Asus ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming – raytracingový základ

Základné parametre a detaily

Séria 60 od Nvidie býva medzi hráčmi najpopulárnejšia a najzastúpenejšia. Dôvod je jednoduchý, je ním cenová dostupnosť. S príchodom grafických kariet GeForce RTX sa však situácia trochu mení. RTX 2060 sú už o dosť drahšie ako GTX 1060 alebo GTX 960. Zároveň však platí, že RTX 2060 je akutálne najlacnejšia vstupenka do sveta real-time ray tracingu a DLSS. My sme sa pozreli na vrcholovú kartu Asusu, ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming.

Základné parametre

*Tento rozmer nepočíta s jazýčkom na záslepke. Informuje teda o tom, koľko miesta ukrojí z vnútra skrinky.
**Merané bez konektora PCIe. To znamená, že ide o vzdialenosť od slotu po bočnicu. Podľa nej môžete predísť prípadnej nekompatibilite s menšími alebo atypickými skrinkami.

Detaily

Balenie RTX 2060 sa zhoduje s tým, ktoré sme videli pri RTX 2080 Ti z nedávych testov. Nájdete v ňom návod, CD s ovládačmi a dvojicu pások na zviazanie káblov.

   

Dizajn grafických kariet ROG Strix sa medzigeneračne veľmi nezmenil. Pri RTX 2080 Ti sme našli vynovené ventilátory s bariérovým krúžkom. RTX 2060 si však ponechala lopatky ventilátorov zo série Pascal a rozlíšiť ju tak od GTX 1060 pri pohľade spredu je takmer nemožné.

   

Zadná strana zdieľa zhodný dizajn s RTX 2080 Ti ako aj minulou generáciou. Po vzore drahšieho súrodenca však aj tu nájdeme prepínač medzi dvomi BIOSmi a tlačidlo na vypnutie podsvietenia.

   

Bočný pohľad vám umožňuje lepšie sa pozrieť na chladič. Tu zároveň vidíte prvý výraznejší rozdiel oproti RTX 2080 Ti. Tá mala masívne vnútorné vystuženie proti prehýbaniu. Na RTX 2060 je výrazne menšie, čo je vzhľadom na nižšiu hmotnosť a cenu karty pochopiteľné. Na vonkajšej strane ho ešte nájdete, na vnútornej ale úplne chýba.

Vzadu nájdeme tradične jeden port HDMI 2.0b a 3× DisplayPort 1.4. Na rozdiel od RTX 2080 Ti sa tu však nenachádza USB-C (VirtualLink). Oproti generácii Pascal tu absentuje takisto DVI. Kryt konektorov je opäť čierny, čo je poznávací znak série Turing od Asus.

Pozrite sa na zopár ďalších detailov, ktoré grafika ponúka. Pri pohľade na koniec karty môžete vidieť až 5 ukončení heatpipe, ktoré vedú naprieč pasívom. Výrobca na koniec PCB už tradične umiestnil konektory na ventilátory ako aj pás LED RGB.

   

Ventilátory majú už spomínané trojuholníkové lopatky, aké sme našli pri modeloch GTX minulej generácie. Stále však ponúkajú režim o dBA a sú certifikované IP5x, teda prachuodolné.  Bezhlučný chod je do teploty GPU 55 °C. TO však platí len pre režim Quiet (Q).

   

Na okraji karty nájdete dvojicu ovládacích prvkoch. Tlačidlo on/off vypne osvetlenie Aura Sync. Prepínač na okraji PCB umožňuje zase prepnúť medzi režimami Quiet a Performance, ktoré ovplyvňujú výkon a chladenie. Zatiaľ čo režim Q je optimalizovaný pre čo najnižšiu hlučnosť a a mimo záťaž sa v ňom neotáčajú ventilátory. Tie vo výkonnejšom nastavení bežia neustále a v záťaži si je karta schopná udržať hodnoty prináležiace Turbo Boostu.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus RT-AX88U – nová generácia WiFi 6 je tu!

Nedávno sme vám priniesli recenziu herného routra Asus, ktorý zaujal podsvietením RGB. Dnes sa pozrieme na ďalší smerovač od tejto spoločnosti, ktorý je zase unikátny v inom smere. Ide totiž o jeden z prvých routrov WiFi 6 alebo teda takých, čo podporujú nový štandard 802.11 ax. Poďme sa pozrieť, aké vylepšenia novinka prináša a aké reálne rozdiely uvidíte oproti doteraz používaným routrom 802.11 ac. Celý článok „Asus RT-AX88U – nová generácia WiFi 6 je tu!“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus ROG Rapture GT-AC2900 – herný router s LED RGB

Firmu Asus u nás poznáme najmä ako výrobcu herných komponentov, príslušenstva či notebookov. Vedeli ste však, že majú aj pomerne silnú sieťovú divíziu? Osobne používam ich routre už dlhšiu dobu. Dnes sa pozrieme na najnovší „herný “ router tohto výrobcu. Čo vôbec herný router znamená a aký rozdiel prináša oproti bežným smerovačom výrobcu? Poďme sa na to pozrieť. Celý článok „Asus ROG Rapture GT-AC2900 – herný router s LED RGB“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Tak predsa, vychádza lacná doska Mini-ITX pre AMD APU

Keď už sa zdalo, že sa minimalistické zostavy postavené na procesoroch AMD musí nutne cenovo znevýhodňovať neprimerane drahá doska, sa ako blesk z čistého neba objavila skvelá správa Asusu. Čoskoro by mala byť vo formáte Mini-ITX dostupná Prime A320I-K, ktorá by mohla byť do nízkorozpočtových mini PC za sedemdesiatpäť eur bezkonkurenčná možnosť. Celý článok „Tak predsa, vychádza lacná doska Mini-ITX pre AMD APU“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *