Za polovičnú cenu: Akcia na dosku ROG Crosshair VIII Dark Hero

Veľká zľava Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero

Pokiaľ sa pri stavbe počítača neupínate na najnovšie generácie hardvéru a preferujete staršie, ale osvedčené komponenty, mohla by vás zaujímať výrazne zlacnená doska Asusu s čipsetom X570. Crosshair VIII Dark Hero by ste ešte nedávno kúpili za dvojnásobok, teraz sa do vypredania zásob cenovo prepadla do strednej triedy. Lacnejšiu a zároveň lepšie vybavenú základnú dosku len tak nezoženiete.

Ku sklonku životného cyklu základných dosiek sa Asus zvykne potešiť výraznejším znížením ceny niektorého z modelov. V minulosti na rozhraní uvádzania novej generácie to bola napríklad doska Crosshair VI Hero X370. Tentorkát je to Crosshair VIII Dark Hero, ktorá sa začínala predávať s odporúčanou cenou 589 eur/cca 14 000 Kč.

Aktuálne pre posledné kusy, do vypredania zásob, Asus cenu výrazne, o viac než 50 %. Viaceré obchody (vrátane Alzy, CZC či Mironetu) majú dosku Crosshair VIII Dark Hero skladom za zhruba 270 eur/6490 Kč. Prehľad cien v ďalších eshopoch nájdete na Heureke. Podobné konkurenčné dosky, ako je napríklad Gigabyte X570 Aorus Xtreme, sú v úplne inej hladine alebo sa stali nedostupnými (ako napríklad aj MSI MEG X570 Ace).

Crosshair VIII Dark Hero je tak momentálne za cenu základnej dosky Gigabyte X570 Aorus Pro so slabšou výbavou. Lepšie (výbavou) na tom nie sú ani MSI MPG X570S Edge Max WiFi či ASRock X570 Taichi za ktoré zaplatíte viac.

Pre robustnú  16-fázovú napájaciu kaskádu (s 90 na jednu) je CPU je Crosshair VIII Dark Hero vhodná doska nielen procesory Ryzen 9 (5900X5950X), s ktorými môže byť chod zostavy energeticky efektívny aj po pretaktovaní cez PBO, ale takisto pre nadšensvo do manuálneho ladenia (či používania na becntable mimo počítačovú skrinku). K dispozícii je viacero nadštandardných tlačidiel (štart, reset, ReTry, safe boot) či dokonca prepínač Slow Mode alebo jumper LN2 pre extrémny taktovanie a chladnenie médiami s vysoko mínusovými teplotami, ako sú tekutý dusík či suchý ľad.

Kompletné parametre tejto základnej dosky nájdete na produktových stránkach Asusu. Z netradičných vecí v rámci externých konektorov je pozoruhodná dvojica konektorov RJ-45 na pripojenie pevnej siete. Jeden je 2,5 Gb (Realtek RTL8125-CG), druhý gigabitový (Intel I211-AT).

V predaji za takto atraktívnu cenu je približne 50 kusov, takže ak máte záujem, určite nečakajte. Po vypredaní naskladneného množstva dosiek, čo sú v obehu, sa podľa informácií od obchodníka Asusu cena vráti na pôvodnú.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

 •  
 •  
 •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

 •  
 •  
 •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *