WD My Passport SSD 2020 – druhá generácia vreckového SSD

Prehľad

WD so značkou My Passport predstavuje jedného z najväčších výrobcov externých úložísk. Sám mám tri kúsky o kapacite 2–4 TB. V roku 2017 priniesli na trh My Passport SSD, ktorý patril k prvej generácii externých SSD. Zaujal hlavne unikátnym dizajnom a kompaktnými rozmermi, no žiaľ nikdy sa mi do rúk nedostal. To sa však teraz mení, nakoľko nám do redakcie dorazila vynovená verzia s rovnakým názvom pre rok 2020.

My Passport SSD

WD ako značka prechádza v poslednej dobe zmenami dizajnu, čo sa odrazilo aj na balení, ale aj tvare samotného SSD. Bielo-žltá krabička pôsobí sviežim dojmom a jej grafika ponúka pohľad na základné špecifikácie.

V balení nájdete samotné SSD, krátky kábel USB-C, redukciu z USB-C na klasickú koncovku USB typu A a krátku dokumentáciu. SSD na prenosy využíva USB 3.2 gen 2 s priepustnosťou 10 Gb/s.

Hliníkové telo zaujme vlnkovým dizajnom na prednej aj zadnej strane. SSD si môžete vybrať až v štyroch farbách, našej sivej, modrej, červenej a zlatej. Jeho rozmery sú 100 × 55  × 9 mm a hmotnosť 46 gramov.

   

Porovnávať rozmery bude opäť najrozumnejšie s inými externými SSD. Na obrázku nižšie teda môžete vidieť Samsung Portable T5, SanDisk Portable SSD a nedávno testovaný Patriot PXD. Nový My Passport je teda pomerne veľký, hoci neponúka odolnosť voči vode ako SanDisk. Má však zvýšenú odolnosť voči pádom z až dvoch metrov a taktiež proti vibráciám.

Podobne ako PXD, aj novinka patrí k novej generácii s teoretickými rýchlosťami na úrovni 1050 MB/s pri čítaní a 1000 MB/s pri zápise. Použité pamäte NAND budú zrejme 64-vrstvové typu TLC. Aspoň tak to uvádza väčšina rôznych zdrojov, medzi ktoré ale WD nepatrí. A malé pochybnosti tu sú, že by mohlo ísť aj o MLC pamäte. Správanie sa SSD tomu trochu nasvedčuje (k tomu ale až neskôr…). Na druhej strane, keby to tak naozaj bolo, výrobca by sa takýmto osadením dozaista pochválil.

My Passport 2020 je dostupný je v 512 GB, 1 a 2 TB kapacitách. Na rozdiel od PXD ponúka aj hardvérové šifrovanie pomocou 256 bit AES. Komaptibilný je s Windows aj macOS, vrátane Time Machine po formátovaní. Ešte jeden dôležitý údaj, výrobca na SSD ponúka až 5-ročnú záruku.

Testovanie prebiehalo ako vždy na platforme Intel Z390, konkrétne na základnej doske Gigabyte Aorus Z390 Xtreme s procesorom Intel Core i9-9900K a 32 GB 3600 MHz DDR4 Corsair Dominator Platinum, z ktorého sa vyčlenilo 25 GB na RAM disk.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

WD Black P50: 20-gigabitové USB 3.2 gen 2×2 v akcii

Novinku s názvom P50 Game Drive som prvýkrát videl minulý rok v septembri počas našej návštevy Berlína na IFA 2019. Okrem netradičného dizajnu toto externé SSD zaujme predovšetkým svojím unikátnym prepojením. Ide o jedno z prvých úložísk, ktorý využíva najrýchlejšiu formu protokolu USB s krkolomným označením USB 3.2 gen 2×2, ktoré ponúka rýchlosť až 20 Gb/s. Do príchodu štandardu 4.0 ide teda o najrýchlejšie univerzálne dostupné USB. Celý článok „WD Black P50: 20-gigabitové USB 3.2 gen 2×2 v akcii“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Patriot PXD – vysoká rýchlosť vo veľkosti balíčka žuvačiek

Externé SSD pomaly ale iste vytláčajú klasické pamäťové kľúče USB či externé 2,5″ HDD. Ponúkajú vysoké rýchlosti, veľké úložiská a zároveň kompaktné rozmery. Sám už nejaký ten rôčik používam T5 od Samsungu a na jar sme sa pozreli aj na Portable SSD od SanDisku. Teraz na trh prichádza s modelom PXD aj Patriot, ktorý u nás zbiera plusové body za skvelý výkon a rozumné ceny. Uvidíme, či tomu bude tak aj tentoraz. Celý článok „Patriot PXD – vysoká rýchlosť vo veľkosti balíčka žuvačiek“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Dve novinky Adata: extra rýchle a úsporné SSD PCIe 4.0

Adata sa blysla uvedením unikátnych SSD, ktoré sa vyznačujú jedinečnými vlastnosťami. Jedno výkonom naráža na hranice priepustnosti štyroch liniek zbernice PCI Express 4.0 a pri druhom sa už konečne kladie dôraz i na nízku spotrebu a vysokú efektivitu. Zatiaľ sa tieto SSD nepredávajú, ale dlho na seba nenechajú čakať. Na produktových stránkach sú už dostupné parametre a laťku nastavujú pomerne vysoko. Celý článok „Dve novinky Adata: extra rýchle a úsporné SSD PCIe 4.0“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *