Záver
Hoci výber komponentov do skriniek SFF býva často obmedzený iba do nejakej veľkosti, tak Corsair 2000D Airflow sa to veľmi netýka. Nie, pokiaľ ide o grafickú kartu alebo chladič CPU. Okrem toho, že táto skrinka na stole/zemi zaberie iba veľmi malú plochu, tak môže zaujať aj obrovskou perforáciou na každej strane. Súbor všetkých pozitív a negatív si rozoberieme v recenzii, ktorá tradične obsahuje aj testy chladenia.
Záver
Aj keď nie je pri Corsair 2000D núdza o perforáciu a prísun chladného vzduchu z okolia skrinky, tak dostať ten ohriaty zvnútra je už ťažšie. Dokonca pri vyšších rýchlostiach ventilátorov vpredu na nasávaní dochádza k vyššiemu ohriatiu grafickej karty ako pri nižších. Po vybratí prachového sita pred nasávaním grafickej karty viete znížiť jej teplotu ešte o niekoľko stupňov. Chladenie procesora je v testovanej zostave slabšie, čo ale môžete zlepšiť použitím kvapalinového chladiča, na ktorý je skrinka pripravená. Dokonca by som povedal, že sa s jeho osadením rátalo.
Aj keď je veľká časť skrinky „deravá“, tak sa nasávania prachu nemusíte báť. Jemným prachovým filtrom sú vybavené štyri strany a piata, zadná, má odnímateľné hrubšie sito. To je solídna nádielka ochrany proti prachu v danej cenovej kategórii. Prístup do skrinky je beznástrojový a zároveň aj veľmi jednoduchý vďaka nacvakovaciemu systému. Pri preprave ich môžete preventívne zaistiť aj skrutkami vzadu, no panely aj bez nich držia pevne. Testovaná vzorka skrinky má ale problém s lícovaním bočníc voči prednému panelu. Na spodnej a vrchnej časti sa mierne rozchádzajú a tak tam vzniká nežiadúca medzera. Zato vnútro sa podarilo Corsairu spracovať na výbornú úroveň. Obvodové plechy sú hrubé ale hlavne pevné.
Aj keď má skrinka menší objem, tak rozmiestnenie komponentov je vymyslené skvelo. Vďaka tomu môžete do 2000D Airflow nainštalovať aj hardvér väčších rozmerov ako napríklad 3-slotovú grafickú kartu, radiátor kvapalinového chladiča do formátu 360 mm, či vežovitý chladič procesora o rozmerov Noctua NH-D15. Pri takých veľkých vežovitých chladičoch si ale treba dať pozor na hrúbku použitých ventilátorov za predným panelom. Štandardné hrúbky by s ními už mohli kolidovať, preto Corsair vo variante skrinky RGB dodáva tri ventilátormi „Slim“. Ich hrúbka je totiž len 15 mm.
Ak nemáte doma žiadne ventilátory a rozmýšľate nad kúpou skrinky Corsair 2000D Airflow, tak odporúčam zvoliť variant skrinky s RGB. Tenkých ventilátorov nie je až tak veľa na trhu ako tých štandardnej hrúbky 25 mm. Za 40 eur naviac získate okrem troch podsvietených ventilátorov aj viac priestoru v skrinke. Samotná inštalácia komponentov nebola až taká náročná, ako sa môže zdať. Zložitejšie to je už ale so správou kabeláže, kvôli natlačenému hardvéru z každej strany. Skrinka vám ale odpustí aj nejaký ten neporiadok. Aj keď je perforovaná z každej strany, tak do jej vnútra takmer neuvidite.
Aj keď skrinka Corsair 2000D Airflow nedosahovala vrcholové priečky v chladení grafickej karty alebo procesora, tak vďaka celkovému vyhotoveniu a širokým možnostiam aj napriek menším rozmerom dostáva ocenenie „Approved“.
Corsair 2000D Airflow |
+ Jemné prachové filtre |
+ Skoro bez kompromisu vo výbere komponentov |
+ Až tri pozície pre 2,5" úložiská |
+ Prítomnosť konektora USB typu C (10 Gb/s) |
+ Takmer bezchybné dielenské vyhotovenie |
- Bočné panely ktovieako nelícujú |
- Slabší chladiaci výkon |
- Ventilátory iba ako voliteľné príslušenstvo |
- Contents
- Exteriér
- Interiér
- Metodika testovania
- Testy chladenia CPU a GPU
- Testy chladenia základnej dosky
- Testy chladenia SSD a zahrievanie pod stropom
- Záver
Od vydání Ridge Fractalu mě za uplynulý rok vzhledem zaujala asi jen tahle case. Dík za recenzi.