Asus ROG Zephyrus Duo 15: dva displeje a maximálny výkon

ROG ScreenPad Plus

Asus ROG Zephyrus je prémiový rad herných notebookov, ktorý spája maximálny výkon a unikátne dizajnové aj funkčné riešenia. Poznávacím znamením bolo vždy AAS, teda chladenie s výsuvnou spodnou časťou, ktorá o pár milimetrov nadvihla notebook. Na druhej strane portfólia sú pracovné ZenBooky, kde minulý rok zaujal Pro Duo s dvomi displejmi. Nová vlajková loď, ktorá spája to najlepšie, čo výrobca dokáže ponúknuť je tu.

ROG ScreenPad Plus

Sekundárny displej ScreenPad Plus sme videli už pri ZenBook Pro Duo. Išlo o pomerne veľkú inováciu na poli noteookov, kedže druhé displeje boli buď maličké alebo ich notebooky vôbec neponúkali. Asus sa rozhodol využiť celú šírku notebooku a nad klávesnicu umiestniť plnohodnotný 4K displej s pomerom strán 32:9, ktorému navyše pribalil aj zaujímavé funkcie.

ROG verzia ScreenPad Plus ponúka herný dizajn, ale vo svojej podstate rovnakú funkcionalitu ako na ZenBooku. Displej je matný a dotykový, nemusíte sa preto báť odleskov pri pozeraní z uhla.

Využiť môžete niekoľko vstavaných funkcií ako numerickú klávesnicu, rýchle skratky či možnosť rýchlo upevňovať okná aplikácií na polovice či tretiny a tým si vytvoriť efektívne pracovné rozloženie.

Na hlavnon displeji tak môžete mať dve okná prehliadača a na ScreenPad tri ďalšie aplikácie. Takéto rozloženie si potom môžete uložiť do tzv. Task Group. Vďaka tomu budete môcť toto rozloženie vyvolať jednoduchým stlačeným na ScreenPade a vami vybrané aplikácie sa spustia a rozložia podľa vašich preferencií.

Už tradičnou funkciou ScreenPadu je možnosť rýchleho presunu aplikácie z hlavnej obrazovky na sekundárnu alebo naopak a takisto roztiahnutie na obe obrazovky naraz.

Nechýba ani možnosť rýchlo prehodiť obsah medzi displejmi pomocou jedného tlačidla v menu ScreenPadu.

ScreenPad prináša zaujímavé možnosti a funkcie, ktoré bezpochyby zvýšia vašu produktivitu. Ocenil by som však, keby displej ponúkal viac herných funkcií, povedzme ako mal HP Omen X 2S.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *