Skrinka Raidmaxx s optickou ilúziou. Efektná, ale neefektívna

Raidmaxx Galaxy: Nie je všetko zlato čo sa blyští

Aké je pre vás kľúčové kritérium pri výbere PC skrinky? Pre veľa používateľov je na prvom mieste vzhľad a hneď za ním pokiaľ možno čo najnižšia cena. Funkčné vlastnosti nehrajú významnú rolu. Preto vznikajú rôzne krasavice s dosť nepraktickými návrhmi. To sa týka aj novej skrinky Galaxy od Raidmaxxu. A zdá sa, že tak, ako je vizuálne pekná, v iných smeroch pokryvkáva.

Galaxy vsádza najmä na čelný panel. Ten po celom obvode lemuje zapustený pás s adresovateľnými LED RGB. To by vás samo o sebe na zadok ešte neposadilo. Aby Raidmaxx ich efekt umocnil, postavil za ne zrkadlo. Vďaka tomu skrinka spredu vytvára dojem, že sa diódy tiahnu hĺbkou skrinky, čo sme presvedčení, že očarí nejedného bežného spotrebiteľa.

Potom je tu ale i niekoľko prvkov, nad ktorými budú čitatelia HWCoolingu dozaista ohŕňať nos. Než sa do nich pustíme, je dôležité podotknúť, že cena skrinky má byť pod 50 eur. To znamená, že dostupných zdrojov na výrobu nebolo mnoho a väčšinu Raidmaxx utopil temperovaných sklách. Jedno, väčšie, slúži ako bočnica, druhé, menšie, tvorí povrch predného panelu. Keď k tomu pripočítame osvetlenie, na zvyšok toho už veľa nezostáva. Aj preto v skrinke nenájdete žiadny ventilátor. Na doplnenie sa ponúka len jedna 80mm pozícia. Skrinka je síce pri objeme 32 litrov o trochu menšia, než bežný midi-tower (a zároveň zahŕňa podporu dosiek ATX: to, mimochodom považujem za najväčšie plus), ale uspôsobená na montáž aspoň 92mm ventilátora byť mohla.

Chýbajúce systémové chladenie rozhodne neznamená, že by bola skrinka uspôsobená na pasívne chladenie. Jednak má zdroj umiestnený dole svoj vlastný okruh, jednak je strop uzatvorený a hlavne, s týmto vzhľadom mieri na herné zostavy, kde je cirkulácia vzduchu nevyhnutná. Škoda, že Raidmaxx na nutnosť doplnenia ventilátora nikde neupozorňuje.

Otáznou je i hrúbka plechov. Tú opäť nemôžeme ani odhadovať, pretože hmotnosť skrinky sa v špecifikáciách takisto nenachádza. Ale i tie môžu nepríjemne prekvapiť. Taká Cooltek TG-01, ktorú môžeme považovať za konkurenciu (takisto má dve strany sklenené a hrá všetkými farbami) je zoslabená až na 0,5 mm, čím nemá ďaleko od papieru. To sa potom všetko prehýba proti akejkoľvek manipulácii nehovoriac o rozvibrovaní a drnčaní tenkých plechov platňovými diskami. Skrinka Galaxy by však mohla byť pevnejšia, pretože ona Cooltek má až štyri ventilátory zatiaľ čo Raidmaxx ani jeden. Takže nejaká úspora na silnejšiu konštrukciu by tu byť mohla.

Mimochodom, pozície na 2,5″ SSD/HDD sú tri a 3,5″ pozície dve. Porty USB sú vpredu takisto dva (štandardu 3.1 + štandardu 2.0) k tomu sú vyvedené ešte dva 3,5mm jacky a môžeme hovoriť o pomerne bežnej výbave. Obmedzujúca nie je ani podpora grafických kariet, do 355 mm sa zmestíte s každou. Horšie to bude s chladičmi CPU, keďže veže sú podporované iba do 145 mm a s inštaláciou vodníka skrinka nepočíta. Aspoňže je pravá bočnica na lepšiu správu kabeláže vypuklá.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Recenzia skrinky Chieftronic M1: Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Pri dnešnom trende osvetlenia LED RGB vo všetkom v čom sa dá, nie je divu, že sú tu firmy, ktoré sa snažia o zlepšenie zážitku a pohodlnejšie ovládanie. Firme Chieftec sa podarilo vo mne vzbudiť pocit, že skrinka vie byť skvelým doplnkom do izby a s ľahkosťou je ju možné prispôsobiť podľa potreby, čo sa týka nielen hluku, ale hlavne farieb vďaka diaľkovému ovládaču. Celý článok „Recenzia skrinky Chieftronic M1: Nie je všetko zlato, čo sa blyští“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Corsair vydal lacnú skrinku s odhlučnením, Carbide 110Q

Sem-tam sa v spleti vecí s LED RGB objavia aj produkty zo starej školy, ktoré v prvom rade kladú dôraz na funkčné prvky. To sa týka aj novej skrinky Corsair Carbide 110Q. Okrem toho, že je za veľmi peknú cenu, ponúka i niečo navyše – zvuk tlmiaca hmota, ktorá sa v segmente okolo 65 eur len tak nenosí. A zdá sa, že i zvyšná konštrukcia je solídna, nad rámec bežných zvyklostí low-endu. Celý článok „Corsair vydal lacnú skrinku s odhlučnením, Carbide 110Q“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo

Měli jsme tu minulý týden skříň, jejíž specialitou byla možnost otočit všechny karty PCIe vertikálně a je také hodně skříní, které umožňují osadit grafiku v riseru třeba za desku nebo naplocho vedle ní. Ovšem teď se objevila skříň firmy Antec nazvaná Striker, která má nestandardní osazení GPU, jenž je teď asi unikátní. Grafickou kartu s ní totiž montujete za čelní panel, což jí dovoluje vystavit při čelním pohledu. Celý článok „Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *