Enermax znížil ceny kvapalinových chladičov Liqmaxflo (SR)

Vodníky Enermax Liqmaxflo (SR) zlacneli. Niektoré pomerne výrazne

AIO vodníky Liqmaxflo a Liqmaxflo SR vyšli len minulý mesiac a už majú oficiálne popreškrtávané pôvodné ceny. Tie išli u vybraných modelov smerom nadol, a to o približne 4 až 16 %. Najväčší pokles ceny sa týka top modelu so 420 mm radiátorom, ktorý by nemali prehliadnuť majitelia najvýkonnejších procesorov. Lacnejšie sú ale aj menšie, populárnejšie modely do bežných skriniek. Pozrite sa kompletný prehľad.

V rámci nižšieho radu Liqmaxflo SR s 27 mm hrubými radiátormi a ventilátormi bez osvetlenia ARGB sa zmenila cena u modelu s 240 mm radiátorom (ELC-LMF240-SF), z 89,90 eur na 79,90 eur/cca 1966 Kč. Zvyšné dva modely tejto série (Liqmaxflo SR) zostávajú na pôvodných cenách, čo znamená 69,90 eur/cca 1718 Kč (ELC-LMF120-SF) a 109,90 eur/cca 2704 Kč (ELC-LMF360-SF).

* Jedná sa o odporúčanú cenu výrobcu vrátane dane. Ceny v obchodoch nemusia byť úplne zodpovedajúce a môžu byť vyššie, ale i nižšie.

Ku kompletnému zlacneniu všetkých chladičov došlo až u chladičov Liqmaxflo, ktoré majú oproti Liqmaxflo SR hrubší radiátor (nadštandardne hrubý, s 38 mm) a osvetlené ventilátory.

Zatiaľ čo model ELC-LMF360-ARGB s 360-milimetrovým radiátorom (ten sme aj testovali) spadol iba o 5 eur (zo 129,90 na 124,90), tak pri 420 mm variante ELC-LMF420-ARGB by ste mali v porovnaní s uvádzacou cenou šetriť približne 25 eur. S cenou 134,90 eur/cca 3319 Kč bude mat tento chladič už na pomery high-endu a AIO vodníkov veľmi atraktívny pomer ceny k výkonu. Atraktívny môže byť najmä pre majiteľov špičkových procesorom s enormnou spotrebou, akú má napríklad aj Intel Core i9-14900K.

Chladič Enermax Liqmaxflo 420 predstavuje tak jedno z najvýkonnejších riešení (s najvyšším chladiacim výkonom, uvádzané TDP je až 420 W) mimo modulárne kvapalinové okruhy. Pre nadštandardné rozmery tohto vodníka sú ale požadované aj nadštandardné montážne pozície v skrinkách. Z modelov, ktoré nainštalujete takmer do každej skrinky, je už „za menej“ aj 240 mm ELC-LMF240-ARGB. Ten má novú cenu 99,90 eur/cca 2459 Kč.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Scythe Fuma 3 – Dvojice rotorů v protipohybu

Dalším chladičem, na který se letos ještě stihneme podívat je Scythe Fuma 3. Tento chladič využívá několik atypických konstrukčních prvků, čímž se odlišuje od běžných dvouvěžových chladičů ve své třídě. S cenovkou jen lehce nad 50 € by navíc mohl nabídnout zajímavý poměr ceny a účinnosti. Navíc se jedná o mojí první zkušenost s chladiči od Scythe, takže jsem také patřičně zvědavý, jak si Fuma 3 povede v zátěžových testech. Celý článok „Scythe Fuma 3 – Dvojice rotorů v protipohybu“ »

 •  
 •  
 •  

Ako dobre poznáš vodníky MSI? Súťaž o CoreLiquid E360

V spolupráci s MSI sme pre vás pripravili rýchly kvíz, po ktorého absolvovaní sa budete môcť zúčastniť hry o výkonný kvapalinový AIO chladič s 360-milimetrovým radiátorom – MEG CoreLiquid E360. Jediná podmienka je správne zodpovedať na tri otázky, ktoré buď preveria prehľad, ktorý máte, čo sa týka chladiacich vecí MSI, alebo do doplnia. Každopádne nepôjde o nič zložité. Celý článok „Ako dobre poznáš vodníky MSI? Súťaž o CoreLiquid E360“ »

 •  
 •  
 •  

Dvojvežový top-end chladič Noctua dostal presnejší termín

Noctua v rámci predbežných plánov na nasledujúce obdobie konkretizuje možné vydanie nástupcu chladiča NH-D15. S tým zároveň prichádza uistenie, že nová generácia 140 mm ventilátorov, ktoré bude tento chladič používať, je už naozaj blízko. Okrem toho je pozoruhodná novinka aj avízo modernizácie NH-L12(S), teda nižšieho chladiča s vodorovným uložením ventilátora (alebo ventilátorov, pokiaľ budú pasív ochladzovať znovu dva). Celý článok „Dvojvežový top-end chladič Noctua dostal presnejší termín“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *