Metallic Gear Neo V2: Vyššia kvalita za výhodnú cenu

Keď sa zabúda na hrubšie káble

Vedeli ste, že pod záštitou Phanteksu vznikajú aj lacnejšie skrinky? Dohľadať ich je možné pod menej zvučnou značkou Metallic Gear. K nám sa dostala na test konkrétne skrinka s označením Neo V2. Na trhu je už zhruba rok, no ani za ten čas nestratila šmrnc a stále vyzerá na dobrú kúpu. Aj keď nejaké nedokonalosti sa nájdu vždy a aj preto vám prinášame túto recenziu.

Keď sa zabúda na hrubšie káble

Hlboké vnútro má možnosť poňať takmer všetky formáty základných dosiek. Od Mini ITX cez mATX po ATX. Chýba tomu len E-ATX. Spodné priechodky káblov pogumované nie sú, ale inak by asi nimi neprešiel 24-pinový kábel ATX. Procesorové chladiče sú vhodné do výšky 170 mm, takže zmestíte prakticky všetky, ktoré sú dostupné. Horšie to je však z tohtoročnými novými grafickými kartami GeForce RTX 30xx. Tu si už dávajte pozor aj na dĺžku karty. Veľa z kariet prekračuje dĺžku 320 mm, čo je pre skrinku (s ventilátormi na nasávaní) maximum. Nejaký priestor navyše môžete však získať demontážou spodného intake ventilátora. Ten keď presuniete na výduch je efektívnejšie i chladenie, ako môžete vidieť v testoch. 

Spodný tunel patrí pre zdroj do dĺžky 215 mm aj s káblami a priečinok s diskami

Kryt káblov je vymyslený dobre za predpokladu, že nevlastníte zdroj s kondenzátormi v kábloch. Pokiaľ taký máte, tak bude dochádzať ku kolízii, pretože je priechod priúzky. Zhrubené káble cez škáru neprestrčíte. A tento kryt sa nedá ani demontovať, pretože je prinitovaný. Celý kábel tak musí ísť zo spodnej priechodky, čo kvôli vzhľadu takisto nie je ideálne.

Stačilo by priechodku o pol centimetra zväčšiť a smutných pohľadov by rapídne ubudlo

Pravá strana vám poskytne okamžitú možnosť upevnenia dvoch 2,5″ diskov s tým, že je tu predpríprava aj na tretí. Na ľahšie zorganizovanie káblov sú prichystané úchytky na sťahovacie pásky, aby bolo všetko na svojom mieste. V spodnom tuneli sú 4 protišmykové gumy k presnému a stabilnému umiestneniu zdroja.

Pozoruhodné je, že nielen ľavá, ale i pravá bočnica je sklenená a dovnútra počítača vidíte aj z tejto strany. Je však vidieť, že aj tu si dal výrobca záležať na tom, aby zahladil všetky stopy po kábloch. Svedčí mimo iné znovu spodná časť skla s ornamentami, za ktoré schová všetok vizuálny smog. Toto má Metallic Gear skvelo vymyslené.

Hlavným zakrývačom sú však dvierka na pántoch. Kvôli 36 mm priestoru na káblový manažment vám ich môže závidieť nejeden milovník poriadku. Zmestia sa tu všetky káble prakticky bez vynaloženia potreby nejako zvlášť rozmýšľať nad usporiadaním. Keď si to tak zrátam, skrinka robí v tomto ohľade všetko za vás.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Dva počítače v jednej skrinke. Na komponentoch Gigabyte

Koncom roka sme vám priniesli pohľad na skrinku Metallic Gear Neo Qube, ktorá pod menej známym označením pôsobí ako odnož Phanteksu. Vonkajším vzhľadom pripomínala obľúbenú LianLi PC-011 Dynamic, no vnútri ponúkala jednu zaujímavosť. Tou je možnosť používať dve nezávislé zostavy vnútri skrinky, čo niektorých z vás zaujalo a my vám preto takto dodatočne prinášame pohľad na to, ako vyzerajú a fungujú dva PC v jednom. Celý článok „Dva počítače v jednej skrinke. Na komponentoch Gigabyte“ »

  •  
  •  
  •  

MMN 3080 – najrýchlejšia herná zostava v našich testoch

S príchodom novej generácie komponentov sa nám naskytla možnosť postaviť prvú ukážkovú zostavu, ktorú som nazval MMN 3080. Ide o spojenie produktov Metallic Gear, MSI a Noctua (MMN) a kľúčového komponentu, ktorým je nová grafika GeForce RTX 3080 vo vyhotovení MSI Gaming X Trio. V kombinácii s najnovším procesorom Core i9-10900K ide o najrýchlejšiu hernú zostavu, akú sme v redakcii mali. Celý článok „MMN 3080 – najrýchlejšia herná zostava v našich testoch“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *