Asus ZenBook Flip S – otočné tigrie jazero

Hodnotenie

Tento rok je nabitý technologickými novinkami a notebooky sú oblasť, kde to obzvlášť žije. Navyše Intel je tak pod veľký tlakom, čo sa prejavilo v pomerne rýchlom vydaní novej generácie procesorov Tiger Lake a prvá novinka v podaní Asus nám už dorazila do redakcie. Aký je nový ZenBook Flip S a má vôbec 11. generácia Intel Core význam v porovnaní s 10. generáciou v nedávno testovanom ZenBook 14?

Hodnotenie

Asus ZenBook Flip S UX371 je novým prémiovým prírastkom do rodiny ZenBook, kde zaujme pozíciu šikovného kompaktného a štýlového 2v1. Poteší spracovaním, dizajnom, pomerne bohatou portovou výbavou, biometrickým zabezpečením a úchvatným displejom. Nový procesor mu dodáva nevídaný výkon najmä v oblasti grafiky, vďaka čomu si budete môcť zahrať menej náročné tituly na cestách či na pohovke alebo posteli.

Hoci 4K displej nie je úplne ideálnou voľbou pre výdrž batérie, s hodnotou viac ako 7 hodín sa Flip S rozhodne nemá za čo hanbiť. Samozrejme, nie je to tak skvelá hodnota ako mal ZenBook 14, no 2 hodiny by minimálne pre mňa boli adekvátna daň za skvelý 4K OLED s HDR a vysokým jasom. Bezpochyby ide o jeden z najlepších displejov, aké som na notebooku doteraz videl a sám by som po ňom hneď siahol. Čo sa týka výkonu nového procesora, v tenkom a ľahkom tele je zjavne obmedzený a neponúka úplne konzistentné výsledky, čomu sa ani veľmi nečudujem. Naopak, potešila ma veľmi dobrá implementácia režimov výkonu, ktoré fungujú podľa očakávaní. Naopak zamrzela ma absencia slotu pre SD karty a len staršie HDMI, čo mal ZenBook 14 lepšie vyriešené. Tak či onak, Flip S je rozhodne zaujímavým adeptom pre vaše nové zariadenie 2v1 a hodným oponentom pre konvertibilné Dell XPS či Lenovo Yoga modely.


Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 47 990 Kč/1799 €

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *