Recenzia MSI Trident X: Starý známy s novými vnútornosťami

Intro

MSI po uvedení procesorov Coffee Lake refresh a grafických kariet GeForce RTX oprášilo značku počítačov Trident. Toto malé „stvorenie” dokáže v minimalistických rozmeroch poňať mimoriadne vysoký výkon, ktorý zvláda i chladiť. MSI Trident sa primárne zameriava na hráčov a pretože rozlíšenie 4K už nie je žiadne tabu, tohto herného terminátora som otestoval takmer v najvyššej dostupnej konfigurácii.

Základné parametre


Bližší pohľad

Balenie príde v kartónovej škatuli a vnútri je vyplnené molitanovou penou, ktorá skvelo chráni obsah balenia. Ten tvorí hlavne celý poskladaný počítač Trident X, vedľa ktorého je menšia škatuľka s bočnicou, návodom na výmenu bočnice, náhradné šróby a pánty.

Pravú bočnicu je možné meniť podľa vašich preferencií. Môžete si vybrať medzi klasickou plechovou bočnicou alebo temperovaným sklom umiestneným na pántoch. Pri temperovanom skle však počítajte s menšími medzerami pri zatvorenej bočnici, takže bude treba trochu častejšie vyčistiť vnútro skrinky. Temperované sklo má hrúbku 4 mm a jeho uzatváranie je riešené cez magnety.

Za odnímateľnou pravou bočnicou sa nachádzajú efektívne usporiadané komponenty. Zdola nahor sa tiahne základná doska (Mini-ITX) Z370I Gaming Pro Carbom AC osadená procesorom Intel Core i7-9700K, OEM pamäte Samsung (s 2666 MHz v dvojkanálovom zapojení) a pomerne mohutný procesorový chladič typu top-flow. Na ňom tróni veľký 120mm ventilátor, ktorého otáčky je možné rýchlo a jednoducho upravovať v predinštalovanej aplikácii MSI Command Center.

Vrchná časť interiétu je vyhradená pre pamäťové úložiská. Konkrétne pre dvojterabajtový 2,5″ HDD Seagate Barracuda (ST2000LM015), vedľa ktorého súsedí prázdny slot na navýšenie kapacity. Jedna z výhod je, že sa nemusíte starať o káblový manažment. Nakoniec, veľa sa v takýchto malých priestoroch aj tak vymyslieť nedá.

Ľavú stranu skrinky tvorí plechová bočnica s otvormi na nasávanie chladného vzduchu, čo zabezpečujú dva ventilátory grafickej karty MSI RTX 2080 Ventus a na spodnej časti ventilátor zdroja. Pri takom skvoste, ako je Trident nemôže chýbať dnes veľmi rozšírené podsvietenie LED RGB. To je, samozrejme, v priestoroch, ktoré je vidieť cez otvory na nasávanie vzduchu pri grafickej karte, procesore a pri prednom panely. Samotné podsvietenie je možné lubovoľne meniť v šikovnej aplikácii MSI Mystic Light.

Predný panel je pekne uhladený. Spomínané farebné podsvietenie dopĺňa dvojica 3,5mm konektorov na slúchadla a mikrofón, dva konektory USB 3.2 gen. 1 typu A a ako bonus je vyvedený i stále viac používaný konektor USB typu C. Väčšina vrchnej časti je tvorená výduchmi na vývod teplého vzduchu zo skrinky. Na vrchnej strane skrinky je nakoniec i zapínacie tlačidlo.

  

Zaujímavá je i zadná strana, kde sa nachádza celá paleta vstupov a výstupov. Od tradičného napájacieho konektora cez šesť portov USB, výstupov HDMI a DisplayPort a z dnešného pohľadu už trochu raritne i konektor PS/2. A takisto sa tu nachádzajú výduchy na odvod teplého vzduchu.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

MSI RTX 3070 Gaming X Trio: 250 W mimoriadne potichu

Dostupnosť výkonnejších grafických kariet pre bežných spotrebiteľov je síce mizerná, ale pokiaľ sa vám k nejakej predsa len pošťastí dostať, bude najskôr vybavená GPU GA104-300-A1, ktoré je na GeForce RTX 3070. Týchto kariet je najviac a jednou z najatraktívnejších je MSI Gaming X Trio s chladičom Tri Frozr 2. Ten je poriadne naddimenzovaný a i vďaka nemu táto grafika výrazne presahuje referenčný boost. A to pekne v tichosti. Celý článok „MSI RTX 3070 Gaming X Trio: 250 W mimoriadne potichu“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

PCI Express 4.0 s procesory Rocket Lake pojede i na H510 deskách

Díky informacím od MSI jsme se dozvěděli, v čem se od sebe budou lišit čipsety B560, H510 a Z590 určené pro procesory Intel Rocket Lake. Jak už víme, B560 bude nově dovolovat taktování DDR4, ale zajímavý bude i lowendový čipset H510. U tohoto totiž bude fungovat PCIe 4.0 pro připojení grafiky, což AMD dovoluje až s deskami B550. Také už víme, jak to bude s rychlejším propojením DMI ×8 mezi CPU a čipsetem. Celý článok „PCI Express 4.0 s procesory Rocket Lake pojede i na H510 deskách“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nové dosky MSI Unify so Z590 plávajú proti prúdu, bez RGB LED

Mesiac pred vydaním dektopových procesorov Intel Rockat Lake-S sa už teraz objavujú základné dosky pre ne určené. Tie všeobecne ponúkajú lepšiu konektivitu, ale aj v iných aspektoch sa výrobcovia predháňajú v tom, aby si priklonili vašu priazeň na svoju stranu. A MSI trebárs i tak, že v rámci high-endovej série Unify celkom odvážne z návrhu vypúšťa akékoľvek osvetlenie. Celý článok „Nové dosky MSI Unify so Z590 plávajú proti prúdu, bez RGB LED“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *