DeepCool FT14: Viac odhaľuje (ako iné ventilátory) aj dokáže

Výsledky: Prietok cez hrubší radiátor

Trvalo to roky, ale nakoniec sa predsa len podarilo DeepCoolu zmodernizovať ventilátory aj v 140-milimetrovom formáte. DeepCool FT14 sa prezentujú veľmi atraktívnymi špecifikáciami – nadštandardne vysoký je prietok vzduchu aj výška statického tlaku, ale kľúčové je, ako sa bude týmto ventilátorom v porovnaní s konkurenčnými modelmi dariť v praxi. Od tých sú FT14 na prvý pohľad vizuálne odlišné v tom, že vidíte dovnútra motora.

Prietok cez hrubší radiátor








Prečo niekedy pri ventilátore chýba hodnota? Dôvodov môže byť viac. Obvykle je to preto, že nebolo možné daný ventilátor zregulovať na cieľovú hladinu hluku. Niektoré majú vyššie minimálne otáčky (alebo otáčky sú aj nízke, ale má príliš hlučný motorček) alebo sa jedná o pomalší ventilátor, ktorý si na vyššie decibely nedosiahne. Výsledky v grafoch chýbajú ale aj vtedy, ak sa rotor šúcha o sito nylonového filtra. Vtedy túto kombináciu vyhodnocujeme ako nekompatibilnú. A nula v grafoch je prirodzene aj v situáciách, kedy nameriame 0,00. To je častý jav pri mimoriadne nízkych otáčkach s prekážkami alebo v rámci meraní vibrácií.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool Assassin IV VC Vision – Hranatá dokonalost

Chladiče Assassin IV a Assassin 4S od společnosti DeepCool dopadly v našich recenzích nadmíru dobře. Nyní se chystá na trh další varianta tohoto chladiče s označením Assassin IV VC Vision, jenž má přepracovanou základnu na principu vapor chamber. To by mělo zajistit účinnější a rychlejší odvod tepla z procesoru. Pojďme se tedy podívat, jak si tento chladič povede v zátěžových testech a zda si vybojuje místo v elitním klubu špičkových chladičů. Celý článok „DeepCool Assassin IV VC Vision – Hranatá dokonalost“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool: Vodníky LQ lepšie reagujú na hotspoty procesorov

Tvrdenia o prísnejších optimalizáciách coldplate s ohľadom na čo najrýchlejší odvod tepla z procesora, sa dostávajú aj medzi kvapalinové chladiče. Tie sa majú týkať aj nových vodníkov s inovatívnou štruktúrou mikrokanálikov, vďaka ktorým by sa mohlo súčasným procesorom zase trochu pomôcť a ochladzovať ich na nižšie teploty. DeepCool na to pôjde s dvoma vodníkmi (LQ) v dvoch najrozšírenejších formátoch. Celý článok „DeepCool: Vodníky LQ lepšie reagujú na hotspoty procesorov“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool má nové vodníky (LP) s novými ventilátormi

Jednou z noviniek vodníkov DeepCool, ktoré sa pripravujú do predaja, budú nové ventilátory. Osvetlené ventilátory (ARGB). Tie si na kvapalinových chladičoch série LP odbijú premiéru. Nová je ale aj pumpa a celkovo sa zdá, že môže ísť o príjemnú evolúciu vodníkov s ventilátormi ARGB a takisto so svietiacim blokom. Devízou bloku je potom aj displej s väčším počtom veľkých pixelov, ktoré sa dajú rôzne prispôsobiť. Celý článok „DeepCool má nové vodníky (LP) s novými ventilátormi“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (13) Pridať komentár

  1. —„…tak vás nemusí zaujímať, že sa lopatky ventilátorov FT14 pomerne ľahko lámu…“
    Takže si nejakú lopatku ulomil?… úmyselne (experiment) alebo nechtiac? 😛

    Inaq, celkom pekné výsledky, hlavne v 36/39 úrovni naprieč testami. Škoda toho najtichšieho režimu (31), tam je to podpriemerné.

    Inaq, ako obvykle kvalitná recenzia a navyše mi do oka neskončila žiadna chyba. Len je neobvyklé, že si pre testovaný fan musím zvoliť farbu (nemal pridelenú odlišnú). 😛
    Môžem sa spýtať aký fan je najbližšie v pláne?

    1. Pod 600 otáček s restrikcí je ten výkon obecně napříč ventilátory tak nízký, že praktická využitelnost je dost diskutabilní, a to i u těch, co okupují horní příčky.

      1. To je pravda, ale pri bežnom používaní (web, Office, video) je tento výkon dostatočný…
        ja viem, že na takéto využitie v podstate stačí jeden výfukový, ale keď je zabezpečená dostatočná cirkulácia, tak aj zvýšené zaťaženia neznamená taký rýchly nárast teploty vo vnútri skrinky.

        1. K zajištění dobré cirkulace to chce právě alespoň těch 600 otáček. Pokud člověk není zrovna ve stíněném studiu, i hlučnější ventilátory spíše nezaznamená.

          1. Jj, tak nejak …odhadujem … cca 600 pri 140 a čosi vyššie (700-800) pri 120 … čo je práve niekde okolo Ľubových 31 dBA. 😛

            1. Není to náhodou naopak, když Ľubo nebyl schopen v několika testech dosáhnout úrovně 31 dB, což znamená, že se nedostal s otáčkami pod 500, kde motor začal vykazovat chybu regulace?

    2. — „Takže si nejakú lopatku ulomil?… úmyselne (experiment) alebo nechtiac? 😛“

      Áno, podarilo sa. Neúmyselné, pri snahe odmerať najhrubšie miesto lopatky. To je na špičke a keďže tej treba na tieto účely trochu pomôcť, vyhnúť ju…

      — „Môžem sa spýtať aký fan je najbližšie v pláne?“

      Pravdepodobne už nejaký 120 mm model. 🙂

      1. Aaaa…
        a bude to niečo staršie z „kontenderov A12x25“ ako LL UF P28 alebo TT TF 120 Pro…
        alebo niečo tučnejšie RS 120 Max, …či niečo exotickejšie od TR, TT (napr. the patient chcel tuším SwaFan), Antec, SilverStone, IDCooling, či dokonca NZXT?
        Alebo úplne niečo iné?

    3. jednu chybičku by som mal – na poslednej strane v záverečných plusoch je „Poráža aj špičkové 120 mm ventilátory“ , predpokladám, že malo byť 140 mm ventáltory…
      ale ináč špička test ako vždy, len čo na to špičková Noctua s špičkovou cenovkou? konkurencia je špičková a nespí, našťastie je stále dosť výrobcov, čo sa snažia o kvalitu a nielen podojiť zákazníka, čo to dá…

      1. Takto zvláštne je to napísane zámerne. Najmä z „historických“ dôvodov. Keď sa začínali testovať 140 mm ventilátory, tak nebolo úplne samozrejmé, že relatívne lacnejšie modely porážali špičkové 120 mm ventilátory. Preto je v tom bode to porovnanie s nimi. Pri kúpe 140 mm ventilátora, kďe je možnosť inštalácie aj 120 mm, to môže byť pre používateľa dôležité. Možno typicky pre prípady, že sa chce lacnejším 140 mm dostať na úroveň drahších 120 mm. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *