Začali sa predávať Pure Wings 3, lacnejšie ventilátory BeQuiet!

BeQuiet! Pure Wings 3

Ventilátory Pure Wings 3, ktoré sa už dávnejšie objavili ako súčasť niektorých chladičov a skriniek, sú dostupné aj samostatne. Pri cene 14–15 eur (za kus) sa jedná o najlacnejšie ventilátory BeQuiet!, pokiaľ výber zameriame na modely s „modernou“ geometriou. Tá je zároveň predzvesťou atraktívneho pomeru ceny k „chladiacemu výkonu“. A to tak v 120 mm ako i 140 mm formáte.

S novými ventilátormi BeQuiet! – Pure Wings 3 – ste sa už mohli stretnúť napríklad na chladičoch Pure Loop 2 alebo v skrinke Shadow Base 800. Možnosť kúpiť ich samostatne prichádza ale až od dnes (7. 11. 2023).

Rad Pure Wings je to najnižšie, čo BeQuiet! medzi ventilátormi vedie. Pure Wings 3 budú tak o náhrada alebo alternatíva k Pure Wings 2. Nové ventilátory Pure Wings (3) existujú v šiestich rôznych vyhotoveniach. Tri sú 120 mm a tri 140 mm. Z tých troch potom dva vždy podporujú reguláciu PWM a jeden je DC (teda iba s 3-pinovým konektorom). U toho je teda možnosť meniť rýchlosť iba zmenou lineárneho napätia, pri ostatných variantoch je regulácia impulzná.

Pokiaľ sa vymedzíme na modely PWM, tak naprieč formátmi je vždy jeden pomalší a rýchlejší (high-speed) variant. Z pohľadu 120 mm ventilátorov to znamená, že pomalší (BL105) oficiálne končí na 1600 ot./min, zatiaľ čo pre vysokorýchlostný (BL106) je to 2100 ot./min. 140 mm ventilátory Pure Wings 3 sú pomalšie – s maximálne 1200 ot./min (BL108), respektívne 1800 ot./min (BL109), ale aj napriek tomu pre väčší prierez majú dosahovať vyšší prietok pri súčasne nižšej hlučnosti.

Maximálny prietok vzduchu 140 mm ventilátorov Pure Wings 3 je inzerovaný 97,5 a 122,6 m3/h. U 120-milimetrových je to 84,8 a 101,2 m3/h.

Dôležité je dodať, že vysokorýchlostné varianty majú používajú iný tvar rotora s deviatimi lopatkami namiesto siedmich, čo je počet pomalších modelov. Systémovo nejde o žiadnu novinku a rovnako to BeQuiet! má okrem iných aj v prípade ventilátorov Light Wings. Z tých Pure Wings 3 geometricky i vychádzajú, pokiaľ ide o rotor, s rozdielom väčšieho aktívneho prierezu. Pure Wings 3 majú totiž väčšie lopatky, ktoré sú u ventilátorov Light Wings trochu skrátené kvôli implementácii svetlovodu ARGB LED. Ten Pure Wings 3 nemajú, čím pri rovnakej rýchlosti vzniká priestor na vyšší prietok vzduchu. Pri vysokorýchlostných variantoch BeQuiet! zdôrazňuje aj dosahovanie vysokého statického tlaku, čo, prirodzene, vzhľadom na konštrukciu „hustého“ rotora dáva zmysel.

Tretí, DC varianty (BL104/120 mm a BL107/140 mm) geometricky aj rýchlostne kopíruje „pomalšie“ Pure Wings 3 PWM s tým, že teda optimalizovaný na iný (lineárny) typ napäťovej regulácie.

Odporúčané koncové ceny výrobcu sú 13,90 eur/cca 342 Kč (pre všetky 120 mm modely) a 14,90 eur/cca 367 Kč (140 mm modely). Ventilátory Pure Wings 3 už nájdete trebárs na Amazone.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

 •  
 •  
 •  

BeQuiet! Dark Base Pro 901: Takmer bezchybný full-tower

Nová vlajková loď skriniek BeQuiet! je už v predaji. Vylepšenia oproti predchodkyni sú zjavné, no pre vznik novej Dark Base Pro 901 bolo z čoho čerpať. Znovu je tu možnosť pootočiť základnú dosku. A už teraz môžeme prezradiť, že efekt na chladenie to má priaznivý. Aj vďaka tomu je táto skrinka vhodná na najvýkonnejšie konfigurácie, ktoré sa spájajú nielen s veľkým množstvom odpadového tepla, ale aj s veľkými rozmermi jednotlivých komponentov. Celý článok „BeQuiet! Dark Base Pro 901: Takmer bezchybný full-tower“ »

 •  
 •  
 •  

BeQuiet! vydal Dark Rock Pro 5. A ešte jeden, elitnejší chladič

Nová generácia high-endových chladičov vežovitého typu okrem iného prichádza aj s jednou zmenou v segmentácii. Dark Rock Pro už nepredstavuje top model. Tým je teraz Dark Rock Elite. Rozdiely medzi týmito dvojvežovými chladičmi CPU sú pomerne malé, čiastočne na báze dostupného chladiaceho výkonu a čiastočne z estetického hľadiska, v rámci ktorého BeQuiet! implementoval ARGB LED. To ale pomerne decentne. Celý článok „BeQuiet! vydal Dark Rock Pro 5. A ešte jeden, elitnejší chladič“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *