Začali sa predávať Pure Wings 3, lacnejšie ventilátory BeQuiet!

BeQuiet! Pure Wings 3

Ventilátory Pure Wings 3, ktoré sa už dávnejšie objavili ako súčasť niektorých chladičov a skriniek, sú dostupné aj samostatne. Pri cene 14–15 eur (za kus) sa jedná o najlacnejšie ventilátory BeQuiet!, pokiaľ výber zameriame na modely s „modernou“ geometriou. Tá je zároveň predzvesťou atraktívneho pomeru ceny k „chladiacemu výkonu“. A to tak v 120 mm ako i 140 mm formáte.

S novými ventilátormi BeQuiet! – Pure Wings 3 – ste sa už mohli stretnúť napríklad na chladičoch Pure Loop 2 alebo v skrinke Shadow Base 800. Možnosť kúpiť ich samostatne prichádza ale až od dnes (7. 11. 2023).

Rad Pure Wings je to najnižšie, čo BeQuiet! medzi ventilátormi vedie. Pure Wings 3 budú tak o náhrada alebo alternatíva k Pure Wings 2. Nové ventilátory Pure Wings (3) existujú v šiestich rôznych vyhotoveniach. Tri sú 120 mm a tri 140 mm. Z tých troch potom dva vždy podporujú reguláciu PWM a jeden je DC (teda iba s 3-pinovým konektorom). U toho je teda možnosť meniť rýchlosť iba zmenou lineárneho napätia, pri ostatných variantoch je regulácia impulzná.

Pokiaľ sa vymedzíme na modely PWM, tak naprieč formátmi je vždy jeden pomalší a rýchlejší (high-speed) variant. Z pohľadu 120 mm ventilátorov to znamená, že pomalší (BL105) oficiálne končí na 1600 ot./min, zatiaľ čo pre vysokorýchlostný (BL106) je to 2100 ot./min. 140 mm ventilátory Pure Wings 3 sú pomalšie – s maximálne 1200 ot./min (BL108), respektívne 1800 ot./min (BL109), ale aj napriek tomu pre väčší prierez majú dosahovať vyšší prietok pri súčasne nižšej hlučnosti.

Maximálny prietok vzduchu 140 mm ventilátorov Pure Wings 3 je inzerovaný 97,5 a 122,6 m3/h. U 120-milimetrových je to 84,8 a 101,2 m3/h.

Dôležité je dodať, že vysokorýchlostné varianty majú používajú iný tvar rotora s deviatimi lopatkami namiesto siedmich, čo je počet pomalších modelov. Systémovo nejde o žiadnu novinku a rovnako to BeQuiet! má okrem iných aj v prípade ventilátorov Light Wings. Z tých Pure Wings 3 geometricky i vychádzajú, pokiaľ ide o rotor, s rozdielom väčšieho aktívneho prierezu. Pure Wings 3 majú totiž väčšie lopatky, ktoré sú u ventilátorov Light Wings trochu skrátené kvôli implementácii svetlovodu ARGB LED. Ten Pure Wings 3 nemajú, čím pri rovnakej rýchlosti vzniká priestor na vyšší prietok vzduchu. Pri vysokorýchlostných variantoch BeQuiet! zdôrazňuje aj dosahovanie vysokého statického tlaku, čo, prirodzene, vzhľadom na konštrukciu „hustého“ rotora dáva zmysel.

Tretí, DC varianty (BL104/120 mm a BL107/140 mm) geometricky aj rýchlostne kopíruje „pomalšie“ Pure Wings 3 PWM s tým, že teda optimalizovaný na iný (lineárny) typ napäťovej regulácie.

Odporúčané koncové ceny výrobcu sú 13,90 eur/cca 342 Kč (pre všetky 120 mm modely) a 14,90 eur/cca 367 Kč (140 mm modely). Ventilátory Pure Wings 3 už nájdete trebárs na Amazone.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

BeQuiet! Silent Wings 4 (BL117): Biela voľba do skriniek

Silent Wings (Pro) 4 predstavujú vrchol ponuky počítačových ventilátorov. Varianty bez Pro v označení vynikajú najmä v systémových pozíciách a na radiátory sa príliš nehodia. To je zámer a v súlade s akousi „mikrosegmentáciou“ BeQuiet! V bielom vyhotovení, ako je i to testované, bude pomerne zložité násjť iné 140 mm ventilátory, ktoré by boli pri porovnateľnom prietoku tichšie. Celý článok „BeQuiet! Silent Wings 4 (BL117): Biela voľba do skriniek“ »

 •  
 •  
 •  

BeQuiet! dostal do bielej všetky moderné ventilátory

V kompletne bielom vyhotovení sú po novom dostupné 120 aj 140 mm ventilátory BeQuiet! zo sérií Silent Wings (Pro) 4 a Pure Wings 3. Teda drahšie aj lacnejšie ventilátory, ktoré majú spoločný veľmi vysoký prietok na jednotku hlučnosti. Naprieč celým cenovým spektrom tak máte dočinenia s jednými z najefektívnejších ventilátorov, aké sa dajú do počítačov kúpiť. A to nielen medzi bielymi. Celý článok „BeQuiet! dostal do bielej všetky moderné ventilátory“ »

 •  
 •  
 •  

BeQuiet! Dark Rock Elite – Nový král chladičů?

Letošní rok zahájím testy chladičů opravdovou lahůdkou. Nachystal jsem si pro vás recenzi chladiče Dark Rock Elite, tedy naprostou špičku nabídky společnosti BeQuiet!. Jedná se o prémiový chladič nabízející velmi vysokou účinnost při nízké hladině hluku díky své propracované konstrukci ve spojení se špičkovými ventilátory. Jsem velmi zvědavý, jak si povede proti špičkovým chladičům, které jsem měl možnost otestovat v uplynulém roce. Celý článok „BeQuiet! Dark Rock Elite – Nový král chladičů?“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *