Asus ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming – raytracingový základ

Metodika testovania

Séria 60 od Nvidie býva medzi hráčmi najpopulárnejšia a najzastúpenejšia. Dôvod je jednoduchý, je ním cenová dostupnosť. S príchodom grafických kariet GeForce RTX sa však situácia trochu mení. RTX 2060 sú už o dosť drahšie ako GTX 1060 alebo GTX 960. Zároveň však platí, že RTX 2060 je akutálne najlacnejšia vstupenka do sveta real-time ray tracingu a DLSS. My sme sa pozreli na vrcholovú kartu Asusu, ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming.

Metodika testovania

Grafickú kartu sme testovali v domácom, nie laboratórnom prostredí. Napriek tomu bola snaha o čo najpresnejšie výsledky. Tie sú preto priemerom nameraných hodnôt z opakovaných testov. Pri porovnaní s ostatnými grafikami boli použité totožné komponenty. Ich zoznam je nasledovný:

Testy zahŕňajú syntetické benchmarky na porovnanie surového výkonu ako aj porovnania v reálnych hrách. Cieľom bolo zistiť rozdiely v širokom spektre testov a porovnať výkon grafických kariet pri základných taktoch aj po pretaktovaní. Okrem veľkého množstva výkonnostných testov v 1080/1440/2160p, nájdete v grafoch i testy spotreby a hlučnosti. Spotreba je meraná zariadením Zeon „inteligentná domácnosť“. Vďaka mobilnej aplikácii môžeme počas testov realizovať screenshoty a z nich potom následne vypočítať priemery. Testy spotreby takto prebiehajú v 3DMarku, v ktorom je súbežne sledované zahrievanie (odčítavame maximálnu teplotu), priemerná frekvencia GPU detekovaná nástrojom HWinfo a nakoniec hlučnosť.

Na meranie hladiny hluku používame hlukomer Reed R8080, ktorý je na čo najvyššie rozlíšenie (a odfiltrovanie ševelenia napríklad vodnej pumpy) nakrátko vo vzdialenosti zhruba 5 cm od stredu grafickej karty. Najprv meriame hlučnosť pri impulznej modulácii (PWM) nastavenej na 30, 50, 80 a 100 % a potom i pri automatickom riadení v 3DMarku. Pretože výkon a spolu s ním aj hlučnosť, je kolísavá, hlučnosť meriame vždy počas celého testu a do grafov vynášame priemernú hodnotu.

 

 

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz

Okolo najnovšieho a zároveň najvýkonnejšieho desktopového procesora Intel (Core i9-14900KS) sa zišla skúsená partia extrémnych overclockerov, ktorým sa podarili nevídané veci. A síce dosiahnuť na jadrách tohto procesora cez 9 GHz. To je dosť vysoká frekvencia na to, aby padlo aj niekoľko svetových rekordov, čo sa týka rýchlostných meraní. V krátkom hlásení nájdete, čo konkrétne sa podarilo. Celý článok „Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz“ »

  •  
  •  
  •  

Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?

Asus má medzi grafickými kartami RTX 4060 Ti multifunkčné vyhotovenia so slotom M.2 pre SSD NVMe. Tie na rozdiel od iných modelov nemrhajú tak výrazne potenciálom rozhrania PCI Express ×16. Na posúdenie tohto návrhu sa teraz náramne hodia čiastkové výsledky z testov základných dosiek. Tie výsledky, ktoré odkazujú na rýchlosti slotov M.2 a efektivitu chladičov SSD. V oboch disciplínach totiž súťaží aj Asus Dual RTX 4060 Ti SSD. Celý článok „Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *