Asus ROG Ryujin II 360 – Nevyužitá příležitost s pocitem déjà vu

Klíčové vlastnosti

Ryujin II 360 představuje vrchol nabídky kapalinových AIO chladičů od firmy Asus. Tento vodník je založen na sedmé generaci chladičů Asetek. Pyšní se trojicí špičkových ventilátorů Noctua NF-F12 Industrial PPC a v balení se také nachází ROG Fan Controller. Prémiové komponenty však s sebou nesou i vyšší cenovku. Jsem tedy zvědavý, zda si ji Ryujin II 360 dovede obhájit, nebo zda zapadne do průměru mezi ostatní AIO chladiče.

Závěr a hodnocení

Mé dojmy z chladiče Ryujin II 360 jsou poněkud rozpačité. Na jednu stranu se jedná o dobře zpracovaný chladič s velmi kvalitními ventilátory, velkým LCD displejem na chladicím bloku s pumpou, nebo zajímavým příslušenstvím v podobě ROG Fan Controlleru. Bohužel je však celková účinnost tohoto chladiče spíše průměrná. Použité ventilátory jsou navíc vzhledem k tloušťce radiátoru značně předimenzované a tím pádem i zbytečně hlučné.

Zažívám zde tedy určitý pocit déjà vu – prémiový chladič s vysokou cenou a atraktivními specifikacemi na papíře, který však v zátěžových testech nijak nevyniká. Očekával bych zde více inovací v rámci efektivity chlazení, například oproštění se od generického základu od firmy Asetek k lépe propracovanému řešení. Ideálně s větší kontaktní plochou vzhledem k tomu, že Ryujin II 360 nabízí i podporu pro AMD procesory z rodiny Threadripper. U takto drahého produktu je na místě očekávat perfektní provedení ve všech ohledech. Tyto předpoklady jsou splněny pouze u dílenského zpracování nebo vizuální atraktivity. U chladiče by však mělo jít především o jeho účinnost a tady bohužel Ryujin II 360 zapadl do šedého průměru.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *