DeepCool prichádza s lacnými skrinkami „ARGB“ pre menšie PC

DeepCool CC360 ARGB a CC360 WH ARGB

Je pozoruhodné, čo sa DeepCoolu podarilo dostať do nových skriniek CC360 (WH) ARGB, ktorých koncová cena je iba 55 eur. Dodávka obsahuje tri osvetlené ventilátory a máte i možnosť inštalácie výkonného chladiča (vrátane 360 mm vodníka). Jediné, čo sa nezmestí, sú základné dosky ATX. Podpora je do formátu MicroATX a DeepCool sa tak usiluje o rozšírenie segmentu nižších vežovitých skriniek, ktorých výber je pomerne malý.

Atraktívnych skriniek pre nízkorozpočtové zostavy, do ktorých veľmi dobre zapadajú dosky mATX, je ako šafranu. Ak na nejaké narazíte, tak zrejme buď nebudú dostatočne lacné (aby sa hodili k low-endovému hardvéru) alebo sa ich konštrukcia vyznačuje nejakými kompromismi v podpore, prípadne obsahujú iba jeden ventilátor.

Najvýraznejšie obmedzenie čerstvých skriniek DeepCool CC360 (WH) ARGB je v tom, že sú kompatibilné nanajvýš s doskami MicroATX. Tých je ale medzi lacnými pomerne dosť a i tie obvykle, čo sa týka rozšíriteľnosti, výrazne presahujú potreby jednoduchých zostáv.  A presne do takých majú novinky DeepCoolu namierené.

Formátovaním sa jedná o vežovité skrinky s rozmermi 418 × 215 × 431 mm (38,7 l), kde najväčší rozmer je výška. Existujú dva varianty, CC360 ARGB v čiernom vyhotovení a CC360 WH ARGB (teda s prívlastkom „WH“ – White) je biely, a to vrátane interiéru.

Konštrukčne tieto skrinky vychádzajú z CC560 ARGB, ktoré majú okrem veľmi podobného rozloženia aj podobný čelný panel. Ten je aj teraz, u CC360 (WH) ARGB, výrazne perforovaný, so štvorčekovaným vzorom. Znovu po stranách, na výšku skrinky. Prieduchy sú teda v miestach, kde je pri krátkej vzdialenosti od ventilátorov dosahovaný najvyšší tlak. Z pohľadu dosahovania čo najvyššieho prietoku pri čo najnižšej hlučnosti je to dobrý ťah.

Na rozdiel od CC560 ARGB sú ale použité iní ventilátory (než veľmi slušné FC120) s lopatkami tvarovanými pod výrazne väčším uhlom a zároveň s menším zakrivením nábežných hrán. V zmysle efektivity pôjde o horšiu voľbu, ale pokiaľ sú tieto ventilátory lacnejšie, tak s ohľadom na celkovú cenu skrinky si ich DeepCool ľahko obháji. Navyše, keď sú predinštalované až tri ventilátory, dva vstupné a jeden výstupný. Ich formát je, mimochodom, 120 mm a „mliečny“ rotor zo stredu osvetľujú RGB LED. Celkovo tak môže ísť o vhodnú voľbu pre, povedzme začínajúcich hráčov. Hlavne sa teda jedná o lacné skrinky a napríklad deťom sa budú pre svietiace ventilátory páčiť aj vizuálne.

Dopredu, za čelný panel, je pritom stále možné nainštalovať veľký kvapalinový chladič s 360-milimetrovýmm radiátorom a alternatívne i 165 mm vysoký chladič s heatpipe. Grafické karty môžu mať na dĺžku do 320 mm, ktoré stále vychádzajú aj pre výkonné grafické karty (napríklad Sapphire RX 7900 XT Pulse má 313 mm) a od GeForce RTX 4070 nižšie bude na montáž aj nejaká rezerva.

Na 2,5″ interné úložiska sú tri pozície medzi pravou bočnicou a podnosom základnej dosky. Na 3,5″ sú potom vyhradené dva šuplíky v spodnej časti, v tuneli, do ktorého sa inštaluje aj zdroj. Ten je podporovaný vo formáte ATX s dĺžkou do 160 mm.

Z konektorov výbava skriniek CC360 (WH) ARGB zahŕňa dva porty USB štandardov 3.2 gen. 1 a 2.0. Na vrchnom paneli je potom ešte jeden 3,5 mm jack (zdieľaný, na pripojenie slúchadiel aj mikrofónu jedným káblom) a dve tlačidlá – jedno na štart počítača (power) a druhé (LED) na ovládanie efektov/fariem osvetlenia ventilátorov.

Dostupnosť v obchodoch je plánovaná na júl 2023 a odporúčaná maloobchodná cena výrobcu, ako už bolo spomenuté, je stanovená na „ľudových“ 55 eur/cca 1290 Kč.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)

V nasledujúcom období možno u popredných značiek zdrojov očakávať modernizácie na štandard ATX 3.1 (z ATX 3.0). Každý sa tejto úlohy zhostí iným spôsobom, pre DeepCool je to teraz vydanie nového modelového radu PN-M. Ten predstavuje strednú triedu, ktorú charakterizuje známka účinnosti 80 Plus Gold, respektíve Cybenetics Gold, modulárna kabeláž a výkonnostné rozmedzie 650–850 W. Celý článok „DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)“ »

  •  
  •  
  •  

High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S

Mínus jeden ventilátor robí z  Assassin 4S o dvadsať eur lacnejší chladič, než akým je Assassin IV, z ktorého vychádza. Pasív je, zdá sa, rovnaký, a jediný rozdiel je v počte ventilátorov – jeden namiesto dvoch. Chladiaci výkon bude síce celkom určite nižší, ale očakávame, že jeho pokles nebude taký výrazný ako čiastka, ktorá sa dá s týmto lacnejším modelom ušetriť. Okrem toho je tu aj širšia kompatibilita. Celý článok „High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool PL-D: Nové zdroje ATX 3.0 začínajúce od 49 eur

Pokiaľ ste zdroje ATX 3.0 doteraz vyhodnocovali ako „príliš drahé“, tak DeepCool sa bude uchádzať o zmenu vášho pohľadu na vec. Modelmi z novej série PL-D, v ktorej sú aj výkonnostne slabšie varianty. Tie v kombinácii s 80 Plus Bronze nacenil pomerne nízko a zaobstarať sa dajú už, dá sa povedať, lacno. Je to za cenu nižšej účinnosti (kompromis), ale stále pri zachovaní kľúčových bezpečnostných ochrán. Celý článok „DeepCool PL-D: Nové zdroje ATX 3.0 začínajúce od 49 eur“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *