Skrinka Raidmaxx s optickou ilúziou. Efektná, ale neefektívna

Raidmaxx Galaxy: Nie je všetko zlato čo sa blyští

Aké je pre vás kľúčové kritérium pri výbere PC skrinky? Pre veľa používateľov je na prvom mieste vzhľad a hneď za ním pokiaľ možno čo najnižšia cena. Funkčné vlastnosti nehrajú významnú rolu. Preto vznikajú rôzne krasavice s dosť nepraktickými návrhmi. To sa týka aj novej skrinky Galaxy od Raidmaxxu. A zdá sa, že tak, ako je vizuálne pekná, v iných smeroch pokryvkáva.

Galaxy vsádza najmä na čelný panel. Ten po celom obvode lemuje zapustený pás s adresovateľnými LED RGB. To by vás samo o sebe na zadok ešte neposadilo. Aby Raidmaxx ich efekt umocnil, postavil za ne zrkadlo. Vďaka tomu skrinka spredu vytvára dojem, že sa diódy tiahnu hĺbkou skrinky, čo sme presvedčení, že očarí nejedného bežného spotrebiteľa.

Potom je tu ale i niekoľko prvkov, nad ktorými budú čitatelia HWCoolingu dozaista ohŕňať nos. Než sa do nich pustíme, je dôležité podotknúť, že cena skrinky má byť pod 50 eur. To znamená, že dostupných zdrojov na výrobu nebolo mnoho a väčšinu Raidmaxx utopil temperovaných sklách. Jedno, väčšie, slúži ako bočnica, druhé, menšie, tvorí povrch predného panelu. Keď k tomu pripočítame osvetlenie, na zvyšok toho už veľa nezostáva. Aj preto v skrinke nenájdete žiadny ventilátor. Na doplnenie sa ponúka len jedna 80mm pozícia. Skrinka je síce pri objeme 32 litrov o trochu menšia, než bežný midi-tower (a zároveň zahŕňa podporu dosiek ATX: to, mimochodom považujem za najväčšie plus), ale uspôsobená na montáž aspoň 92mm ventilátora byť mohla.

Chýbajúce systémové chladenie rozhodne neznamená, že by bola skrinka uspôsobená na pasívne chladenie. Jednak má zdroj umiestnený dole svoj vlastný okruh, jednak je strop uzatvorený a hlavne, s týmto vzhľadom mieri na herné zostavy, kde je cirkulácia vzduchu nevyhnutná. Škoda, že Raidmaxx na nutnosť doplnenia ventilátora nikde neupozorňuje.

Otáznou je i hrúbka plechov. Tú opäť nemôžeme ani odhadovať, pretože hmotnosť skrinky sa v špecifikáciách takisto nenachádza. Ale i tie môžu nepríjemne prekvapiť. Taká Cooltek TG-01, ktorú môžeme považovať za konkurenciu (takisto má dve strany sklenené a hrá všetkými farbami) je zoslabená až na 0,5 mm, čím nemá ďaleko od papieru. To sa potom všetko prehýba proti akejkoľvek manipulácii nehovoriac o rozvibrovaní a drnčaní tenkých plechov platňovými diskami. Skrinka Galaxy by však mohla byť pevnejšia, pretože ona Cooltek má až štyri ventilátory zatiaľ čo Raidmaxx ani jeden. Takže nejaká úspora na silnejšiu konštrukciu by tu byť mohla.

Mimochodom, pozície na 2,5″ SSD/HDD sú tri a 3,5″ pozície dve. Porty USB sú vpredu takisto dva (štandardu 3.1 + štandardu 2.0) k tomu sú vyvedené ešte dva 3,5mm jacky a môžeme hovoriť o pomerne bežnej výbave. Obmedzujúca nie je ani podpora grafických kariet, do 355 mm sa zmestíte s každou. Horšie to bude s chladičmi CPU, keďže veže sú podporované iba do 145 mm a s inštaláciou vodníka skrinka nepočíta. Aspoňže je pravá bočnica na lepšiu správu kabeláže vypuklá.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Akasa Gem (Pro) je nová atraktíva skrinka pre Raspberry Pi 4

Jednodoskový počítač Raspberry Pi 4 oproti predošlým generáciam výrazne pridal na výkone a spolu s ním adekvátne stúpla spotreba i zahrievanie. Týmto témam sme sa v článkoch viackrát venovali. Nové možnosti chladenia a vôbec uskladnenia teraz prinášajú skrinky Akasy – Gem. Dostupné sú v dvoch variantoch, „obyčajná“ bez prívlastku a „Pro“. Charakterizuje ich pasívny dizajn a neortodoxný vzhľad. Celý článok „Akasa Gem (Pro) je nová atraktíva skrinka pre Raspberry Pi 4“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test MSI MPG Gungnir 110R: Slnečno, miestami prehánky

MSI s údivom produkuje nové a nové skrinky v rôznych kategóriach. Niekto by mohol povedať, že ako na bežiacom páse. Nová Gungnir 110 je na trhu zhruba mesiac. Predáva sa v dvoch variantoch M a R líšiace sa od seba iba drobnosťami. My máme k dispozici na testovanie vyšší model R, ktorý vyzerá oproti variante M úhladnejšie. Na ďalšie rozdiely a hlavne na to, čo ponúka nová skrinka si ukážeme v recenzii. Celý článok „Test MSI MPG Gungnir 110R: Slnečno, miestami prehánky“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Jonsbo predstavila V8, 25-litrovú skrinku s 200 mm ventilátorom

Medzi malými PC skrinkami sa objavila jedna, ktorá segment SFF trochu vytrháva zo sterotypu. Minimálne čo sa týka chladenia, respektíve výbavou s jedným obrovským ventilátorom a s troma ďalšími voľnými pozíciami na „menšie“ stodvadsiatky (či jednu stoštyridsiatku) alebo väčšieho vodníka. Plnohodnotná je aj podpora najväčších grafických kariet či najvyšších veživitých chladičov na procesor. Celý článok „Jonsbo predstavila V8, 25-litrovú skrinku s 200 mm ventilátorom“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *