Asus ZenWiFi Pro XT12 – vežovitý router s WiFi 6 a 2,5 Gb LAN

Výsledky testov

Smerovače z veľkej časti nepatria medzi dizajnovo príťažlivé zariadenia, ktorými by ste sa chceli chváliť. Zvyčajne ide o biele alebo čierne krabičky, z ktorých trčia antény a schováte ich niekde za počítač, televízor či do skrine. Nemusí to však byť pravidlom a nový Asus ZenWiFi Pro XT12 je toho dôkazom. Okrem netradičného dizajnu zaujme testovaný model aj zameraním na mesh sieť, ktorou sú routre Asus znáne.

V bezprostrednej blízkosti


Novinka v testoch rýchlosti WiFi dosahuje veľmi dobré výsledky, čo vďaka 160 MHz pásmu a 4 × 4 konfigurácii nie je až také veľké prekvapenie, ale skôr potvrdenie papierových predpokladov a očakávaní. Stále je ale pekné vidieť, ako sa darí lacnému AX53U. Naopak AC88U už začína ukazovať svoj vek.


Zo vzdialenosti desať metrov


Desatoro antén a Rangeboost Plus dosahujú vysoké čísla aj pri test na diaľku a to najmä pri uploade. V downloade sa prekvapivo darilo dobre AC88U, no pôjde skôr o výnimku potvrdzujúcu pravidlo.


Káblové prenosy


Pri testoch káblových prenosov medzi dvomi zariadeniami vidíme, že XT12 ponúka veľmi vyrovnané hodnoty pri uploade aj downloade, pričom oproti porovnávaným modelom ponúka o 30 – 50 % vyššie hodnoty.

Spotreba

Spotrebu meriame novou metodikou za pomoci multimetra UNI-T UT71E. Porovnávali sme spotrebu pri nečinnosti aj plnom zaťažení pri testoch rýchlostí. Najnižšiu spotrebu mal AX53U, ktorý v nečinnosti odoveral 3,1–3,2 W, po zapojení LAN kábla a WiFi testoch narástla spotreba na maximálnych 4,4 W. Druhým v poradí je XT12, ktorý sa hýbal okolo 11 W a pri maxime len mierne prekročil 12 W. Najvyššiu spotrebu mal najstarší AC88U s kludovým odberom 13,3 W a maximom na úrovni 14,5 W. Zaujímavosťou pri teste bolo zistenie, že po zapojení kábla LAN narástla spotreba na všetkých smerovačoch o cca 1 W.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *