Asus VivoBook S15 S533F: Stabilný výkon a dlhá výdrž

Rendering a Geekbench

Asus z našich článkov poznáte predovšetkým ako herný ROG/Strix brand, prípadne ako výrobcu ultrabookov ZenBook. Vo svojom portfóliu však majú aj cenovo dostupnejšie VivoBooky, ktoré sú určené pre širšie publikum. Novinka s označením S15 sa snaží zaujať netradičnými farbami či množstvom portov a kovovým telom. Má však VivoBook S15 vôbec význam, keď nedávno testovaný ZenBook 14 UX425 je dobre cenovo postavený?

Rendering, Geekbench

Comet Lake i5-10210U nie je žiadna novinka, už sme ho videli viackrát a VivoBook S15 budeme preto s týmito konkurentmi porovnávať. Ide o MSI Modern 14 A10M a ZenBook 14 UX431. Do porovnania pre zaujímavosť prihodíme aj nový ZenBook 14 UX425 s Ice Lake.




Začnime tradične Cinebench na prvý pohľad na surový výkon procesora. V R15 VivoBook dosiahol najlepší SC výsledok medzi modelmi 10210U, no logicky zaostáva za UX425 s Ice Lake o 6 %. Prekvapením je výsledok MC, kde S15 porazila nielen notebooky s rovnakým procesorom o 12 – 25 %, ale aj spomínaný ZenBook 14 s Ice Lake o 6 %. Dôvodom bude zrejme stabilnejší výkon pri dlhších testoch, čo bolo slabinou UX425. Novšia verzia R20 prekvapivo ukazuje opačný výsledok v single-core. Tu je S15 najhoršia, ale v multi-core je opäť na prvom mieste z porovnávaných modelov.


Cinebench naznačil, že dlhodobé zaťaženie nerobí VivoBook žiaden problém a to sa potvrdilo aj pri praktickom teste Blenderu. S15 je rýchlejšia o 22 – 47 %, čo je naozaj dobrý výsledok. Trochu menšie rozdiely možno vidieť v POV-Ray, ale stále ide o náskok 19 – 28 %.








Geekbench sú kratšie testy ako Blender a POV-Ray, dá sa preto očakávať, že VivoBook stratí výhodu oproti ZenBooku a to sa aj potvrdilo. UX425 vďaka procesoru Ice Lake suverénne víťazí v porovnaní s modelmi Comet Lake, čo nie je žiadne prekvapenie. Napriek tomu stále možno vidieť, že S15 dosahuje lepšie výsledky ako UX431 a A10M, čo je rozhodne zaujímavé zistenie.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *