Impactics DMono 1, pasívna mini skrinka, je už v predaji

Teplo ťahá z každého miesta

Inžinieri z Impactics síce nechrlia jeden produkt za druhým, no keď už niečo pustia na svetlo sveta, je za tým poriadne premyslená konštrukcia. To platí aj pre nový prírastok – DMono s prozaickým prívlastkom. Dizajn je však už nevšedný a s dôrazom na maximalizáciu funkčnosti, ktorá je pri celopasívnych zostavách kľúčová. V tomto prípade to nezostalo iba pri absorpcii tepla z procesora.

Pasívnych skriniek pribúda, avšak máloktorá pokrýva a odvádza do plášťa aj teplo z VRM. Lacnejšie základné dosky nemávajú svoje vlastné chladenie na napájacej kaskáde a pri prevádzke v kompletne uzavretej konštrukcii tak môže dochádzať k znižovaniu výkonu, nestabilite systému či skracovaniu životnosti MOSFETov.

DMono 1 s ochladzovaním MOSFETov počíta, okrem vstavaného bloku na CPU má samostatný blok na VRM, M.2 SSD (čo je na život výkonných NVMe SSD nevyhnutné) či dokonca na čipset. Po týchto mostoch je teplo odvádzané do celohliníkovej konštrukcie a na zahrievanie kritické komponenty sa tak pod vekom nedusia. Povrch skrinky je hladký, bez rebrovania, ale súdiac podľa fotiek s celkom slušnou hrúbkou. Tepelný výkon špecifikácie stanovujú na 35 W, do ktorých sa zmestí aj Core i7-7700T.

Okrem procesora a chipsetu sa nebude nadbytočne zahrievať ani napájacia kaskáda ani SSD: Pre ne vyhradené bloky sú doplnené o termálnu vložku

Layout skrinky, respektíve jej chladiace bloky, je fixný, čo znamená obmedzenú kompatibilitu. Táto prvá revízia je kompatibilná so štyrmi doskami Gigabyte – H110TN, H110TN-E, H110TN-M a Q170TN. Veríme, že táto koncepcia zožne úspech a Impactics bude podporu rozširovať aj o dosky ostatných výrobcov.

Rozmery skrinky sú veľmi úsporné, 216 × 40 × 216 mm. Dostupná je zatiaľ exkluzívne v obchode Caseking za cenu 199,90 eur. Cena je vyššia, ale po veľmi pozitívnych skúsenostiach so skrinkami C3LH a D1NU(EX) musíme poznamenať, že je opodstatnená. Výrobky Impactics vynikajú neobvykle precíznym vyhotovením (a v tomto prípade veru nejde o žiadne klišé). Z masívneho, azda 2milimetrového plechu je i I/O shield, ktorý je súčasťou príslušenstva.

Zvýšená robustnosť skriniek Impactics vychádza i z toho, že odberateľmi sú najmä priemyselní zákazníci či zdravotné zariadenia. Preto DMono 1 spĺňa normy EN 60950-1 a EN 60601-1.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Parametry úsporných 35W Comet Lake včetně 10jádra i9-10900T

Za měsíc a půl začne Intel prodávat novou generaci desktopových procesorů Comet Lake. Už před časem byly prozrazeny parametry těchto CPU, ale jen těch standardních. Kromě 65W a odemčených 125W modelů však Intel tato CPU uvede také v provedení řady T s nominálně 35W TDP. Jejich parametry včetně desetijádra Core i9-10990T teď unikly, takže se pojďme podívat, co bude na LGA 1200 pro úsporná a pasivní PC k mání. Celý článok „Parametry úsporných 35W Comet Lake včetně 10jádra i9-10900T“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nové pasivní zdroje Seasonic: výkon až 700 W s 80 Plus Titanium

Často tu píšeme o pasivních chladičích a pasivních skříních. Ale pokud chcete mít počítač úplně bez ventilátorů, musíte řešit ještě zdroj. Naštěstí existují i ATX zdroje, stavěné na pasivní provoz. Nabídku takových teď zvětší tři nové fanless zdroje od Seasonicu, které nabízí výkony 450 W, 500 W a novinkou je teď pasivní model s výkonem rovnou 700 W. Ale také třeba velmi dlouhou záruku trvající 12 let. Celý článok „Nové pasivní zdroje Seasonic: výkon až 700 W s 80 Plus Titanium“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

ZeroRPM X2: mATX pasivní skříň uchladí 95W CPU a 180W grafiku

Pasivní chlazení je ta nejtišší možnost chlazení PC (pravda, možná pokud pomineme možnost počítač vzdálit do jiné místnosti). Firma ZeroRPM teď představila skříň, která spojuje pasivní chlazení CPU a GPU (až 180W!) s ještě jednou věcí, co máme rádi: má poměrně malé rozměry. Při velikosti menší než třeba Fractal Design Define Nano S zvládá nejen Mini-ITX, ale i mATX desky se standardním ATX zdrojem. Celý článok „ZeroRPM X2: mATX pasivní skříň uchladí 95W CPU a 180W grafiku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *