Skrinka Raidmaxx s optickou ilúziou. Efektná, ale neefektívna

Raidmaxx Galaxy: Nie je všetko zlato čo sa blyští

Aké je pre vás kľúčové kritérium pri výbere PC skrinky? Pre veľa používateľov je na prvom mieste vzhľad a hneď za ním pokiaľ možno čo najnižšia cena. Funkčné vlastnosti nehrajú významnú rolu. Preto vznikajú rôzne krasavice s dosť nepraktickými návrhmi. To sa týka aj novej skrinky Galaxy od Raidmaxxu. A zdá sa, že tak, ako je vizuálne pekná, v iných smeroch pokryvkáva.

Galaxy vsádza najmä na čelný panel. Ten po celom obvode lemuje zapustený pás s adresovateľnými LED RGB. To by vás samo o sebe na zadok ešte neposadilo. Aby Raidmaxx ich efekt umocnil, postavil za ne zrkadlo. Vďaka tomu skrinka spredu vytvára dojem, že sa diódy tiahnu hĺbkou skrinky, čo sme presvedčení, že očarí nejedného bežného spotrebiteľa.

Potom je tu ale i niekoľko prvkov, nad ktorými budú čitatelia HWCoolingu dozaista ohŕňať nos. Než sa do nich pustíme, je dôležité podotknúť, že cena skrinky má byť pod 50 eur. To znamená, že dostupných zdrojov na výrobu nebolo mnoho a väčšinu Raidmaxx utopil temperovaných sklách. Jedno, väčšie, slúži ako bočnica, druhé, menšie, tvorí povrch predného panelu. Keď k tomu pripočítame osvetlenie, na zvyšok toho už veľa nezostáva. Aj preto v skrinke nenájdete žiadny ventilátor. Na doplnenie sa ponúka len jedna 80mm pozícia. Skrinka je síce pri objeme 32 litrov o trochu menšia, než bežný midi-tower (a zároveň zahŕňa podporu dosiek ATX: to, mimochodom považujem za najväčšie plus), ale uspôsobená na montáž aspoň 92mm ventilátora byť mohla.

Chýbajúce systémové chladenie rozhodne neznamená, že by bola skrinka uspôsobená na pasívne chladenie. Jednak má zdroj umiestnený dole svoj vlastný okruh, jednak je strop uzatvorený a hlavne, s týmto vzhľadom mieri na herné zostavy, kde je cirkulácia vzduchu nevyhnutná. Škoda, že Raidmaxx na nutnosť doplnenia ventilátora nikde neupozorňuje.

Otáznou je i hrúbka plechov. Tú opäť nemôžeme ani odhadovať, pretože hmotnosť skrinky sa v špecifikáciách takisto nenachádza. Ale i tie môžu nepríjemne prekvapiť. Taká Cooltek TG-01, ktorú môžeme považovať za konkurenciu (takisto má dve strany sklenené a hrá všetkými farbami) je zoslabená až na 0,5 mm, čím nemá ďaleko od papieru. To sa potom všetko prehýba proti akejkoľvek manipulácii nehovoriac o rozvibrovaní a drnčaní tenkých plechov platňovými diskami. Skrinka Galaxy by však mohla byť pevnejšia, pretože ona Cooltek má až štyri ventilátory zatiaľ čo Raidmaxx ani jeden. Takže nejaká úspora na silnejšiu konštrukciu by tu byť mohla.

Mimochodom, pozície na 2,5″ SSD/HDD sú tri a 3,5″ pozície dve. Porty USB sú vpredu takisto dva (štandardu 3.1 + štandardu 2.0) k tomu sú vyvedené ešte dva 3,5mm jacky a môžeme hovoriť o pomerne bežnej výbave. Obmedzujúca nie je ani podpora grafických kariet, do 355 mm sa zmestíte s každou. Horšie to bude s chladičmi CPU, keďže veže sú podporované iba do 145 mm a s inštaláciou vodníka skrinka nepočíta. Aspoňže je pravá bočnica na lepšiu správu kabeláže vypuklá.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo

Měli jsme tu minulý týden skříň, jejíž specialitou byla možnost otočit všechny karty PCIe vertikálně a je také hodně skříní, které umožňují osadit grafiku v riseru třeba za desku nebo naplocho vedle ní. Ovšem teď se objevila skříň firmy Antec nazvaná Striker, která má nestandardní osazení GPU, jenž je teď asi unikátní. Grafickou kartu s ní totiž montujete za čelní panel, což jí dovoluje vystavit při čelním pohledu. Celý článok „Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno

Riotoro je síce mladá firma, no jej produkty patria pod tie kvalitatívne lepšie v daných cenových kategóriach. Naprieč sortimentom majú herné periférie, vzduchové a vodné chladenie, zdroje a skrinky. Pri skrinkách aj zostaneme. Na podrobnejšie preskúmanie mi prišiel midi-tower s označením CR500. Okrem veľmi slušného vyhotovenia za 80 eur ponúka napríklad i vysokú efektivitu chladenia. Celý článok „Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Antec DP501: Prelud z Ameriky. Miestami vskutku podivný

Kalifornský Antec začiatkom roka odštartoval novú sériu PC skriniek. Táto firma v našich končinách už síce tak nerezonuje, funguje už cez tridsať rokov. A nakoľko LED RGB preniká aj do nižšej cenovej kategórie, vytipoval som skrinku v cene drahšieho low-endu a detailnejšie preskúmal, ako do nej výrobca pretavil dlhoročné skúsenosti. Aký je midi-tower s označením DP501 s krycím názvom „Dark Phantom“? Celý článok „Antec DP501: Prelud z Ameriky. Miestami vskutku podivný“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *