DeepCool Macube 110 a 310: Menšia vs. väčšia skrinka, 2. časť

Záver

Druhá časť recenzie o skrinkách Macube 110 a 310 sa nesie v duchu montáže komponentov a testov chladenia. Obe majú nedostatky, ktoré znepríjemňujú prácu pri správe kabeláže, jedna väčšie než druhá. Ku skrinkám sa k nám dostala aj súprava troch ventilátorov ARGB (takisto DeepCool), ktoré využijeme aj pri inštalácii a na testovanie. Do akej miery skrinkám DeepCool pomôžu v chladení?

Záver

Skrinkám pri chladení nepomohola ani súprava troch ventilátorov CF120 Plus v hodnote niečo málo cez 40 eur. Chladenie procesora a grafickej karty zostalo ďaleko za aktuálne otestovanými skrinkami s doskou ITX. Macube 310 v zahrievaní pod stropom pohorela na plnej čiare s rozdielom takmer 10 stupňov oproti menšiemu súrodencovi. To má na svedomí uzavretý vrchný panel s chabou perforáciou po bokoch. Ak si porovnáte cenu otestovanej skrinky FD Meshify 2 Compact s Macube 310 so súpravou doplnkových ventilátorov, tak rozdiel v cene je minimálny, no chladenie na úplne inej úrovni.

Správu káblov maly obe skrinky nedotiahnutú. Paradoxne drahšia a väčšia bola na tom ešte o niečo horšie vďaka šuplíku, ktorý nejde vyňať. Ale podarilo sa všetko dovnútra napasovať, aby sa dali bočnice ľahko uzavrieť. Chladenie mali skrinky taktiež priemerné, ale i to je stále dostatocné aj na výkonnejšie PC zostavy strednej triedy. Mínusov sa nájde síce dosť, ale skrinky nemajú žiadny výrazný nedostatok, ktorý by DeepCool Macube 110 a 310 pripravil o ocenenie Approved.

Z týchto dvoch skriniek moje odporúčania smerujú viac k menšej Macube 110. Konštrukciu má síce jednoduchšiu, ale zato aj menej nedostatkov a priebeh inštalácie hardvéru je v nej paradoxne hladší.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool CH160 je lacná ITX skrinka pre veľké komponenty

Objem do 20 litrov a pritom súčasne priestor aj pre grafickú kartu, ako je GeForce RTX 4090 či najvyššie vežovité chladiče. A k tomu držadlo na strope. Máločo definuje lepšie skrinku na herné akcie, kde prichádzate s vlastným výkonným počítačom. V tomto prípade je reč o DeepCool CH160. To je nová „SFF“ skrinka s odporučenou cenou iba 60 eur, v rámci ktorej sa viac než na prémiové vyhotovenie kládol dôraz na efektívne chladenie. Celý článok „DeepCool CH160 je lacná ITX skrinka pre veľké komponenty“ »

  •  
  •  
  •  

Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital

DeepCool pre niektoré chladiče (ale aj skrinky) s prívlastkom Digital robí nadstavbu s displejom. Jeho implementácia je v minimalistickom duchu, cenu výrazne nezvyšuje a asi sa dá považovať za užitočnú. Vzhľadom na monitorovanie teplôt a intenzity záťaže CPU je to tematická pridaná hodnota, na ktorú sa teraz pozrieme v kontexte s výkonným dvojvežovým chladičom AK620 (Digital). Celý článok „Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)

DeepCool vydal skrinky určené pre základné dosky do formátu mATX. To otvára cestu k priestorovo úspornejším PC zostavám a v prípade série skriniek CH360 aj za relatívne nízku cenu. Štartovacích 80 eur za najlacnejší model sa zdá byť ako férová ponuka vzhľadom na to, že súčasťou výbavy sú až tri ventilátory. A za drobný príplatok môžete mať aj displej na monitorovanie teplôt komponentov. Celý článok „DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *