Asus VivoBook S15 S533F: Stabilný výkon a dlhá výdrž

Hodnotenie

Asus z našich článkov poznáte predovšetkým ako herný ROG/Strix brand, prípadne ako výrobcu ultrabookov ZenBook. Vo svojom portfóliu však majú aj cenovo dostupnejšie VivoBooky, ktoré sú určené pre širšie publikum. Novinka s označením S15 sa snaží zaujať netradičnými farbami či množstvom portov a kovovým telom. Má však VivoBook S15 vôbec význam, keď nedávno testovaný ZenBook 14 UX425 je dobre cenovo postavený?

Hodnotenie

Asus VivoBook S15 S533F má predstavovať cenovo dostupnejší notebook pre masy. Svojím vzhľadom a netradičnými farbami upúta najmä mladšie publikum, prevažne študentov. Tých poteší dlhá výdrž batérie, full size klávesnica s numerickou časťou, kovové telo či dostatok portov. Z testov vieme, že notebook dosahoval najlepšie výsledky spomedzi iných testovaných notebookov s Core i5-10210U, čo je dobré znamenie, že chladenie je spravené kvalitne. Vysoký výkon sme videli aj pri dlhších testoch, čo bol kameň úrazu pri ZenBook 14. VivoBook S15 dlhé zaťaženie zvláda ľavou zadnou.

S nižšou cenou prichádzajú aj rôzne kompromisy a tých je na S15 viac než dosť. Azda najväčšou je displej s jasom iba 250 nitov a podpriemerným podaním farieb. Portová výbava je síce bohatá, no jej kvalita je diskutabilná. USB 2.0 v roku 2020 je skôr na smiech než chvályhodná vlastnosť. Rovnako nabíjanie opäť cez nejaký kruhový konektor nepatrí do nového notebooku. Hoci je telo kovové, nepôsobí prémiovým dojmom ako pri ZenBook 14, skôr naopak. Budete sa pýtať, či to nie je plast. Absencia biometrického zabezpečenia v testovanej konfigurácii je tiež krok vedľa. Zachraňuje to však fakt, že modelov s označením VivoBook S15 je hneď niekoľko a vy si tak môžete nájsť vhodný kus s čítačkou odtlačkov. Chválim aj to, že nie ste obmedzený len na Comet Lake ale siahnuť môžete aj po AMD či úplne nových Tiger Lake. Nič to však nemení na fakte, že ZenBook 14 UX425/UM425 je veľmi dobre cenovo nastavený a osobne by som určite pár desiatok eur priplatil a siahol radšej po ňom ako po VivoBooku S15. To je však len moja preferencia.


Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 20 990 Kč/780 €

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *