AMD: Adrenalin 21.9.2 výrazne zvyšujú fps v Diablo II: Resurrected

Hlavne rýchlejšie Diablo II: Resurrected

V priebehu veľmi krátkeho času AMD po Adrenalin 21.9.1 vydáva nové ovládače pre Radeony s číselným označením 21.9.2. Je to najmä z dôvodu optimalizácií pre herné novinky z druhej polovice septembra. Medzi nimi kraľuje Diablo, pred ktorého hraním by ste nové grafické ovládače Adrenalin mali nainštalovať. AMD avizuje, že plynulosť s nimi je v remaku kultového RPG citeľne lepšia.

Nebyť nového sviatku pre fanúšikov Diabla, ktorým sa stal 23. september, tak s ovládačmi 21.9.2 AMD zase až tak ponáhľať nebude. Kľúčové pre ne je totiž to, že pridávajú výkon pre Diabla II: Resurrected.

S použitím Radeon RX 6700 XT (s procesorom Ryzen 7 5800X), AMD oproti predošlým ovládačom (21.9.1) sľubuje až 13-percentný nárast v rozlíšení 4K pri nastavení grafických detailov na veľmi vysoké.

Oproti akej hodnote fps má byť tento nárast dosiahnutý AMD neuvádza. Zrejme to ale nebude z priemerných 200 na 226 a pôjde skôr o nejakú slušnejšiu rezervu na to, aby sa ani v náročnejších scénach neprepadávali pod hranicu 60 fps. To možno usudzovať z prvých výkonnostných testov otvorenej bety remaku Diablo II.

Oficiálne podporované, zrejme s nejakými menšími opravami, sú potom aj hry World War Z: Aftermath (vyšla 21. septembra) a New World (vyjde 28. septembra). Spojitosť s Windows 11 sa pri týchto ovládačoch neuvádza.

Tak ako už aj predošlé grafické ovládače AMD aj tieto podporuju resizable BAR na všetkých starších Radeonoch RX 5000.

Sú tu aj nejaké opravený chyby. Výkonnostné ukazovatele k CPU v Radeon Software by už mali byť kompletné. Naopak, čo by sa nemalo diať, sú hlásenia nekompatibility pri pokusoch o načítanie uložených profilov, ktoré ste vytvorili na niektorých zo starších ovládačov. Adrenalin 21.9.2. Fungovať májú už aj možnosti automatického pretaktovania na konfiguráciách s procesormi Ryzen 5000 a grafickými kartami Radeon RX 6000. Ďalej potom nové ovládače vracajú i vodu na breh Hitman 3.

Výpis známych chýb neobsahuje žiadnu novú. OBS na nahrávanie videa a jeho streamovanie môže na pozadí bežať aj po ukončení nahrávacej relácie a zatvorení aplikácie. S niektorými grafickými kartami, AMD uvádza ako príklad radeony RX 500, môže zase počas streamovania dochádzať k TDR.

Hra Horizon Zero Dawn sa môže rôzne zadrhávať či až úplne „spadnúť“. Pri hraní niektorých hier Dx11, ako s pripojením viacerých displejov, môže zase pre zmenu zlyhať alebo prestať reagovať softvér Radeon (teda rozhranie s rôznymi nastaveniami, ktoré možno používate). Dochádzať k tomu môže napríklad počas behu hry PlayerUnknown’s Battlegrounds, ale aj v iných.

Úplne podľa predstáv dlhodobo nefunguje ani Enhanced Sync. Ak sa v niektorých hrách potykáte s čiernou obrazovkou, tak možno práve preto, že máte povolený ES. Ako aspoň dočasné riešenie sa odporúča táto voľba vypnúť. V rozhraní softvéru Radeon sa nenechajte prekvapiť ani hlásením extrémne vysokých, ale nesprávnych hodnôt taktov video pamätí.

Na opravu stále čaká streamovanie v AMD Link s HEVC. Aby nedochádzalo ku chybám v obraze (s výskytom sivého rámčeka) bude v niektorých prípadoch kódovanie realizovať cez H.264/AVC.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Adrenalin 21.10.3 majú výrazne zvýšiť výkon v nových hrách

Podľa interných meraní AMD betaverzia Adrenalin 21.10.3 oproti predošlým ovládačom pridáva poriadnu porciu výkonu v herných novinkách Marvel’s Guardians of the Galaxy a Age of Empires IV. Vo štvrtom pokračovaní kultovej stratégie má byť nárast fps naozaj dramatický a aktualizácia ovládačov je tu priam povinnosť. V správe prinášame aj prehľad opráv a možných chýb. Celý článok „Adrenalin 21.10.3 majú výrazne zvýšiť výkon v nových hrách“ »

 •  
 •  
 •  

Adrenalin 21.10.1: Podporu W11 dostávajú už aj ovládače AMD

Windows 11 oficiálne podporujú konečne aj grafické ovládače AMD, ktoré vyšli súbežne s týmto novým operačným systémom. Nielen tým sú ale Adrenalin 21.10.1 pozoruhodné. Minimálne v dvoch hrách, medzi ktoré patrí aj čoskoro vychádzajúci Far Cry 6, zvyšujú výkon oproti Adrenalin 21.9.2 o viac než desať percent. Naopak znížiť sa podarilo počet situácií s hroziacimi prestojmi a zlyhaniami ovládača. Celý článok „Adrenalin 21.10.1: Podporu W11 dostávajú už aj ovládače AMD“ »

 •  
 •  
 •  

Adrenalin 21.8.2: Opravy v F1 2021, Control a vyšší výkon pre Myst

Grafické ovládače AMD Adrenalin 21.8.2 prichádzajú s niekoľkými opravenými chybami v obraze, ktoré s Adrenalin 21.8.1 vznikali v niektorých nových trojáčkových hrách. Ale takisto sú tieto ovládače optimalizované pre augustové novinky, ako sú Aliens: Fireteam Elite, Little Nightmares II: Enhanced Edition či hlavne Myst. V tejto hre ma byť po aktualizćií dosahovaná aj vyššia snímková frekvencia. Celý článok „Adrenalin 21.8.2: Opravy v F1 2021, Control a vyšší výkon pre Myst“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *