Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080

Rendering a Geekbench

Legion je už medzi hráčmi pomerne známa a dobre rozšírená značka a notebooky, ktoré pod ňu spadajú, som v minulosti zvykol hodnotiť pozitívne. To preto, že prinášali dobrý výkon za rozumnú cenu a nadštandardné bývalo aj chladenie. Tento rok sa výrobca prekonal a s novým modelom série 7 útočí na najvyššie priečky vďaka novému 165 Hz displeju a až 165 W RTX 3080. Pozrite sa, ako si nový návrh notebooku poradí s takouto náložou.

Rendering, Geekbench

Legion 7 16 s AMD dostal veľmi solídnu výbavu a to obzvlášť v testovanej verzii. Najbližším konkurentom mu bude ROG Scar 17 s RTX 3080 a Ryzenom 7, no porovnáme ho aj s desktopmi či modelmi s procesormi Intel.


Začnime tradične Cinebench R15 pre prvý pohľad na surový výkon procesora. 5900HX potvrdzuje papierové predpoklady a poráža 5800H o 5 % v single-core aj multicore. Ide tak o najvýkonnejší notebook, ktorý sme v tomto teste mali. V porovnaní s Intelmi 10. generácie vidíme náskok blížiaci sa k 20 % v single-core a až 30 % v multicore. Uvidíme, ako tieto výsledky zamiešajú notebooky s 11. generáciou, ktoré sa nám čoskoro majú dostať do rúk. Rozdiel oproti desktopom je v single-core pomerne malý, len 6 a 11 %, keď hovoríme o 5600X a 5950X, multicore však už tieto čísla zvýši na 37 a 88 %.



Novší Cinebench R20 ukazuje veľmi podobné výsledky, hoci v single-core nám vystrkuje rožky AiO od MSI s 11. gen Intel, ktorý Legion predbehol o 1 %. Inak si notebook drží 4 % náskok pred Scarom.



V novom R23 nemáme ešte dostatok údajov, postupne sa nám však tabuľka napĺňa. Opakuje sa tu situácia z R20, takže nič prekvapivé nová verzia neukázala.


Praktické testy Blender a POV-Ray ukazujú opäť skvelé výsledky vďaka vysokému viacjadrovému výkonu. V POV-Ray je tak Legion opäť na tretej pozícii za desktopmi a tesne pred Scarom, ktorý opäť zaostáva o 4 %. Dôležitejší je náskok pred Intel notebookmi s Core i9-10980HK, ktoré strácajú 31 a 43 %, pri rovnakom počte jadier, čo nie je zanedbateľné. V Blenderi Scar náskok nestiahol, Intel notebooky sa priblížili na 18 a 29 % stratu.








Výsledky single-core v Geekbench 3–5 ukazujú prakticky zhodné výsledky aj keď CB4 zrovna nefandí AMD procesorom, o čom už dlhšie vieme. Compute test grafiky ukazujú prvé porovnanie RTX 3080 v Legione a Scare, ktoré je najskôr v prospech prvého a neskôr druhého, takže viac nám odhalia až špecializované grafické a herné testy.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *