SPC Gear LIX Plus Wireless: Myš bez chvostíka

Metodika testovania

Myška Lix Plus sa zrejme osvedčila, keďže pod značkou SPC je totiž už aj jej bezdrôtová verzia. Pre vstavanú batériu jej síce stúpla hmotnosť, ale stále sa jedná o ľahučkú myš, s ktorou sa dá veľmi dobre manévrovať. Použitý je ponovom aj citlivejší snímač s 19 000 DPI a aj jeho vlastnosti sme v rámci rozboru otestovali. Výdržou na jedno nabitie sa výrobca už nechváli a má k tomu aj pádny dôvod.

Metodika testovania

K otestovaniu kvality snímača používame softvér Mouse Tester, z ktorého je možné vyčítať viacero dát. My sme ale vybrali štyri najhlavnejšie údaje zo všetkých dostupných. Pri teste hýbem po podložke myškou rýchlymi pohybmi sprava doľava a naopak. Tento pohyb v grafoch znázorňuje modrá os X. Červená os Y reprezentuje pohyb myškou dopredu a dozadu, ten je väčšinou minimálny.

Ak sa jedná o bezdrôtovú myšku, ktorá má možnosť pripojiť v móde RF 2,4 GHz, tak merania prebiehajú v tomto režime. Nastavenie snímača bude vždy rovnaké – 400, 3200 a maximálne (19 000) DPI, s maximálnou frekvenciou (1000) Hz.

Vysvetlenie grafov:

  • Counts vs. Time – znázorňuje koľko informácií sa odoslalo z myšky do počítača v určitom čase. Modrá čiara vyobrazuje pohyb myšky. Bodky okolo nej sú odoslané informácie, pričom v ideálnom prípade sú všetky priamo na modrej čiare. Tie ktoré sú mimo trajektórie pohybu môžu naznačovať nedokonalosti snímača – vtedy nedrží myš svoju stopu.
  • Frequency vs. Time – graf ukazuje ako sa mení frekvencia odoslaných dát do počítača počas testu.
  • Velocity vs. Time – z nameraných hodnôt program vypočíta akou rýchlosťou sme hýbali myšou. Snímač môže pri rýchlych pohyboch odhaliť nedostatky. Ako vždy, aj tu je dôležité aby sa bodky držali na nameranej trase, ktorú znázorňujú vlnky modré a červené vlnky.
  • Y counts vs. X counts – je reálna trasa myši, ktorú absolvovala počas testovania

Často býva jedným z kľúčových parametrov pri výbere myšky aj hlučnosť jej tlačidiel. Hlavne ak ste nočný tvor a nebývate sami. Pri myškách budeme merať hlučnosť troch najpoužívanejších funkcí, pravý – ľavý klik a točenie kolieskom. Každú vykonáme 10-krát a ich priemer hlučnosti je následne zaznamenaný do grafov. K meraniu poslúži hlukomer Voltcraft SL-100, ktorý je priamo nad testovanou myškou vzdialený 10 cm.

Výdrž myšky je meraná s RF 2,4 GHz pripojením. Primárne sa zameráme na výdrž bez podsvietenia poprípade iných drobností, ktoré pre plnohodnotné používanie nie sú nevyhnutné. Ak má myška podsvietenie, otestujeme aj to. Nakoľko je myška prezentovaná ako herná, tak som sa snažil čo najviac času ju využívať k hraniu Counter-Strike: GO. Podarilo sa mi ju k tomuto využívať približne trištvrte z celkového nameraného času.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint: Rýchlejšia a ľahšia

Pôvodná myška prešla inováciou zvnútra, čo jej parametre výrazne zlepšilo. S novým optickým snímačom ROG AimPoint môžete jeho citlivosť nastaviť až na 36 000 DPI. Aj napriek tomu, že je to viac ako mal predchodca, tak sa výdrž na nabitie zdvojnásobila. A to všetko pri nižšej hmotnosti. Ako je na tom vylepšený model Gladius III Wireless obohatený o prívlastok AimPoint si ukážeme v testoch.  Celý článok „Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint: Rýchlejšia a ľahšia“ »

  •  
  •  
  •  

Vznikla nová značka monitorov a príslušenstva, Evnia

Nedávno sme sa zúčastnili novinárskej akcie, na ktorej mali byť predstavené „tajné“ veci. A že ich bolo pomerne dosť. Vlastne sa jedná o celú značku, ktorá už teraz nesie pomerne veľké množstvom produktov. Evnia však na zelenej lúke nezačína, je pod krídlami Philipsu. A ten dopĺňa o nové kategórie hardvéru v širokom cenovom spektre a so zaujímavo nastolenou segmentáciou, v ktorej sa dobre orientuje. Celý článok „Vznikla nová značka monitorov a príslušenstva, Evnia“ »

  •  
  •  
  •  

Create the Uncreated: Hardvérové novinky Asusu pre tvorcov

Na akcii s krycím názvom „Create the Uncreated“ Asus ukázal kopu inovatívnych zariadení, s ktorými mieri predovšetkým na profesionálov. Teda na takých používateľov, čo trávia čas pri počítači najmä pracovne. Jedná sa o produkty z väčšiny divízií Asusu. Od notebookov, stolových počítačov cez monitory, projektory a pre procesory AMD sa črtá aj high-endová doska kombinujúca čipset X570 a pasívnym chladením. Celý článok „Create the Uncreated: Hardvérové novinky Asusu pre tvorcov“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *