WD My Passport SSD 2020 – druhá generácia vreckového SSD

Zápis

WD so značkou My Passport predstavuje jedného z najväčších výrobcov externých úložísk. Sám mám tri kúsky o kapacite 2–4 TB. V roku 2017 priniesli na trh My Passport SSD, ktorý patril k prvej generácii externých SSD. Zaujal hlavne unikátnym dizajnom a kompaktnými rozmermi, no žiaľ nikdy sa mi do rúk nedostal. To sa však teraz mení, nakoľko nám do redakcie dorazila vynovená verzia s rovnakým názvom pre rok 2020.

Zápis: praktické testy

Testy spočívajú v sekvenčnom presune adresárov z RAM disku na SSD. Súbory týchto adresárov majú rôznu veľkosť. Od najväčších, respektíve najväčšieho 9-gigabajtového (kedy väčšina SSD dosahuje maximálny výkon) sa postupne zmenšujú až k veľmi malým (12 – 59 kB) – pri takejto práci už býva výkon pomerne nízky.





Ako nám už ukázali testy Patriot PXD, porovnávať prvú a druhú generáciu externých SSD veľmi nedáva význam, nakoľko rozdiely sú až dvojnásobné. Zameriame sa preto viac na porovnanie novinky a práve PXD. V testoch 9 GB, 24–36 MB a 427–1235 KB sú minimálne rozdiely, na úrovni 2,3 či 8 %, čo sa dá považovať za zanedbateľné. Zaujímavé sú výsledky 5–10 MB a 12–59 KB. V prvom prípade PXD zaznamenalo veľkú stratu výkonu kvôli pSLC bufferu. My Passport výkon neklesá a preto v tomto konkrétnom teste ponúka až o 94 % vyšší výkon. Opačná situácia je v teste s najmenšími súbormi, kde PXD hviezdilo. Novinka v tomto teste má len o niečo vyšší výkon ako T5 a SanDisk. V preklade to znamená, že zápis trval 17 minút a nie 20.

Zápis: syntetické testy

Výsledky sú z benchmarku AS SSD. Veľkosť knižnice je nastavená na 1 GB, to znamená, že sa do nameraných hodnôt ešte nepremietajú obmedzenia plynúce zo stiesneného bufferu SLC, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny rýchlych lacnejších SSD s pamäťami TLC.




Syntetické testy zápisu sú takmer plne v réžii My Passport. Pri sekvenčnom zápise je opäť o 8 % rýchlejší a skvelé výsledky dosahuje aj pri 4K (64 threads) teste, kde poráža PXD až trojnásobne. Prístupový čas je takmer zhodný, no 4K zápis novinke o chlp unikol. Rozdiel 2 % je však naozaj minimálny.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Zdražování SSD není u konce, bude pokračovat celé druhé čtvrtletí

V lednu jsme psali o tom, že SSD budou zdražovat, respektive pokračovat ve zdražování, protože nejlepší čas na koupi byl loni v létě a už na podzim se to kazilo. Bohužel se zdá, že právě začínající druhý kvartál roku nepřinese zlepšení, ale naopak pokračování tohoto negativního trendu. Podle prognózy analytické firmy TrendForce během druhého kvartálu narostou ceny až o 15 %, takže pokud čekáte na lepší ceny, asi budete čekat poměrně dlouho. Celý článok „Zdražování SSD není u konce, bude pokračovat celé druhé čtvrtletí“ »

  •  
  •  
  •  

Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?

Asus má medzi grafickými kartami RTX 4060 Ti multifunkčné vyhotovenia so slotom M.2 pre SSD NVMe. Tie na rozdiel od iných modelov nemrhajú tak výrazne potenciálom rozhrania PCI Express ×16. Na posúdenie tohto návrhu sa teraz náramne hodia čiastkové výsledky z testov základných dosiek. Tie výsledky, ktoré odkazujú na rýchlosti slotov M.2 a efektivitu chladičov SSD. V oboch disciplínach totiž súťaží aj Asus Dual RTX 4060 Ti SSD. Celý článok „Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?“ »

  •  
  •  
  •  

GeForce RTX 4060 Ti se slotem M.2 jde na trh. Umí i PCIe 5.0 SSD

Některá GPU v současných herních grafikách nepoužívají plnou kapacitu slotu PCI Express ×16, ale jen osm linek. Týká se to karet jako Radeon RX 7600 a také GeForce RTX 4060 a 4060 Ti. Asus nedávno přišel s nápadem, jak využít linky navíc, které s takovou kartou na většině základních desek zůstávají ležet ladem, a vyrobil grafiku, která neaktivní linky zužitkovává pro připojení SSD a poskytuje další slot M.2 navíc. Celý článok „GeForce RTX 4060 Ti se slotem M.2 jde na trh. Umí i PCIe 5.0 SSD“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *