Recenzia MSI Trident X: Starý známy s novými vnútornosťami

Intro

MSI po uvedení procesorov Coffee Lake refresh a grafických kariet GeForce RTX oprášilo značku počítačov Trident. Toto malé „stvorenie” dokáže v minimalistických rozmeroch poňať mimoriadne vysoký výkon, ktorý zvláda i chladiť. MSI Trident sa primárne zameriava na hráčov a pretože rozlíšenie 4K už nie je žiadne tabu, tohto herného terminátora som otestoval takmer v najvyššej dostupnej konfigurácii.

Základné parametre


Bližší pohľad

Balenie príde v kartónovej škatuli a vnútri je vyplnené molitanovou penou, ktorá skvelo chráni obsah balenia. Ten tvorí hlavne celý poskladaný počítač Trident X, vedľa ktorého je menšia škatuľka s bočnicou, návodom na výmenu bočnice, náhradné šróby a pánty.

Pravú bočnicu je možné meniť podľa vašich preferencií. Môžete si vybrať medzi klasickou plechovou bočnicou alebo temperovaným sklom umiestneným na pántoch. Pri temperovanom skle však počítajte s menšími medzerami pri zatvorenej bočnici, takže bude treba trochu častejšie vyčistiť vnútro skrinky. Temperované sklo má hrúbku 4 mm a jeho uzatváranie je riešené cez magnety.

Za odnímateľnou pravou bočnicou sa nachádzajú efektívne usporiadané komponenty. Zdola nahor sa tiahne základná doska (Mini-ITX) Z370I Gaming Pro Carbom AC osadená procesorom Intel Core i7-9700K, OEM pamäte Samsung (s 2666 MHz v dvojkanálovom zapojení) a pomerne mohutný procesorový chladič typu top-flow. Na ňom tróni veľký 120mm ventilátor, ktorého otáčky je možné rýchlo a jednoducho upravovať v predinštalovanej aplikácii MSI Command Center.

Vrchná časť interiétu je vyhradená pre pamäťové úložiská. Konkrétne pre dvojterabajtový 2,5″ HDD Seagate Barracuda (ST2000LM015), vedľa ktorého súsedí prázdny slot na navýšenie kapacity. Jedna z výhod je, že sa nemusíte starať o káblový manažment. Nakoniec, veľa sa v takýchto malých priestoroch aj tak vymyslieť nedá.

Ľavú stranu skrinky tvorí plechová bočnica s otvormi na nasávanie chladného vzduchu, čo zabezpečujú dva ventilátory grafickej karty MSI RTX 2080 Ventus a na spodnej časti ventilátor zdroja. Pri takom skvoste, ako je Trident nemôže chýbať dnes veľmi rozšírené podsvietenie LED RGB. To je, samozrejme, v priestoroch, ktoré je vidieť cez otvory na nasávanie vzduchu pri grafickej karte, procesore a pri prednom panely. Samotné podsvietenie je možné lubovoľne meniť v šikovnej aplikácii MSI Mystic Light.

Predný panel je pekne uhladený. Spomínané farebné podsvietenie dopĺňa dvojica 3,5mm konektorov na slúchadla a mikrofón, dva konektory USB 3.2 gen. 1 typu A a ako bonus je vyvedený i stále viac používaný konektor USB typu C. Väčšina vrchnej časti je tvorená výduchmi na vývod teplého vzduchu zo skrinky. Na vrchnej strane skrinky je nakoniec i zapínacie tlačidlo.

  

Zaujímavá je i zadná strana, kde sa nachádza celá paleta vstupov a výstupov. Od tradičného napájacieho konektora cez šesť portov USB, výstupov HDMI a DisplayPort a z dnešného pohľadu už trochu raritne i konektor PS/2. A takisto sa tu nachádzajú výduchy na odvod teplého vzduchu.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS

Grafická karta GeForce RTX 4070 Ti Super Ventus 3X vyšla s BIOSom, s ktorým v MSI (a ani v Nvidii) neboli spokojní. Po jeho druhej revízii existuje aj tretia revízia BIOSu, posledná. Tá zvyšuje limit napájania, ktoré umožňujú dosahovanie vyšších frekvencií GPU. Ide to ale trochu na úkor energetickej efektivity. Aktualizovať, neaktualizovať? To si už musí rozhodnúť každý sám, pokiaľ bude možnosť. Celý článok „Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *