto článku iba k nim. Ktorá z moderných grafických kariet má teda tichšie cievky? Celý článok „„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok“ »

 •  
 •  
 •  

Asus TUF Gaming TR120 (ARGB) Reverse: Krajší vzhľad? Aj, ale…

Toto sme tu ešte nemali – ventilátor s nábežnými hranami lopatiek rotora na opačnej strane, ako bežné. Primárne sa to robí pre lepší výhľad na „ventilátory bez statorových vzpier“ v skrinkách s presklenými bočnicami. Okrem toho má takýto netradičný návrh aj celkom jasné a merateľné výhody a takisto nevýhody, aj čo sa týka funkčných vlastností. Poďme si všetko postupne rozobrať. Celý článok „Asus TUF Gaming TR120 (ARGB) Reverse: Krajší vzhľad? Aj, ale…“ »

 •  
 •  
 •  

ROG Strix B760-I Gaming WiFi: Na Mini-ITX s DDR5 za 200 eur

Medzi lacnejšími základnými doskami Mini-ITX pre platformu Intel LGA 1700 je iba zopár modelov. Po teste variantu Gigabyte, je tu teraz na preverenie Asus ROG Strix B760-I Gaming WiFi. Táto základná doska je určená pre pamäte typu DDR5 a zároveň v súvislosti s ňou môžeme stále poznamenať dobrú cenovú dostupnosť. Preštudujte si, čo všetko prináša a ako sa doske Asus darí v testoch. Celý článok „ROG Strix B760-I Gaming WiFi: Na Mini-ITX s DDR5 za 200 eur“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *