Deepcool vyrukoval s CH510 (WH). Účelné skrinky pre masy?

Deepcool CH510 a CH510 WH

Minimalistický vzhľad, maximalistická podpora pre chladiace komponenty. V takom duchu Deepcool vydáva nové počítačové skrinky CH510 a CH510 WH (s bielym plášťom). Cenovo sú výrazne pod sto eurami a hoci nevynikajú žiadnymi výstrednými prvkami (a relatívne skromná je aj portová výbava), tak určitá možnosť na zváženie pre zostavy strednej triedy to rozhodne je.

Nové skrinky CH510 (WH) Deepcool označuje ako „midi-tower“, čo pri ich objeme približne 47 litrov sedí. Dostupné sú dva farebné varianty, jeden kompletne čierny, druhý biely. Ale aj ten zostáva pri čiernom interiéri. Biela je iba povrchová úprava exteriérových plechov. Konštrukcia pozostáva z ocele, z plastu (ABS) na nožičky a z temperovaného skla, ktoré hrá úlohu ľavej bočnice. Predný panel je plný, bez perforácií. Tie sú až tesne za ním a tiahnu sa celou výškou skrinky.

Zvolená koncepcia trochu pripomína konkurenčnú skrinku NZXT H510 s tým, že tieto skrinky podporujú až 360 mm radiátory pre kvapalinové chladiče (NZXT H510 oficiálne končí na 280 mm), a to dokonca aj vo vrchnej pozícii. O obmedzeniach na výšku radiátora dostupné materiály nehovoria. Vzhľadom k tomu, že rozmerom dominuje výška (471 mm) je ale asi možné predpokladať, že na AIO vodníky s tradičnou hrúbkou 55 mm sa medzi strop a základnú dosku miesto nájde.

   

Celkovo je možné do skriniek CH510 osadiť až sedem 120 mm ventilátorov alebo päť 140 mm na systémové chladenie. Základná výbava však obsahuje iba jeden (120 mm) na výduchu. Voľné pozície na možné rozšírenie o ďalšie ventilátory sú potom tri (alebo dve v prípade použitia 140 mm ventilátorov) vpredu a rovnaká zostava ventilátorových pozícií je aj pod stropom. A nakoniec je tu ešte jedna pozícia vzadu, tá je už osadená 120 mm ventilátorom, ale umožňuje aj eventuálnu výmenu za 140-milimetrový.

Na diskové úložiská je vyhradená spodná komora. Konkrétne na dva 3,5″ a jedni 2,5″. Ďalšie dve 2,5″ SSD/HDD je možné nainštalovať zozadu na primárne podnos základnej dosky. Zdroje ATX sú podporované s dĺžkou do 170 mm, grafické karty môžu siahať do 380 mm a vežovitý chladič sa zmestí aj s výškou 175 mm (a veruže o vyšších v aktuálnej ponuke chladičov CPU nevieme…).

Pre podporu takto vysokých chladičov je skrinka prirodzene pomerne široká, v tejto osi má 230 mm. Na hĺbku má potom 435 mm, čo je dosť aj an dosky E-ATX. Tie skrinky oficiálne podporujú, ale špecifikácie už neuvádzajú, do akej šírky. Je možné, že ej to v tomto smere bez obmedzení, ale so širšími už zrejme bude dochádzať k prekrývaniu PCB s priechodkami na kabeláž.

Medzi produktovými obrázkami Deepcool je aj atraktívny pohľad na spredu dozadu, naprieč celou hĺbkou skrinky. Ten ukazuje, že predné montážne pozície na ventilátory alebo radiátor sú bez mriežky, čo ale ešte neznamená, že ventilátory fungujú v úplne nereštriktívnom prostredia. Prirodzene musia prekonávať odpor prachového filtra aj perforácie v maske.

Pomerne netradične je riešená ventilácia na výduchu. To jednak pre štvorcový tvar mriežky, jednak pre ventilátor s lopatkami skosenými pod menším uhlom. Tie tak výraznejšie čeria vzduch aj v radiálnej osi podobne ako ventilátory Noctua NF-S12A/B.

   

Predný panel s konektormi  a tlačidlami (štart a reset) je pomerne zvláštny. Tým, že namiesto separátnych jackov (zvlášť na slúchadlá a zvlášť na mikrofón) používa jeden zdieľaný. To prirodzene vyžaduje slúchadlá so štvorpólovým konektorom, ktoré sú typické skôr pre mobilné zariadenia ako pre stolové počítače. Porty USB sú vyvedené iba dva (3.2 gen 1, t.j. 5-gigabitové).

Známe sú už aj koncové ceny. Čierny variant (CH510) Deepcool odporúča zákazníkom predávať za 79,99 eur a biely variant (CS510 WH) za 84,99 eur. Dostupné v obchodoch budú skrinky od polovice septembra.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Deravá maska a displej, nová skrinka DeepCool CH510 Mesh Digital

DeepCool upravil pôvodný návrh skrinky CH510 a ohľadom na možnosti efektívnejšieho chladenia, ktoré je u variantu Mesh Digital možné mať i lepšie pod kontrolou. Má totiž informačný panel s teplotami kľúčových komponentov. Realizovaný je jednoduchým displejom, takže cena príliš nevzrástla a je stále atraktívna. Vyšší prietok vzduchu je tu pre viac otvorený plášť a eventuálne aj pre pridané pozície na inštaláciu voliteľných ventilátorov. Celý článok „Deravá maska a displej, nová skrinka DeepCool CH510 Mesh Digital“ »

 •  
 •  
 •  

DeepCool FC120: Veľké ARGB lopatky v „malom“ priereze

Najväčšia výhoda, ale zároveň i nevýhoda ventilátora DeepCool FC120 sú jeho dlhé a celkovo veľké lopatky, ktoré svojou plochou presahujú konkurenčné modely. Spomedzi osvetlených ventilátorov tento v optimálnych podmienkach predstavuje jedno z najefektívnejších riešení s osvetlením ARGB LED. Dôležité je ale vnímať aj jeho tienisté stránky, ktoré sú vedľajším efektom zvolenej konštrukcie rotora. Celý článok „DeepCool FC120: Veľké ARGB lopatky v „malom“ priereze“ »

 •  
 •  
 •  

Temné ventilátory, efektný blok: Nové vodníky DeepCool LT

DeepCool rozšíril ponuku svojich kvapalinových chladičov o dva modely so 120 mm ventilátormi. Väčší LT720 (s troma ventilátormi) a LT520, ktorý má o ventilátor menej. Oproti sérii vodníkov LS sú použité neosvetlené ventilátory, no ARGB LED konštruktéri implementovali do puzdra vodného bloku so zrkadlovým efektom. Nielen to má byť v tejto časti chladiča atraktívne, ale i samotná pumpa. Celý článok „Temné ventilátory, efektný blok: Nové vodníky DeepCool LT“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *