Asus ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming – raytracingový základ

Základné parametre a detaily

Séria 60 od Nvidie býva medzi hráčmi najpopulárnejšia a najzastúpenejšia. Dôvod je jednoduchý, je ním cenová dostupnosť. S príchodom grafických kariet GeForce RTX sa však situácia trochu mení. RTX 2060 sú už o dosť drahšie ako GTX 1060 alebo GTX 960. Zároveň však platí, že RTX 2060 je akutálne najlacnejšia vstupenka do sveta real-time ray tracingu a DLSS. My sme sa pozreli na vrcholovú kartu Asusu, ROG Strix RTX 2060 O6G Gaming.

Základné parametre

*Tento rozmer nepočíta s jazýčkom na záslepke. Informuje teda o tom, koľko miesta ukrojí z vnútra skrinky.
**Merané bez konektora PCIe. To znamená, že ide o vzdialenosť od slotu po bočnicu. Podľa nej môžete predísť prípadnej nekompatibilite s menšími alebo atypickými skrinkami.

Detaily

Balenie RTX 2060 sa zhoduje s tým, ktoré sme videli pri RTX 2080 Ti z nedávych testov. Nájdete v ňom návod, CD s ovládačmi a dvojicu pások na zviazanie káblov.

   

Dizajn grafických kariet ROG Strix sa medzigeneračne veľmi nezmenil. Pri RTX 2080 Ti sme našli vynovené ventilátory s bariérovým krúžkom. RTX 2060 si však ponechala lopatky ventilátorov zo série Pascal a rozlíšiť ju tak od GTX 1060 pri pohľade spredu je takmer nemožné.

   

Zadná strana zdieľa zhodný dizajn s RTX 2080 Ti ako aj minulou generáciou. Po vzore drahšieho súrodenca však aj tu nájdeme prepínač medzi dvomi BIOSmi a tlačidlo na vypnutie podsvietenia.

   

Bočný pohľad vám umožňuje lepšie sa pozrieť na chladič. Tu zároveň vidíte prvý výraznejší rozdiel oproti RTX 2080 Ti. Tá mala masívne vnútorné vystuženie proti prehýbaniu. Na RTX 2060 je výrazne menšie, čo je vzhľadom na nižšiu hmotnosť a cenu karty pochopiteľné. Na vonkajšej strane ho ešte nájdete, na vnútornej ale úplne chýba.

Vzadu nájdeme tradične jeden port HDMI 2.0b a 3× DisplayPort 1.4. Na rozdiel od RTX 2080 Ti sa tu však nenachádza USB-C (VirtualLink). Oproti generácii Pascal tu absentuje takisto DVI. Kryt konektorov je opäť čierny, čo je poznávací znak série Turing od Asus.

Pozrite sa na zopár ďalších detailov, ktoré grafika ponúka. Pri pohľade na koniec karty môžete vidieť až 5 ukončení heatpipe, ktoré vedú naprieč pasívom. Výrobca na koniec PCB už tradične umiestnil konektory na ventilátory ako aj pás LED RGB.

   

Ventilátory majú už spomínané trojuholníkové lopatky, aké sme našli pri modeloch GTX minulej generácie. Stále však ponúkajú režim o dBA a sú certifikované IP5x, teda prachuodolné.  Bezhlučný chod je do teploty GPU 55 °C. TO však platí len pre režim Quiet (Q).

   

Na okraji karty nájdete dvojicu ovládacích prvkoch. Tlačidlo on/off vypne osvetlenie Aura Sync. Prepínač na okraji PCB umožňuje zase prepnúť medzi režimami Quiet a Performance, ktoré ovplyvňujú výkon a chladenie. Zatiaľ čo režim Q je optimalizovaný pre čo najnižšiu hlučnosť a a mimo záťaž sa v ňom neotáčajú ventilátory. Tie vo výkonnejšom nastavení bežia neustále a v záťaži si je karta schopná udržať hodnoty prináležiace Turbo Boostu.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Jak vypadá chlazení VRM u desek TRX40 pro 280W Threadripper?

Minulý týden vyšly procesory AMD Ryzen Threadripper 3000, které používají novou platformu TRX40 a základní desky se socketem nazvaným sTRX4. Tyto desky mají aktivně chlazený čipset podobný čipu AMD X570, ale zaměříme se u nich na něco jiného, totiž chlazení napájecích kaskád. Nové Threadrippery mají totiž 280W TDP a odemčený násobič, takže na VRM budou u těchto desek velké nároky. Celý článok „Jak vypadá chlazení VRM u desek TRX40 pro 280W Threadripper?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Extrémny notebook, tablet i desktop? Asus ROG Mothership

Máme pre vás exkluzívnu chuťovku! Asus nás pozval na výnimčonú prezentáciu jedinečnej ROG Mothership, čo je netradičný tablet-desktop replacement so špičkovými parametrami a astronomickou cenou 6199 €. Čo dokáže takáto mašinka v cene ojazdeného auta? Na to sa pozrieme v našich tradičných testoch, ktoré sa nám podarilo namerať i vo veľmi obmedzenom čase. Celý článok „Extrémny notebook, tablet i desktop? Asus ROG Mothership“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Recenzia notebooku Asus ROG Scar III – highend pre masy?

Do rúk sa mi dostal notebook Asus Scar III, ktorý predstavuje akúsi strednú triedu hernej ponuky výrobcu. I napriek tomu ponúka veľmi zaujímavú výbavu, a to vrátane 144Hz monitora živeného grafickou kartou GeForce RTX 2070. Ambície sú tu pomerne vysoké, a síce osloviť čo najširšie spektrum hráčov. Asus v tomto prípade razí filozofiu, že notebook má byť naozaj mobilný a teda uspôsobený na pohodlné prenášanie. Celý článok „Recenzia notebooku Asus ROG Scar III – highend pre masy?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *