Deepcool vyrukoval s CH510 (WH). Účelné skrinky pre masy?

Deepcool CH510 a CH510 WH

Minimalistický vzhľad, maximalistická podpora pre chladiace komponenty. V takom duchu Deepcool vydáva nové počítačové skrinky CH510 a CH510 WH (s bielym plášťom). Cenovo sú výrazne pod sto eurami a hoci nevynikajú žiadnymi výstrednými prvkami (a relatívne skromná je aj portová výbava), tak určitá možnosť na zváženie pre zostavy strednej triedy to rozhodne je.

Nové skrinky CH510 (WH) Deepcool označuje ako „midi-tower“, čo pri ich objeme približne 47 litrov sedí. Dostupné sú dva farebné varianty, jeden kompletne čierny, druhý biely. Ale aj ten zostáva pri čiernom interiéri. Biela je iba povrchová úprava exteriérových plechov. Konštrukcia pozostáva z ocele, z plastu (ABS) na nožičky a z temperovaného skla, ktoré hrá úlohu ľavej bočnice. Predný panel je plný, bez perforácií. Tie sú až tesne za ním a tiahnu sa celou výškou skrinky.

Zvolená koncepcia trochu pripomína konkurenčnú skrinku NZXT H510 s tým, že tieto skrinky podporujú až 360 mm radiátory pre kvapalinové chladiče (NZXT H510 oficiálne končí na 280 mm), a to dokonca aj vo vrchnej pozícii. O obmedzeniach na výšku radiátora dostupné materiály nehovoria. Vzhľadom k tomu, že rozmerom dominuje výška (471 mm) je ale asi možné predpokladať, že na AIO vodníky s tradičnou hrúbkou 55 mm sa medzi strop a základnú dosku miesto nájde.

   

Celkovo je možné do skriniek CH510 osadiť až sedem 120 mm ventilátorov alebo päť 140 mm na systémové chladenie. Základná výbava však obsahuje iba jeden (120 mm) na výduchu. Voľné pozície na možné rozšírenie o ďalšie ventilátory sú potom tri (alebo dve v prípade použitia 140 mm ventilátorov) vpredu a rovnaká zostava ventilátorových pozícií je aj pod stropom. A nakoniec je tu ešte jedna pozícia vzadu, tá je už osadená 120 mm ventilátorom, ale umožňuje aj eventuálnu výmenu za 140-milimetrový.

Na diskové úložiská je vyhradená spodná komora. Konkrétne na dva 3,5″ a jedni 2,5″. Ďalšie dve 2,5″ SSD/HDD je možné nainštalovať zozadu na primárne podnos základnej dosky. Zdroje ATX sú podporované s dĺžkou do 170 mm, grafické karty môžu siahať do 380 mm a vežovitý chladič sa zmestí aj s výškou 175 mm (a veruže o vyšších v aktuálnej ponuke chladičov CPU nevieme…).

Pre podporu takto vysokých chladičov je skrinka prirodzene pomerne široká, v tejto osi má 230 mm. Na hĺbku má potom 435 mm, čo je dosť aj an dosky E-ATX. Tie skrinky oficiálne podporujú, ale špecifikácie už neuvádzajú, do akej šírky. Je možné, že ej to v tomto smere bez obmedzení, ale so širšími už zrejme bude dochádzať k prekrývaniu PCB s priechodkami na kabeláž.

Medzi produktovými obrázkami Deepcool je aj atraktívny pohľad na spredu dozadu, naprieč celou hĺbkou skrinky. Ten ukazuje, že predné montážne pozície na ventilátory alebo radiátor sú bez mriežky, čo ale ešte neznamená, že ventilátory fungujú v úplne nereštriktívnom prostredia. Prirodzene musia prekonávať odpor prachového filtra aj perforácie v maske.

Pomerne netradične je riešená ventilácia na výduchu. To jednak pre štvorcový tvar mriežky, jednak pre ventilátor s lopatkami skosenými pod menším uhlom. Tie tak výraznejšie čeria vzduch aj v radiálnej osi podobne ako ventilátory Noctua NF-S12A/B.

   

Predný panel s konektormi  a tlačidlami (štart a reset) je pomerne zvláštny. Tým, že namiesto separátnych jackov (zvlášť na slúchadlá a zvlášť na mikrofón) používa jeden zdieľaný. To prirodzene vyžaduje slúchadlá so štvorpólovým konektorom, ktoré sú typické skôr pre mobilné zariadenia ako pre stolové počítače. Porty USB sú vyvedené iba dva (3.2 gen 1, t.j. 5-gigabitové).

Známe sú už aj koncové ceny. Čierny variant (CH510) Deepcool odporúča zákazníkom predávať za 79,99 eur a biely variant (CS510 WH) za 84,99 eur. Dostupné v obchodoch budú skrinky od polovice septembra.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)

V nasledujúcom období možno u popredných značiek zdrojov očakávať modernizácie na štandard ATX 3.1 (z ATX 3.0). Každý sa tejto úlohy zhostí iným spôsobom, pre DeepCool je to teraz vydanie nového modelového radu PN-M. Ten predstavuje strednú triedu, ktorú charakterizuje známka účinnosti 80 Plus Gold, respektíve Cybenetics Gold, modulárna kabeláž a výkonnostné rozmedzie 650–850 W. Celý článok „DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)“ »

  •  
  •  
  •  

High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S

Mínus jeden ventilátor robí z  Assassin 4S o dvadsať eur lacnejší chladič, než akým je Assassin IV, z ktorého vychádza. Pasív je, zdá sa, rovnaký, a jediný rozdiel je v počte ventilátorov – jeden namiesto dvoch. Chladiaci výkon bude síce celkom určite nižší, ale očakávame, že jeho pokles nebude taký výrazný ako čiastka, ktorá sa dá s týmto lacnejším modelom ušetriť. Okrem toho je tu aj širšia kompatibilita. Celý článok „High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool PL-D: Nové zdroje ATX 3.0 začínajúce od 49 eur

Pokiaľ ste zdroje ATX 3.0 doteraz vyhodnocovali ako „príliš drahé“, tak DeepCool sa bude uchádzať o zmenu vášho pohľadu na vec. Modelmi z novej série PL-D, v ktorej sú aj výkonnostne slabšie varianty. Tie v kombinácii s 80 Plus Bronze nacenil pomerne nízko a zaobstarať sa dajú už, dá sa povedať, lacno. Je to za cenu nižšej účinnosti (kompromis), ale stále pri zachovaní kľúčových bezpečnostných ochrán. Celý článok „DeepCool PL-D: Nové zdroje ATX 3.0 začínajúce od 49 eur“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *