Enermax znížil ceny kvapalinových chladičov Liqmaxflo (SR)

Vodníky Enermax Liqmaxflo (SR) zlacneli. Niektoré pomerne výrazne

AIO vodníky Liqmaxflo a Liqmaxflo SR vyšli len minulý mesiac a už majú oficiálne popreškrtávané pôvodné ceny. Tie išli u vybraných modelov smerom nadol, a to o približne 4 až 16 %. Najväčší pokles ceny sa týka top modelu so 420 mm radiátorom, ktorý by nemali prehliadnuť majitelia najvýkonnejších procesorov. Lacnejšie sú ale aj menšie, populárnejšie modely do bežných skriniek. Pozrite sa kompletný prehľad.

V rámci nižšieho radu Liqmaxflo SR s 27 mm hrubými radiátormi a ventilátormi bez osvetlenia ARGB sa zmenila cena u modelu s 240 mm radiátorom (ELC-LMF240-SF), z 89,90 eur na 79,90 eur/cca 1966 Kč. Zvyšné dva modely tejto série (Liqmaxflo SR) zostávajú na pôvodných cenách, čo znamená 69,90 eur/cca 1718 Kč (ELC-LMF120-SF) a 109,90 eur/cca 2704 Kč (ELC-LMF360-SF).

* Jedná sa o odporúčanú cenu výrobcu vrátane dane. Ceny v obchodoch nemusia byť úplne zodpovedajúce a môžu byť vyššie, ale i nižšie.

Ku kompletnému zlacneniu všetkých chladičov došlo až u chladičov Liqmaxflo, ktoré majú oproti Liqmaxflo SR hrubší radiátor (nadštandardne hrubý, s 38 mm) a osvetlené ventilátory.

Zatiaľ čo model ELC-LMF360-ARGB s 360-milimetrovým radiátorom (ten sme aj testovali) spadol iba o 5 eur (zo 129,90 na 124,90), tak pri 420 mm variante ELC-LMF420-ARGB by ste mali v porovnaní s uvádzacou cenou šetriť približne 25 eur. S cenou 134,90 eur/cca 3319 Kč bude mat tento chladič už na pomery high-endu a AIO vodníkov veľmi atraktívny pomer ceny k výkonu. Atraktívny môže byť najmä pre majiteľov špičkových procesorom s enormnou spotrebou, akú má napríklad aj Intel Core i9-14900K.

Chladič Enermax Liqmaxflo 420 predstavuje tak jedno z najvýkonnejších riešení (s najvyšším chladiacim výkonom, uvádzané TDP je až 420 W) mimo modulárne kvapalinové okruhy. Pre nadštandardné rozmery tohto vodníka sú ale požadované aj nadštandardné montážne pozície v skrinkách. Z modelov, ktoré nainštalujete takmer do každej skrinky, je už „za menej“ aj 240 mm ELC-LMF240-ARGB. Ten má novú cenu 99,90 eur/cca 2459 Kč.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Noctua: Nové 140 mm ventilátory odpremiérujú na chladiči CPU

Dlho očakávané next-gen ventilátory Noctua v 140 mm formáte nabrali aj nenabrali sklz v plánovanom vydaní. V rámci samostatného predaja sa síce posunuli z druhého do tretieho štvrťroka 2024, ale spolu s chladičom, ktorý na vrchole ponuky vymení model NH-D15, by mali vyjsť už čoskoro. Okrem toho sa trochu odtajnilo aj to, ktorý zo „starších“ projektov má tesne pred dokončením. Celý článok „Noctua: Nové 140 mm ventilátory odpremiérujú na chladiči CPU“ »

 •  
 •  
 •  

Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty

Dnešním dnem vstupuje na trh nová verze oblíbeného chladiče Endorfy Fera 5 s přívlastkem Black. Název napovídá, že je tento chladič opatřen matně černou povrchovou úpravou, což ocení především příznivci minimalistických PC sestav. Bude samozřejmě potřeba otestovat, zda nemá tato povrchová úprava negativní vliv na účinnost chlazení nebo zda nedošlo ke zhoršení akustiky. Pojďme se tedy společně vydat do temné budoucnosti chladičů Endorfy. Celý článok „Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty“ »

 •  
 •  
 •  

Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital

DeepCool pre niektoré chladiče (ale aj skrinky) s prívlastkom Digital robí nadstavbu s displejom. Jeho implementácia je v minimalistickom duchu, cenu výrazne nezvyšuje a asi sa dá považovať za užitočnú. Vzhľadom na monitorovanie teplôt a intenzity záťaže CPU je to tematická pridaná hodnota, na ktorú sa teraz pozrieme v kontexte s výkonným dvojvežovým chladičom AK620 (Digital). Celý článok „Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *