Impactics DMono 1, pasívna mini skrinka, je už v predaji

Teplo ťahá z každého miesta

Inžinieri z Impactics síce nechrlia jeden produkt za druhým, no keď už niečo pustia na svetlo sveta, je za tým poriadne premyslená konštrukcia. To platí aj pre nový prírastok – DMono s prozaickým prívlastkom. Dizajn je však už nevšedný a s dôrazom na maximalizáciu funkčnosti, ktorá je pri celopasívnych zostavách kľúčová. V tomto prípade to nezostalo iba pri absorpcii tepla z procesora.

Pasívnych skriniek pribúda, avšak máloktorá pokrýva a odvádza do plášťa aj teplo z VRM. Lacnejšie základné dosky nemávajú svoje vlastné chladenie na napájacej kaskáde a pri prevádzke v kompletne uzavretej konštrukcii tak môže dochádzať k znižovaniu výkonu, nestabilite systému či skracovaniu životnosti MOSFETov.

DMono 1 s ochladzovaním MOSFETov počíta, okrem vstavaného bloku na CPU má samostatný blok na VRM, M.2 SSD (čo je na život výkonných NVMe SSD nevyhnutné) či dokonca na čipset. Po týchto mostoch je teplo odvádzané do celohliníkovej konštrukcie a na zahrievanie kritické komponenty sa tak pod vekom nedusia. Povrch skrinky je hladký, bez rebrovania, ale súdiac podľa fotiek s celkom slušnou hrúbkou. Tepelný výkon špecifikácie stanovujú na 35 W, do ktorých sa zmestí aj Core i7-7700T.

Okrem procesora a chipsetu sa nebude nadbytočne zahrievať ani napájacia kaskáda ani SSD: Pre ne vyhradené bloky sú doplnené o termálnu vložku

Layout skrinky, respektíve jej chladiace bloky, je fixný, čo znamená obmedzenú kompatibilitu. Táto prvá revízia je kompatibilná so štyrmi doskami Gigabyte – H110TN, H110TN-E, H110TN-M a Q170TN. Veríme, že táto koncepcia zožne úspech a Impactics bude podporu rozširovať aj o dosky ostatných výrobcov.

Rozmery skrinky sú veľmi úsporné, 216 × 40 × 216 mm. Dostupná je zatiaľ exkluzívne v obchode Caseking za cenu 199,90 eur. Cena je vyššia, ale po veľmi pozitívnych skúsenostiach so skrinkami C3LH a D1NU(EX) musíme poznamenať, že je opodstatnená. Výrobky Impactics vynikajú neobvykle precíznym vyhotovením (a v tomto prípade veru nejde o žiadne klišé). Z masívneho, azda 2milimetrového plechu je i I/O shield, ktorý je súčasťou príslušenstva.

Zvýšená robustnosť skriniek Impactics vychádza i z toho, že odberateľmi sú najmä priemyselní zákazníci či zdravotné zariadenia. Preto DMono 1 spĺňa normy EN 60950-1 a EN 60601-1.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Next-gen mobilní zbraň Intelu proti Applu: Detaily Lunar Lake

Aktuální plány Intelu v procesorech jsou takové, že koncem roku uvede v mnoha směrech přelomové procesory Meteor Lake s čipletovou či dlaždicovou stavbou, které mají znamenat novou éru jeho technologie (a Intel doufá, že i konkurenceschopnosti). Ovšem po stránce architektury CPU přijde taková „nová éra“ až v následujících generacích s procesory Arrow Lake a Lunar Lake. Právě k druhému z nich se teď vynořily detailní informace. Celý článok „Next-gen mobilní zbraň Intelu proti Applu: Detaily Lunar Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Hardkernel má SFF desku s Intel Jasper Lake a 2,5Gb/s Ethernetem

Před nedávnem jsem tu slavili, že se po roce a půl od vydání nových úsporných procesorů Intelu (10nm celeronů a pentií „Jasper Lake“ s architekturou Tremont) konečně začaly objevovat Mini-ITX desky s nimi pro úsporné počítače. Pro zájemce o miniaturní PC je tu teď ještě jedna zajímavá možnost: firma Hardkernel, kterou možná znáte jako výrobce ARM jednodeskových počítačů, vydala desku zhruba velikosti NUCu právě s procesory Jasper Lake. Celý článok „Hardkernel má SFF desku s Intel Jasper Lake a 2,5Gb/s Ethernetem“ »

  •  
  •  
  •  

Konečně jsou tu ITX desky s Intel Jasper Lake, dokonce pasivní

Čipová krize měla různé oběti, ale jednou byly i úsporné procesory Celeron a Pentium z „atomové“ linie malých jader. Intel už před rokem a půl uvedl na trh jejich 10nm generaci Jasper Lake s architekturou Tremont. Jenže čipů Jasper Lake asi nebylo dost. Prakticky vůbec nejsou k mání desktopové desky pro úsporné sestavy. Po dlouhé době se to snad lepší, teď konečně přicházejí Mini-ITX desky s Jasper Lake, dokonce i pasivně chlazené. Celý článok „Konečně jsou tu ITX desky s Intel Jasper Lake, dokonce pasivní“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *