Metallic Gear Neo V2: Vyššia kvalita za výhodnú cenu

Balenie a exteriér

Vedeli ste, že pod záštitou Phanteksu vznikajú aj lacnejšie skrinky? Dohľadať ich je možné pod menej zvučnou značkou Metallic Gear. K nám sa dostala na test konkrétne skrinka s označením Neo V2. Na trhu je už zhruba rok, no ani za ten čas nestratila šmrnc a stále vyzerá na dobrú kúpu. Aj keď nejaké nedokonalosti sa nájdu vždy a aj preto vám prinášame túto recenziu.

Základné parametre

Balenie a exteriér

Inak surový kartón škatule je potlačený základnými špecifikáciami. Ten na prvý pohľad oko zákazníka nezaujme, čo však nevadí, ten predsa používať nebudete. Dôležité je, že tu nechýba potrebná ochrana proti nárazom. Tou je obyčajný trúsivý polystyrén, ktorý svoju úlohu splní.

Príslušenstvo je pomerne chudobné a obsahuje iba nevyhnutné veci na montáž, teda skrutky, sťahovacie pásky a návod. To všetko sa nachádza v škatuľke umiestnenej v suplíku na 3,5″ HDD.

Navonok skrinka pôsobí veľmi decentne. Ničím nerušený pohľad dovnútra je cez 4 mm hrubé temperované sklo s čiernymi rámčekmi po bokoch. Naspodku sú aj akési ornamenty, ktoré čiastočne zakrývajú zdroj a šuplík s 3,5″ disky. Uchytenie skla je riešené jednoduchým spôsobom štyrmi skrutkami s tesniacou gumou. Pri (de)montáži si tak treba dávať obzvlášť pozor, keďže sklo nie je nikde istené a pošmyknutie môže mať fatálne následky.

   

Vravím o nerušenom pohľade, pretože predná a vrchná časť skrinky sú dokonalo uhladené a k tomu dopomohol aj použitý materiál. Pieskovaná povrchová úprava hliníka dodáva celkovému vzhľadu punc elegancie a viem si predstaviť, ako skrinka zdobí nejeden počítačový kútik. Horšie to je už iba s odtlačkami, či na hliníku alebo skle.

Na samom spodku predného panela sa nachádza výrez, ktorý slúži na decentné osvetlenie pod skrinkou v celom spektre RGB a taktiež jeho ľahkému odňatiu. Priamo nad ním je nevýrazné logo Metallic Gear. Predpokladám, že je to zámer z dôvodu, aby „nekričalo“ a nekazilo tak celkovú uhladenosť. 

Predný panel je možné odňať celý, nenachádzajú sa na ňom žiadne aktívne prvky, čo výrazne napomáha aj k jednoduchému čisteniu. Vzduch skrinka nasáva z oboch strán, z bokov. Zľava je však prieduch menší. Za všetkými prednými otvormi sú jemné prachové filtre, ktoré zastavia aj najmenšie nečistoty.

Na boku skrinky (vo vrchnej polovici) sú osadené aj konektory. Je to menej častá pozícia a naznačuje, že výrobca sa chce so skrinkou dostať na stôl a nie pod. Pri uložení na stole máte priamo po ruke dva konektory USB 3.2 a rovnaký počet 3,5mm jackov. Stavová kontrolka v strede tohto panela svieti tlmenou červenou, ktorá neťahá oči, čo v pozícii na stole oceníte.

Jednoduchým odňatím predného panela pomocou ôsmich cvokov sa dostanete k chladeniu. Reč je o dvoch 120mm ventilátoroch rovnomennej značky s označením Skiron. Ale jedná sa o odľahčenú verziu ventilátorov, ktoré sa pod touto značkou predávajú aj samostatne. Ochudobnené sú o 4 pin, teda PWM. Tie je možné nahradiť aj dvoma 140mm ventilátormi alebo radiátorom vodného chladenia do veľkosti 280 mm. Pod systémovými ventilátormi je potom raritne spredu umiestnený vstup do priečinka s pozíciami pre dva disky.

   

Ucelený strop nemá veľmi čo ponúknuť. Je na nej len jedno tlačidlo na zapnutie počítača a druhé k zmene osvetlenia LED RGB. Dovolím si však tvrdiť, že niekedy je menej viac, čo tu platí doslovne. Hoci za tú cenu, že na vrch strácate možnosť umiestniť radiátor alebo ventilátory na výduch.

Pravá strana bočnice je taktiež priehľadná, z temperovaného skla

Zadná stena skrini je pomerne bežná. Tvorí ju výrez pre I/O shield základnej dosky, prázdne miesto na uchytenie 120mm ventilátora, krytky rozširujúcich kariet a možno trochu zbytočne „komplikovaný“ rám pre vstup zdroja. Namiesto 4 skrutiek musíte použiť 8, aby ste mohli zdroj umiestniť na svoje miesto v skrinke.

Spodnú stranu skrinky držia nad zemou štyri nožičky s protišmykovými podložkami. Prachový filter pod zdrojom je umiestnený na nasúvacej mriežke s madlom, čo uľahčí manipuláciu s ním. A treba pochváliť i to, že má veľmi jemnú štruktúru sita. Pokúšal som sa vybrať aj priečinok na disky, ktorý je pripevnený štyrmi skrutkami v spodnej časti, no k poslednej skrutke som sa nevedel dostať cez ľavú prednú nožičku a veru, neprišiel som na to ako ju odstrániť. Pravdepodobne sa budú nachádzať skrutky pod protišmykovými podložkami, ktoré držia nožičky so skrinkou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Dva počítače v jednej skrinke. Na komponentoch Gigabyte

Koncom roka sme vám priniesli pohľad na skrinku Metallic Gear Neo Qube, ktorá pod menej známym označením pôsobí ako odnož Phanteksu. Vonkajším vzhľadom pripomínala obľúbenú LianLi PC-011 Dynamic, no vnútri ponúkala jednu zaujímavosť. Tou je možnosť používať dve nezávislé zostavy vnútri skrinky, čo niektorých z vás zaujalo a my vám preto takto dodatočne prinášame pohľad na to, ako vyzerajú a fungujú dva PC v jednom. Celý článok „Dva počítače v jednej skrinke. Na komponentoch Gigabyte“ »

  •  
  •  
  •  

MMN 3080 – najrýchlejšia herná zostava v našich testoch

S príchodom novej generácie komponentov sa nám naskytla možnosť postaviť prvú ukážkovú zostavu, ktorú som nazval MMN 3080. Ide o spojenie produktov Metallic Gear, MSI a Noctua (MMN) a kľúčového komponentu, ktorým je nová grafika GeForce RTX 3080 vo vyhotovení MSI Gaming X Trio. V kombinácii s najnovším procesorom Core i9-10900K ide o najrýchlejšiu hernú zostavu, akú sme v redakcii mali. Celý článok „MMN 3080 – najrýchlejšia herná zostava v našich testoch“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *