Asus ROG Strix Flare II Animate: Ktoré spínače? Kde aké potrebujete

Záver

Vymeniteľné mechanické spínače, ktoré môžete i rôzne kombinovať, a LED diplej s možnosťou personalizácie textu robia z ROG Strix Flare II Animate pomerene výnimočnú klávesnicu. Podobne ako väčšina drahších modelov má i táto poriadnu (a pohodlnú) opierku pod zápästia. Celkovo sa tu príliš nešetrilo, vyhotovenie je robustné a aj v rámci tejto klávesnice Asus obišiel spínače tretích strán a použil svoje vlastné.

Záver

Štandardný vzhľad klávesnice obohacuje displej AniMe Matrix. Pridáva k zovňajšku animácie štylizované do osembitovej grafiky alebo aj praktické funkcie ako aktuálny čas, či e-mailové notifikácie. Osobne som pri testovaní volil praktickejšie funkcie. Opačná strana klávesnice disponuje šiestimi multimediálnymi klávesami, ktoré podávajú skvelú hmatovú odozvu pri používaní.

Konštrukciu spevňuje hliníkový plát, ktorý znesie aj agresívnejšie zaobchádzanie. Hráči môžu v pokoji podľahnúť hraniu, a nemusia sa báť o to, či by mohli hrubším zaobchádzaním vážne poškodiť klávesnicu. Všetko sa dá samozrejme pokaziť, takže to treba brať s rezervou. Výrazne pohodlnešie sa klávesnica používa s podperou pod zápästia. Pena v nej (pravdepodobne pamäťová) spríjemní používanie, výrazne odľahčí zápästiam a aj vzdialenejšie klávesy sú zrazu bližšie. Jediné možné riziko na podpere môže byť použitá umelá koža a jej životnosť. Dvojmetrový kábel s opletom a možnosťou vytiahnuť jeden port USB zo základnej dosky je už len čerešnička na torte.

Vďaka vnútornej pamäti si môžete už nastavenú klávesnicu brať so sebou kamkoľvek. Ponúka šesť profilov, kde každý z nich môže obsahovať odlišné makrá alebo premapované klávesy. Toto všetko a viac, ako napríklad to čo vám bude displej zobrazovať si dokážete presne prispôsobiť v obslúžnej aplikácii Armoury Crate. Jediná vec, ktorá sa mi na softvéri pre klávesnicu nepáčila je, že nie je možná úprava nastavení ak neaktualizujete na najnovšiu verziu samotný hardvér. A to sa mi stalo dvakrát v priebehu dvoch týždňov.

Takmer dvestoeurová klávesnica a nie je vodeodolná? Odpoveď je áno. To je cena za vymeniteľné spínače, ktoré robia z Flare II schopného transforméra. Klávesnica je dodávaná s Asus spínačmi ROG NX Red. Oproti známym Cherry MX Red majú o 0,2mm kratšiu dráhu pre aktiváciu a taktiež je k tomu potrebné vyvinúť nižšiu váhu o päť gramov, konkrétne 40. Ak by vám nevyhovovali, môžete použiť hnedé alebo modré spínače z ponuky Asusu, poprípade ich vymeniť za Cherry MX spínače. Zvuk vychádzajúci z klávesnice upravuje pena osadená v jej vnútri. Tá eliminuje „cinkajúce“ zvuky pri používaní.

Flare II, je klávesnica s veľkou škálou využitia a rýchlou odozvou 8000 Hz, ktorá sa prispôsobí všetkým vaším potrebám. Či sa jedná o displej alebo o spínače, vždy máte na výber. Síce je cena klávesnice vyššia ale dostanete to, za čo si zaplatíte. Chýbajúca vodeodolnosť je najväčšia slabina klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *