Asus ROG Zephyrus M15 – netradične tradičný notebook

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition

Herný rad ROG Zephyrus od Asus už určite dobre poznáte, veď len nedávno sme vám priniesli test vrcholového modelu Duo 15. Línia Zephyrus však začala jedným produktom, no v dnešnej dobe toto označenie nesie viacero modelov. Jedným z nich je aj M15, ktorý však s pôvodným Zephyrus nemá veľa spoločného. Navonok totiž pôsobí ako bežný notebook a bez vychytávok v podobe druhého displeja či AAS.

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition

Kombinovaný test PC Mark 10 ukazuje prekvapivé víťazstvo Scar III o 11 % nad novým Zephyrusom a taktiež 6 % náskok G14 s AMD. Zjavne tu zavážil výkon procesora a rozdiel medzi mobilnou a Max-Q verziou grafiky.




Herne orientované 3D Mark Firestrike a Time Spy však už ukazujú 4 a 7 % náskok novinky s RTX Super oproti minuloročnému Scar III. Naopak Sky diver je o 53 % pomalší, čo je veľmi zvláštny výsledok. V porovnaní s Duo 15 má top model 11/12/29 % navrch.




Testy zamerané na funkcie RTX a DLSS ukazujú nárast o 13/29/26 % pre nový Zephyrus s RTX Super grafikou oproti Scar III s klasickou RTX, čo je veľmi solídny výsledok.



Herné testy Unigine Heaven opäť ukazujú vyšší výkon nového Super modelu RTX 2070 v M15, kde vo Full HD je Zephyrus oproti Scar rýchlejší o 12 % a v 2K o 9 %.



Posledné grafické testy Unigine Superposition sú už plne v rukách nového Zephyrus s 14 a 13 % náskokom vo Full HD a 4K oproti minuloročnému Scar III. Pre zaujímavosť, na Duo 15 stráca M15 10 a 11 %.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *