Asus VivoBook S15 S533F: Stabilný výkon a dlhá výdrž

Hodnotenie

Asus z našich článkov poznáte predovšetkým ako herný ROG/Strix brand, prípadne ako výrobcu ultrabookov ZenBook. Vo svojom portfóliu však majú aj cenovo dostupnejšie VivoBooky, ktoré sú určené pre širšie publikum. Novinka s označením S15 sa snaží zaujať netradičnými farbami či množstvom portov a kovovým telom. Má však VivoBook S15 vôbec význam, keď nedávno testovaný ZenBook 14 UX425 je dobre cenovo postavený?

Hodnotenie

Asus VivoBook S15 S533F má predstavovať cenovo dostupnejší notebook pre masy. Svojím vzhľadom a netradičnými farbami upúta najmä mladšie publikum, prevažne študentov. Tých poteší dlhá výdrž batérie, full size klávesnica s numerickou časťou, kovové telo či dostatok portov. Z testov vieme, že notebook dosahoval najlepšie výsledky spomedzi iných testovaných notebookov s Core i5-10210U, čo je dobré znamenie, že chladenie je spravené kvalitne. Vysoký výkon sme videli aj pri dlhších testoch, čo bol kameň úrazu pri ZenBook 14. VivoBook S15 dlhé zaťaženie zvláda ľavou zadnou.

S nižšou cenou prichádzajú aj rôzne kompromisy a tých je na S15 viac než dosť. Azda najväčšou je displej s jasom iba 250 nitov a podpriemerným podaním farieb. Portová výbava je síce bohatá, no jej kvalita je diskutabilná. USB 2.0 v roku 2020 je skôr na smiech než chvályhodná vlastnosť. Rovnako nabíjanie opäť cez nejaký kruhový konektor nepatrí do nového notebooku. Hoci je telo kovové, nepôsobí prémiovým dojmom ako pri ZenBook 14, skôr naopak. Budete sa pýtať, či to nie je plast. Absencia biometrického zabezpečenia v testovanej konfigurácii je tiež krok vedľa. Zachraňuje to však fakt, že modelov s označením VivoBook S15 je hneď niekoľko a vy si tak môžete nájsť vhodný kus s čítačkou odtlačkov. Chválim aj to, že nie ste obmedzený len na Comet Lake ale siahnuť môžete aj po AMD či úplne nových Tiger Lake. Nič to však nemení na fakte, že ZenBook 14 UX425/UM425 je veľmi dobre cenovo nastavený a osobne by som určite pár desiatok eur priplatil a siahol radšej po ňom ako po VivoBooku S15. To je však len moja preferencia.


Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 20 990 Kč/780 €

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vyšiel AIO vodník ROG Ryujin II. Asus hlavne zväčšil displej

Prvý Ryujin (I) sa stretával s rôznorodými reakciami. Pomerne vysoká cena ho stavala do pozície chladiča so slabým pomerom cena/výkon, ale ten nemal a nebude mať prioritu. Kvality sú postavené na špičkových ventilátoroch Noctua iPPC (tie zostávajú aj na Ryujin II) a jedinečnom displeji. Ten sa na novom kvapalinovom chladiči Asus trochu roztiahol a jeho uhlopriečka nemá ďaleko od spratnejších smartfónov. Celý článok „Vyšiel AIO vodník ROG Ryujin II. Asus hlavne zväčšil displej“ »

 •  
 •  
 •  

Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?

Kvalita displejů v noteboocích byla vždycky bolest. Jsme sice už za dobou největšího temna, ale LCD v noteboocích jsou pořád u většiny modelů horší než v stolních monitorech. Teď by ale mohl nastat velký zlom s přechodem na OLED displeje. Asus teď otevřel hráze a uvádí OLED do velké části nabídky, dokonce i do dost levných notebooků. Znamená to mimo jiné minimální odezvu (rozmazání pohybu), ale i další výhody, i zdravotní. Celý článok „Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?“ »

 •  
 •  
 •  

Asus na Intel Rocket Lake už postavil malý podnikový počítač

Veľmi krátko po svojom vydaní sa procesory Rocket Lake dostali aj to minimalistického počítača PB62. A to dokonca i v 65 W podobe Core i7-11700. V rámci voliteľnej konfigurácie je ale i mnoho ďalších modelov, vrátane úspornejších s „T“ na konci označenia. Široká, moderná a variabilná je i konektivita s eventuálne až troma videovýstupmi, dvoma slotmi na SSD M.2 NVMe či WiFi 6. A to v nadštandardne odolnom vyhotovení i do nečasu. Celý článok „Asus na Intel Rocket Lake už postavil malý podnikový počítač“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *