Asus ROG Zephyrus Duo 15: dva displeje a maximálny výkon

Záver 1. časti

Asus ROG Zephyrus je prémiový rad herných notebookov, ktorý spája maximálny výkon a unikátne dizajnové aj funkčné riešenia. Poznávacím znamením bolo vždy AAS, teda chladenie s výsuvnou spodnou časťou, ktorá o pár milimetrov nadvihla notebook. Na druhej strane portfólia sú pracovné ZenBooky, kde minulý rok zaujal Pro Duo s dvomi displejmi. Nová vlajková loď, ktorá spája to najlepšie, čo výrobca dokáže ponúknuť je tu.

Záver 1. časti

Asus ROG Zephyrus Duo 15 GX550 sme v prvej časti testu podrobili testom výkonu ako herného tak aj pracovného. Vo väčšine prípadov je nový Zephyrus bezkonkurenčný a rozdiely oproti konkurencii bývajú aj v desiatkach percent. Portová výbava, spracovanie aj funkcie ROG ScreenPad Plus predurčujú notebook na skvelého spoločníka či by ste notebook využívali na hranie alebo prácu. Prekvapí aj jeho pomerne nízka hmotnosť, alebo teda aspoň ja som očakával, že bude výrazne ťažší či už z dôvodu sekundárneho displeja alebo nutnosti chladiť najvýkonnejšie dostupné komponenty.

V druhej časti sa pozrieme podrobnejšie na hlavný displej, zvyšné testy, ale porovnáme aj režimy výkonu, ktoré notebook ponúka. Samozrejme nebudú chýbať ani testy výdrže či teplôt a záverečné hodnotenie. A konečne si správíme aj nejaké celkové hodnotebnie s plusmi a mínusmi tohto netradičného zariadenia.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *