Asus VivoBook S15 S533F: Stabilný výkon a dlhá výdrž

Rendering a Geekbench

Asus z našich článkov poznáte predovšetkým ako herný ROG/Strix brand, prípadne ako výrobcu ultrabookov ZenBook. Vo svojom portfóliu však majú aj cenovo dostupnejšie VivoBooky, ktoré sú určené pre širšie publikum. Novinka s označením S15 sa snaží zaujať netradičnými farbami či množstvom portov a kovovým telom. Má však VivoBook S15 vôbec význam, keď nedávno testovaný ZenBook 14 UX425 je dobre cenovo postavený?

Rendering, Geekbench

Comet Lake i5-10210U nie je žiadna novinka, už sme ho videli viackrát a VivoBook S15 budeme preto s týmito konkurentmi porovnávať. Ide o MSI Modern 14 A10M a ZenBook 14 UX431. Do porovnania pre zaujímavosť prihodíme aj nový ZenBook 14 UX425 s Ice Lake.
Začnime tradične Cinebench na prvý pohľad na surový výkon procesora. V R15 VivoBook dosiahol najlepší SC výsledok medzi modelmi 10210U, no logicky zaostáva za UX425 s Ice Lake o 6 %. Prekvapením je výsledok MC, kde S15 porazila nielen notebooky s rovnakým procesorom o 12 – 25 %, ale aj spomínaný ZenBook 14 s Ice Lake o 6 %. Dôvodom bude zrejme stabilnejší výkon pri dlhších testoch, čo bolo slabinou UX425. Novšia verzia R20 prekvapivo ukazuje opačný výsledok v single-core. Tu je S15 najhoršia, ale v multi-core je opäť na prvom mieste z porovnávaných modelov.


Cinebench naznačil, že dlhodobé zaťaženie nerobí VivoBook žiaden problém a to sa potvrdilo aj pri praktickom teste Blenderu. S15 je rýchlejšia o 22 – 47 %, čo je naozaj dobrý výsledok. Trochu menšie rozdiely možno vidieť v POV-Ray, ale stále ide o náskok 19 – 28 %.
Geekbench sú kratšie testy ako Blender a POV-Ray, dá sa preto očakávať, že VivoBook stratí výhodu oproti ZenBooku a to sa aj potvrdilo. UX425 vďaka procesoru Ice Lake suverénne víťazí v porovnaní s modelmi Comet Lake, čo nie je žiadne prekvapenie. Napriek tomu stále možno vidieť, že S15 dosahuje lepšie výsledky ako UX431 a A10M, čo je rozhodne zaujímavé zistenie.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vyšiel AIO vodník ROG Ryujin II. Asus hlavne zväčšil displej

Prvý Ryujin (I) sa stretával s rôznorodými reakciami. Pomerne vysoká cena ho stavala do pozície chladiča so slabým pomerom cena/výkon, ale ten nemal a nebude mať prioritu. Kvality sú postavené na špičkových ventilátoroch Noctua iPPC (tie zostávajú aj na Ryujin II) a jedinečnom displeji. Ten sa na novom kvapalinovom chladiči Asus trochu roztiahol a jeho uhlopriečka nemá ďaleko od spratnejších smartfónov. Celý článok „Vyšiel AIO vodník ROG Ryujin II. Asus hlavne zväčšil displej“ »

 •  
 •  
 •  

Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?

Kvalita displejů v noteboocích byla vždycky bolest. Jsme sice už za dobou největšího temna, ale LCD v noteboocích jsou pořád u většiny modelů horší než v stolních monitorech. Teď by ale mohl nastat velký zlom s přechodem na OLED displeje. Asus teď otevřel hráze a uvádí OLED do velké části nabídky, dokonce i do dost levných notebooků. Znamená to mimo jiné minimální odezvu (rozmazání pohybu), ale i další výhody, i zdravotní. Celý článok „Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?“ »

 •  
 •  
 •  

Asus na Intel Rocket Lake už postavil malý podnikový počítač

Veľmi krátko po svojom vydaní sa procesory Rocket Lake dostali aj to minimalistického počítača PB62. A to dokonca i v 65 W podobe Core i7-11700. V rámci voliteľnej konfigurácie je ale i mnoho ďalších modelov, vrátane úspornejších s „T“ na konci označenia. Široká, moderná a variabilná je i konektivita s eventuálne až troma videovýstupmi, dvoma slotmi na SSD M.2 NVMe či WiFi 6. A to v nadštandardne odolnom vyhotovení i do nečasu. Celý článok „Asus na Intel Rocket Lake už postavil malý podnikový počítač“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *