Asus ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming – raytracingový základ

Základné parametre a detaily

Séria 60 od Nvidie býva medzi hráčmi najpopulárnejšia a najzastúpenejšia. Dôvod je jednoduchý, je ním cenová dostupnosť. S príchodom grafických kariet GeForce RTX sa však situácia trochu mení. RTX 2060 sú už o dosť drahšie ako GTX 1060 alebo GTX 960. Zároveň však platí, že RTX 2060 je akutálne najlacnejšia vstupenka do sveta real-time ray tracingu a DLSS. My sme sa pozreli na vrcholovú kartu Asusu, ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming.

Základné parametre

*Tento rozmer nepočíta s jazýčkom na záslepke. Informuje teda o tom, koľko miesta ukrojí z vnútra skrinky.
**Merané bez konektora PCIe. To znamená, že ide o vzdialenosť od slotu po bočnicu. Podľa nej môžete predísť prípadnej nekompatibilite s menšími alebo atypickými skrinkami.

Detaily

Balenie RTX 2060 sa zhoduje s tým, ktoré sme videli pri RTX 2080 Ti z nedávych testov. Nájdete v ňom návod, CD s ovládačmi a dvojicu pások na zviazanie káblov.

   

Dizajn grafických kariet ROG Strix sa medzigeneračne veľmi nezmenil. Pri RTX 2080 Ti sme našli vynovené ventilátory s bariérovým krúžkom. RTX 2060 si však ponechala lopatky ventilátorov zo série Pascal a rozlíšiť ju tak od GTX 1060 pri pohľade spredu je takmer nemožné.

   

Zadná strana zdieľa zhodný dizajn s RTX 2080 Ti ako aj minulou generáciou. Po vzore drahšieho súrodenca však aj tu nájdeme prepínač medzi dvomi BIOSmi a tlačidlo na vypnutie podsvietenia.

   

Bočný pohľad vám umožňuje lepšie sa pozrieť na chladič. Tu zároveň vidíte prvý výraznejší rozdiel oproti RTX 2080 Ti. Tá mala masívne vnútorné vystuženie proti prehýbaniu. Na RTX 2060 je výrazne menšie, čo je vzhľadom na nižšiu hmotnosť a cenu karty pochopiteľné. Na vonkajšej strane ho ešte nájdete, na vnútornej ale úplne chýba.

Vzadu nájdeme tradične jeden port HDMI 2.0b a 3× DisplayPort 1.4. Na rozdiel od RTX 2080 Ti sa tu však nenachádza USB-C (VirtualLink). Oproti generácii Pascal tu absentuje takisto DVI. Kryt konektorov je opäť čierny, čo je poznávací znak série Turing od Asus.

Pozrite sa na zopár ďalších detailov, ktoré grafika ponúka. Pri pohľade na koniec karty môžete vidieť až 5 ukončení heatpipe, ktoré vedú naprieč pasívom. Výrobca na koniec PCB už tradične umiestnil konektory na ventilátory ako aj pás LED RGB.

   

Ventilátory majú už spomínané trojuholníkové lopatky, aké sme našli pri modeloch GTX minulej generácie. Stále však ponúkajú režim o dBA a sú certifikované IP5x, teda prachuodolné.  Bezhlučný chod je do teploty GPU 55 °C. TO však platí len pre režim Quiet (Q).

   

Na okraji karty nájdete dvojicu ovládacích prvkoch. Tlačidlo on/off vypne osvetlenie Aura Sync. Prepínač na okraji PCB umožňuje zase prepnúť medzi režimami Quiet a Performance, ktoré ovplyvňujú výkon a chladenie. Zatiaľ čo režim Q je optimalizovaný pre čo najnižšiu hlučnosť a a mimo záťaž sa v ňom neotáčajú ventilátory. Tie vo výkonnejšom nastavení bežia neustále a v záťaži si je karta schopná udržať hodnoty prináležiace Turbo Boostu.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Dva ventilátory na GPU lepší než jeden? Ne vždy, dejte si pozor

Někdy si čtenáři všimnou věcí, které nám novinářům uniknou. Na nejmenovaném webu jsme takhle byli „z galerie“ upozorněni na jednu zrádnou zvláštnost s chladiči grafických karet GeForce GTX 1660 Ti, na kterou by se asi mělo poukázat. Myslím, že nebudeme jediní, kdo si jí dosud nevšimli. Takže pokud chcete jednu z těchto karet koupit a díváte se po značce Asus, dejte si pozor na jednu věc. Celý článok „Dva ventilátory na GPU lepší než jeden? Ne vždy, dejte si pozor“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test obrovskej Asus ROG Strix RTX 2080 Ti O11G Gaming

Podobne ako Gigabyte a EVGA ani Asus nezaháľal a uviedol nové grafické karty RTX. Dnes sa pozrieme na vlajkovú loď ROG Strix vo verzii O11G, ktorá je najvyšší model tohto radu. Novinka má veľmi podobný dizajn ako predchodca zo série Pascal, aké zmeny však výrobca zapracoval?  Minulú generáciu bola GTX 1080 Ti ROG Strix jednou z najlepších (ak nie najlepšia) GTX 1080 Ti. Obháji Asus túto pozíciu i tentokrát? Celý článok „Test obrovskej Asus ROG Strix RTX 2080 Ti O11G Gaming“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Duel: ASRock Z390 Extreme4 proti Asus Prime Z390-A

Základné dosky ASRock sú často považované za akési „béčko“ Asusu. My by sme však skôr povedali, že sa zvyknú pekne dopĺňať. V testoch vedľa seba tentokrát stoja dva modely zo strednej triedy, ktoré sú dostupné za podobné peniaze, no funkčných rozdielov majú viac, než sa môže zdať. K refreshovanému Coffee Laku pristupuje každá z týchto dosiek svojsky. Je to tak trochu z extrému do extrému. Celý článok „Duel: ASRock Z390 Extreme4 proti Asus Prime Z390-A“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *