Adata XPG Spectrix D41: najlacnejšie rýchle pamäte s RGB

Parametre a detaily

Firma Adata je v divízii produktov XPG v poslednej dobe veľmi aktívna. Novým prírastkom do portfólia „herných“ pamätí sú Spectrix D41. Okrem pôsobivého vzhľadu s podsvietením RGB a vysokej frekvencie (3200 MHz) v XMP ich charakterizuje aj mimoriadne priaznivá cena. Podobný profil majú Patriot Viper RGB, ktoré boli donedávna najlacnejšie. Teraz situácia trochu mení, Adata vás už výjde na menej. 

Detaily

V krabičke okrem samotných ramiek nenájdete nič, ani nálepky. Takže aj na tomto mohla Adata ušetriť. Avšak balenie zaujme výklopnou prednou časťou a malým okienkom, cez ktoré sa môžete pozrieť na pamäte v ešte neotvorenom balení.

   

Výrobca ponúka pamäte v dvoch farebných prevedeniach, a to s červenými (Crimson Red) alebo sivými (Tungsten Grey) chladičmi. Červená verzia vyzerá naozaj dobre, problém však môže byť zladiť ju so zvyškom počítača. Sivý model preto môže byť vhodnejší, ak sa snažíte vašu zostavu farebne zladiť a červená nie je jej súčasťou. Adata je súčasťou „aliancie“ TUF, čo znamená, že Spectrix D41 si môžete zakúpiť aj v špeciálnom prevedení TUF, čo poteší fanúšikov značky Asus a majiteľov tematických základných dosiek.

Testovaný kit pozostáva z dvojice 8GB modulov o rýchlosti 3200 MHz s CAS 16. Výrobca má v ponuke aj ďalšie rýchlosti a to konkrétne 2666, 3000, 3600 a 4133 MHz. Predávajú sa samostatné 8 a 16 GB moduly, ale aj kity o dvoch moduloch v balení.

Pamäte majú výšku 45,8 mm vzhľadom na podsvietený plast na ich vrchu. Kompatibilné sú so všetkými aktuálnymi platformami, či už ide o Intel Z390/X299 alebo AMD AM4 Ryzen. Nechýba ani podpora pre Intel XMP 2.0, vďaka čomu ich môžete jedným kliknutím v BIOSe pretaktovať na 3200 MHz, respektíve na rýchlosť, akou je váš kit špecifikovaný.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

První PCIe 5.0 SSD už i od Adata, 10GB/s moduly Legend 970

Do nabídky SSD s rozhraním PCI Express 5.0 se teď přidává další model, tentokrát od firmy Adata. Tato značka obvykle prodává za relativně nižší cenu, takže by její „Gen5“ moduly mohly být zajímavé do herních počítačů s omezenějším rozpočtem. Firma by měla chystat PCIe 5.0 moduly také pod herní značkou XPG, ale jako první uvádí běžnější řadu Legend 970, která má aktivní chlazení, ovšem odlišné proti tomu referenčnímu. Celý článok „První PCIe 5.0 SSD už i od Adata, 10GB/s moduly Legend 970“ »

 •  
 •  
 •  

Adata sa toho nebojí, na XPG Hurricane dala deravé lopatky

Toto sú naozaj nekonvenčné ventilátory. Tvary rotorov síce bývajú naprieč rôznymi modelmi rôzne, z rôznych materiálov (a preto sú témy okolo ventilátorov minimálne atraktívne), avšak konštrukcia XPG Hurricane medzi ostatnými jasne vyniká. Majú akési duálne lopatky a výrazné výstupky a, predstavte si, aj akési okienka. Celkovo je tvar lopatiek zložitejší a nejedná sa ani o typickú štvoruholníkovú geometriu. Ako to asi môže fungovať? Celý článok „Adata sa toho nebojí, na XPG Hurricane dala deravé lopatky“ »

 •  
 •  
 •  

PCIe 5.0 SSD pro Alder Lake budou, Adata chystá dva moduly M.2

Platforma Intel LGA 1700 s procesory Alder Lake (Core 12. generace) jako první přinesla do světa PC podporu PCI Expressu 5.0. Ve slotech M.2 je ale podporováno jen PCIe 4.0, ač by zrovna SSD mohla rychlejší linky využít. Vypadalo to, že SSD používající PCIe 5.0 budou jen v serverech. Ale nakonec ne: Adata totiž chystá M.2 SSD používající PCIe 5.0 i pro herní PC. Tyto moduly mají mít rychlost až 14 GB/s, ale bude třeba adaptér. Celý článok „PCIe 5.0 SSD pro Alder Lake budou, Adata chystá dva moduly M.2“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *