Pre poriadny kontrast: DeepCool má vodníky LT už aj v bielej

DeepCool LT720 WH a LT520 WH

V ponuke DeepCoolu pribudli dva kvapalinové chladiče CPU zo série LT – model s 360 mm (LT720 WH) a 240 mm (LT520 WH) radiátorom. Dôležité je ich koncové označenie WH, ktoré je skratkou pre slovo „White“. Jedná sa totiž o negatív tradičných, čiernych variantov. Konštrukčné detaily zostávajú prakticky nezmenené a zmysel týchto nových chladičov je vo vytvorení alternatív pre používateľov, ktorí preferujú svetlejšie, žiarivejšie veci.

Nové AIO vodníky DeepCool – LT WH – vychádzajú v dvoch formátoch, kde každý na ochladzovanie radiátora používa 120 mm ventilátory. To znamená aj nadštandardnú podporu (oproti širším modelom so 140 mm ventilátormi) z pohľadu počítačových skriniek.

Súčasťou väčšieho, 360 mm variantu (LT720 WH) sú tri ventilátory FK120 WH. Model (LT520 WH) ich má iba dva, takže pri rovnakom chladiacom výkone bude hlučnejší, ale je takisto lacnejší a pre menšie rozmery sa vyznačuje aj širšou kompatibilitou. Celková dĺžka vodníka LH520 WH je 282 mm, LT720 WH je so 402 mm presne o ventilátor dlhší. Hrúbku obidvoch radiátorov DeepCool uvádza 27 mm, spolu s ventilátorom počítajte s hrúbkou, respektíve s voľným priestorom smerom z základnej doske okolo 53 mm.

V súvislosti s pumpou (v bloku) DeepCool hovorí o jej 4. generácii s vylepšeným usporiadaním mikrokanálikov vnútri bloku. To prirodzene s ohľadom na optimálny prietok kvapaliny miestami, kde dochádza k najväčšej tepelnej výmene. Rýchlosť pumpy je uvádzaná na 3100 ot./min a poháňa ju motorček s trojfázovým krútiacom momentom.

Zvonku je blok z veľkej časti charakteristický čírym povrchom a zrkadliacou vrstvou, ktorá zo štyroch strán vytvára pôsobivý priestorový efekt RGB LED. Osvetlenie je digitálne, napájané 5 V. To znamená, že sa pripája moderným 3-pinovým konektorom. Hadice bloku majú na dĺžku 410 mm a opletené sú textíliou.

Rýchlostný rozsah ventilátory FK120 WH je široký, 500–2250 ot./min. Zatiaľ sú dostupné exkluzívne iba ako súčasť celého chladiča, ale to sa v budúcnosti výhľadovo zmení a budú sa dať kúpiť aj samostatne. Na základe testov čiernych variantov (FK120) je však pravdepodobné, že i tieto sa zaradia, čo sa týka efektivity, k špičke 120 mm ventilátorov. Nakoľko ale ventilátory FK120 WH prešli zmenou farby, tak je chemické zloženie materiálu majú trochu iné a pri rovnakých rýchlostiach môžu byť dosahované iné rezonančné frekvencie podobne ako to je v prípade ventilátorov Corsair AF120, čo máme i podrobne otestované.

Podporované sú všetky aktuálne platformy (Intel LGA 1700, 2066, AMD AM5, sTRX4) a aj niektoré z „výbehových“ (Intel LGA 2011/-v3, 1200, 115x, AMD AM4, sTR4), AMD AM3 k nim už ale nepatrí. Odporúčaná koncová cena LT720 WH je 140–145 eur, pre LT520 je to 120–125 eur. Dostupnosť v obchodoch je hlásená od polovice mája 2023.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

DeepCool LT720 – Solidní chladič s nádherným blokem

Chladič LT720 představuje špičku nabídky společnosti DeepCool. Jedná se o klasický 360mm kapalinový all-in-one chladič, který by měl nabídnout zajímavý poměr ceny a výkonu. Na první pohled vás zaujme svým vizuálním provedením, které kombinuje jednoduchou geometrii a zrcadlový efekt s RGB podsvícením. Chladiče by však měly především dobře chladit, aniž by byly příliš hlučné. Uvidíme tedy, jak dobře si LT720 povede v našich testech. Celý článok „DeepCool LT720 – Solidní chladič s nádherným blokem“ »

 •  
 •  
 •  

Čo nové u vodníkov DeepCool LE? Tichšie čerpadlá a nižšie ceny

Na prvý pohľad s síce nezdá, že by sa najnovšie kvapalinové chladiče DeepCool nejako výrazne odlišovali od starších modelov LT SE, ale predsa len je tu jeden podstatný rozdiel, a to v rýchlosti pumpy. Tá je u vodníkov LE pomalšia, tichšia a pritom by nemalo dochádzať k výraznému poklesu chladiaceho výkonu. A potom je tu ešte atraktívna cena, do sto eur sa zmestí aj model s 360 mm radiátorom. Celý článok „Čo nové u vodníkov DeepCool LE? Tichšie čerpadlá a nižšie ceny“ »

 •  
 •  
 •  

S Assassin IV DeepCool mení zvyky dvojvežových chladičov

DeepCool sa nebál experimentovať a v rade najvýkonnejších vežovitých chladičov CPU (Assassin) presunul vstupný ventilátor na výstup. To mimo iné v záujme stopercentnej kompatibility s pamäťovými modulmi, ktorá je u širokých chladičov veľmi vzácna. Takáto zmena schémy prúdenia vzduchu rebrovaním bude mať ale dosah aj na efektivitu chladenia. Tú je snaha u Assassin IV zvyšovať napríklad tesniacim plášťom. Celý článok „S Assassin IV DeepCool mení zvyky dvojvežových chladičov“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *