MMN 3080 – najrýchlejšia herná zostava v našich testoch

Konfigurácia

S príchodom novej generácie komponentov sa nám naskytla možnosť postaviť prvú ukážkovú zostavu, ktorú som nazval MMN 3080. Ide o spojenie produktov Metallic Gear, MSI a Noctua (MMN) a kľúčového komponentu, ktorým je nová grafika GeForce RTX 3080 vo vyhotovení MSI Gaming X Trio. V kombinácii s najnovším procesorom Core i9-10900K ide o najrýchlejšiu hernú zostavu, akú sme v redakcii mali.

Základné parametre


Detaily

Do skrinky sme osadili vyššie spomínané komponenty a na obrázkoch dole môžete vidieť výsledok.

Jedným rozdielom oproti Lian Li skrinke, ktorý sme si ešte nespomenuli, je pas LED na prednej strane skrinky, ktorý podporuje azda všetky aplikácie výrobcov dosiek a dopĺňa tak RGB schému ostatných komponentov.

Najrýchlejšia herná zostava u nás je odvážne tvrdenie, čo v sebe MMN 3080 ukrýva? Najdôležitejším komponentom je nová Nvidia GeForce RTX 3080 10 GB v podaní MSI Gaming X Trio. Azda najočakávanejšia grafika poslednej doby nám bola poskytnutá na pár krátkych chvíľ, čo sme si nemohli nechať ujsť. V ďalších kapitolách preto nájdete tradičné testy grafického výkonu ako prvú ochutnávku, než vydáme recenzie RTX 3000 grafík na novej prepracovanej metodike testovania.

Aby sme z karty dostali maximum, mozgom zostavy je Intel Core i9-10900K, ktorý ako už z recenzie viete, stále ponúka o niečo lepší herný výkon ako Ryzeny. S napätím však očakávame príchod novej generácie AMD, ktorá môže misku váh nahnúť na stranu červeného tímu. Procesor je osadený v základnej doske MSI MEG Z490 ACE, na ktorú sme sa pozreli už v porovnávacom teste.

O pamäťovú stránku sa stará štvorica 8 GB G.Skill Trident Z RGB 3600 MHz s čipmi Samsung B-die a 1 TB Adata XPG Gammix S11 Pro. Chladenie má na starosti 360 mm AiO chladič MSI MAG Coreliquid 360R a šestica ventilátorov Noctua, konkrétne 140 mm NF-A14 PWM a NF-S12A PWM v edícii Chromax.

   

Drobný detail k umiestneniu horných ventilátorov: Ak by tse chceli dať štrojicu 140 mm rovnako ako my, krajné sa budú musieť zaobísť len s dvojicou skrutiek. To bude platiť aj pre 360 mm radiátory. Otvory pre uchytenie jednoducho nesiahajú až po okraje skrinky.

Zadný panel pre disky poslúži ako kryt kabeláže, ktorej v našom prípade nebola venovaná veľká pozornosť pre časovú tieseň. Ideálne riešenie by samozrejme boli ručne vyrobené pletené káble s presnou dĺžkou k daným komponentom.

Posledný komponent v zostave je samozrejme zdroj, ktorý zabezpečuje napájanie celého systému. Ide o SeaSonic Prime 1300 W s 80Plus Gold, čím dopĺňa zlatú tému základnej dosky Ace. Poďme sa spoločne pozrieť na výsledky testov, ktoré táto zostava dosiahla. Sám som na to zvedavý.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Dva počítače v jednej skrinke. Na komponentoch Gigabyte

Koncom roka sme vám priniesli pohľad na skrinku Metallic Gear Neo Qube, ktorá pod menej známym označením pôsobí ako odnož Phanteksu. Vonkajším vzhľadom pripomínala obľúbenú LianLi PC-011 Dynamic, no vnútri ponúkala jednu zaujímavosť. Tou je možnosť používať dve nezávislé zostavy vnútri skrinky, čo niektorých z vás zaujalo a my vám preto takto dodatočne prinášame pohľad na to, ako vyzerajú a fungujú dva PC v jednom. Celý článok „Dva počítače v jednej skrinke. Na komponentoch Gigabyte“ »

 •  
 •  
 •  

Metallic Gear Neo V2: Vyššia kvalita za výhodnú cenu

Vedeli ste, že pod záštitou Phanteksu vznikajú aj lacnejšie skrinky? Dohľadať ich je možné pod menej zvučnou značkou Metallic Gear. K nám sa dostala na test konkrétne skrinka s označením Neo V2. Na trhu je už zhruba rok, no ani za ten čas nestratila šmrnc a stále vyzerá na dobrú kúpu. Aj keď nejaké nedokonalosti sa nájdu vždy a aj preto vám prinášame túto recenziu. Celý článok „Metallic Gear Neo V2: Vyššia kvalita za výhodnú cenu“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (10) Pridať komentár

 1. Nač bude běžnému smrtelníkovi (zákazníkovi vyhledávajícího LED a prosklené bočnice) druhá mini-ITX (mini-DTX) komora, jak ji uplatní?

  1. Ta druhá komora je v pojetí recenze nesouladným prvkem. Příkře řečeno, celá recenze je kočkopsí a bezobsažná (výkon konfigurace komponent má minimální informační hodnotu, oblast chlazení nepokrytá a hotovou sestavu nikdo nenabízí) – prvotní otázka je tady trestuhodně nezodpovězená. Když přeci recenzuji sestavu ve skříni s dvěma komorami, tak s touto premisou přistoupím i k úvodu (kde vysvětlím pro koho primárně je, streamery), praktickému testu (sestavení včetně využití druhé komory odhalující možnosti osazení a chlazení výkonného, mnohajádrového CPU) a celkovému zhodnocení (mezi negativy příkladně chybí nutnost dodatečně obstarat rozdělovač, který mohl být součástí výbavy, či jedna řada kompatibilních zdrojů). Strašná škoda!

   1. Ahoj, cieľom článku nebola recenzia skrinky ani samotnej grafiky. Ako bolo uvedené, na skrinky sa špecializujú kolegovia a grafikám sa bude podrobne venovať Ľubo. Išlo skôr o akýsi prvý nástrel a ochutnávku výkonu v mojich bežných testoch, pri ktorých bolo možné rýchlo ukázať porovnanie s inými testovanými zostavami…

    1. Nechci být tak příkrý. Stačilo by mi docela málo – testovat s mini-ITX, kterou bys s blokem na procesoru odzkoušel i v druhé komoře a vyvodil ke konceptu nějaké základní uplatnitelné závěry a upozornění nažhaveným zájemcům (skříň bude zajímat každého z té omezené množiny zájemců).

     1. So skrinkou mám ešte ďalšie plány, tak toto by nemal byť problém otestovať. Do tohto článku sa to žiaľ nevošlo, mal som naň len 48 hodín, takže bola to celkom fuška všetko postíhať. Keď je o toto záujem, určite sa k tomu vrátime ešte 🙂

      1. Určitě se k tomu vrať, ne kvůli mně. Je to příležitost jak vyjasnit bílé místo, které zanechal výrobce – ke skříni nenajdeš žádný manuál, který lépe osvětlil proporce a možnosti druhé komory!

        1. Speciální krátký sumář k praktické proveditelnosti a ověření konceptu skříně tady bude nakonec možná čtenářsky vděčnějším řešením než podrobná recenze.

 2. Mňa by zaujímalo, ak by sa v recenzii objavila aj montáž custom vodného chladenia (možno by stačilo len nasucho osadenie radiátorov a ventilátorov na ukážku) , resp ako si vedie proti tej Lian Li PC 011 – ale viem že je s tým kopec roboty.

  1. Mám XLkovú LL a som spokojný, aj keď som presklennú skrinku nechcel. Len nevyberieš si, keď trend ide týmto smerom a v predaji MG ešte nebol. Oproti recenzovanej má viac USB portov vpredu a je to hliník. 38 mm radiátor hore a dolu s 3x 12 cm vetrákmi a priestoru pre hrubší radiátor dolu ešte je, hore už len s užšími ventilátormi. Teplota vody je pri 24 v miestnosti a 1000 ot. pumpa/400 vetráky 32 stupňov pre 3900x. Čakám na VGA a trošku to ešte upracem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *