Nemáte niekto čierny box Intelu? Vymeníme za ROG Strix XF120

Hľadá sa jeden chladič Intel na veľa testov HWCooling

Nové chladiče Intelu, ktoré sa dodávajú s úspornejšími procesormi Alder Lake, na HWC nemôžeme ignorovať. Laminar RM1 už máme pripravený na podrobné skúmanie, ale bez porovnania z jeho predchodcom by to nebolo ono. A ten nám chýba nám jeho predchodca. Ak vám tento chladič upadá do zabudnutia niekde v šuplíku, radi vám za neho ponúkneme užitočnejší hardvér. Nenájdete?

Nová platforma Intel LGA 1700 priniesla nielen novú montážnu rozteč pre chladiče, ale aj celý rad chladičov, ktoré sú oproti predošlým návrhom výrazne pozmenené. O konštrukčných detailoch modelu RM1 či masívnejšieho RH1, sme vás postupne informovali. Teraz ich chceme ale aj poriadne, hĺbkovo, otestovať. Najmä Laminar RM1. Ten bude najrozšírenejší, keďže sa dodáva k najviac procesorom v najpredávanejších triedach (Core i3, Core i5 a Core i7).

Chladič plánujeme otestovať s rôznymi procesormi, s rôzne nastavenými limitmi napájania a zájdeme aj do takých podrobností, ako sú merania frekvenčnej charakteristiky zvuku. Na úplnosť testov však potrebujeme niečo na porovnanie. Niečo, čo poznáte (a mnohí z vás i používate). A ideálny adept je priamy predchodca týchto chladičov, ktorý sa dodával s niektorými procesormi Comet Lake a Rocket Lake. Určite ste ho mali v balení k ku Core i7-10700 a Core i7-10900, kde ste ale pravdepodobne chladič vymenili za nejaký efektívnejší. Spoznáte ho podľa čierneho pasívu s medeným jadrom. Taký sa dodával aj k procesorom Rockat Lake s TDP 65 W (vrátane Core i5-11400/F) či dokonca je aj pri Core i3-10105F (a možno i v dodávkach Core i3-10100/F či 10400/F, ktoré išli do predaja v roku 2021).

Ak ste tento chladič nepoužili a je „na odpis“ a zároveň by sa vám zišiel slušnejší ventilátor Asus ROG Strix XF120 alebo prípadne dva kusy SilverStone SST-AP121 (napíšte si, čo preferujete…) pošlite nám e-mail s predmetom Mám chladič do testov HWCooling na info@hwcooling.net. Podmienka je, aby bol chladič nový, nepoužívaný. Predpokladáme, že od vás dostaneme viac správ. Takže ak máte záujem o ventilátory, poponáhľajte sa. Viac než dve vzorky chladičov nepotrebujeme, takže od tretieho „darcu“ budeme všetkým ďalším už len ďakovať za ochotu.

S prepravou si príliš hlavu lámať nemusíte. Vytvoríme si objednávku na v Packete (v Českej republike je to stále Zásilkovna), pošleme vám štítok, vy zabalíte a balík odnesiete na ľubovoľné odberné miesto. Napríklad na to, kde si potom vyzdvihnete za odmenu ventilátory, ktoré vám zase pošlem my. Ďakujeme!


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Big Shuriken 3 je revízii B: Podpora LGA 1700 a lepší ventilátor

Scythe nadviazal na pôvodný chladič Big Shuriken 3 novou revíziou. Tá prináša okrem natívnej podpory procesorov Alder Lake aj údajne vylepšený ventilátor. Kaze Flex II má pri nižšej hladine hluku dosahovať rovnaký chladiaci výkon, čo sa v kategórii lacnejších modelov typu top-flow hodí. Takýchto chladičov je naozaj málo a Big Shuriken 3 rev. B má všetky predpoklady na to, aby vo svojej cenovej kategórii zasadol na pomyselný trón. Celý článok „Big Shuriken 3 je revízii B: Podpora LGA 1700 a lepší ventilátor“ »

 •  
 •  
 •  

DeepCool Assassin III – Tichý zabiják hluku i teplot

Dnes mám to potěšení vám představit prémiový vzduchový chladič Assassin III od společnosti DeepCool. Svými rozměry a konstrukcí působí majestátně, jeho design je přesto příjemně minimalistický bez zbytečných blikátek. Také se pyšní vysokou efektivitou chlazení (udávané TDP je až 280 W). Jsem tedy skutečně zvědavý, jak si povede v reálných testech na rozpáleném procesoru a jaký bude jeho akustický projev. Celý článok „DeepCool Assassin III – Tichý zabiják hluku i teplot“ »

 •  
 •  
 •  

Cougar posiela do boja nový chladič CPU, masívnu vežu Forza 85

Výber silnejších jednovežových chladičov na procesor sa zväčšuje. Ešte pred rokom by sa možno dalo hovoriť o nedostatku, ale teraz pribúda jeden model za druhým. Najnovšie je to Forza 85, ktorým Cougar nadväzuje na štíhlejšiu konštrukciu Forza 50. Veľmi vysoký chladiaci výkon možno očakávať nielen pre vysokú hmotnosť a rýchly ventilátor, ale aj pre po bokoch uzavreté rebrá na dosahovanie čo najvyššieho tlaku medzi rebrami. Celý článok „Cougar posiela do boja nový chladič CPU, masívnu vežu Forza 85“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Kdybyste měli zájem o Wraith Spire, pošlu bez nároků, i poštovné zaplatím. Válí se mi tu, zakopávám o něj 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *