Recenzia MSI Trident X: Starý známy s novými vnútornosťami

Chladenie a hlučnosť

MSI po uvedení procesorov Coffee Lake refresh a grafických kariet GeForce RTX oprášilo značku počítačov Trident. Toto malé „stvorenie” dokáže v minimalistických rozmeroch poňať mimoriadne vysoký výkon, ktorý zvláda i chladiť. MSI Trident sa primárne zameriava na hráčov a pretože rozlíšenie 4K už nie je žiadne tabu, tohto herného terminátora som otestoval takmer v najvyššej dostupnej konfigurácii.

Chladenie a hlučnosť

Značná časť skrinky je tvorená otvormi na nasávanie chladného a odvod teplého vzduchu. Najväčšia časť sa nachádza naspodu skrinky, ktorá je na odvod tepla vďaka natočeniu ventilátorov týmto smerom obzvlášť efektívna. Pri fungovaní na zemi si teda dajte pozor, aby počítač nestál na kobercoch s dlhým vlasom a podobne.

V syntetických testoch po dobu 10 minút som simuloval maximálne zaťaženie pre grafickú kartu a procesor, konkrétne v Prime95 (Small FFTs) a FurMark. Teplota v miestnosti bola na úrovni 26,5 stupňa Celzia a najmenšia nameraná hladina hluku (miestnosti) bola 32,8 dBA. Testované úrovne hluku počítača boli dve, a to pôvodné nastavenie kriviek ventilátorov (GPU, CPU) a maximálne. Hlukomer sa nachádza vo vzdialenosti 10 cm od skrinky. Hladina hluku podľa záťaže môže kolísať od 34 do 50 dBA a pri maximálnych otáčkach dokáže cela skrinka vyprodukovať hlučnosť 60 dBA, čo už je poriadny vrtuľník.





Výsledky nám ukázali, že celá zostava nemá žiadny problém sa o seba „postarať“ aj v maximálnej záťaži pri použití ventilátorov, ktoré sú len pri grafickej karte, procesore a zdroji, pričom spotreba celej zostavy v maximálnej záťaži sa rovná 440 W. V kľudnom stave to je 53 W.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS

Grafická karta GeForce RTX 4070 Ti Super Ventus 3X vyšla s BIOSom, s ktorým v MSI (a ani v Nvidii) neboli spokojní. Po jeho druhej revízii existuje aj tretia revízia BIOSu, posledná. Tá zvyšuje limit napájania, ktoré umožňujú dosahovanie vyšších frekvencií GPU. Ide to ale trochu na úkor energetickej efektivity. Aktualizovať, neaktualizovať? To si už musí rozhodnúť každý sám, pokiaľ bude možnosť. Celý článok „Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *