Deepcool predstavil menšiu (superlacnú?) skrinku Matrexx 40

Nová vežovitá skrinka šitá namieru formátu Micro ATX

Menších skriniek pre dosky Micro ATX je ako šafránu. A špeciálne tých lacných, pre ktoré sa v low-ende ponúka väčšina základných dosiek. Jednou z nových možností v tomto segmente je jednoduchá, ale elegantná skrinka Deepcool Mattrex 40. Takto od pohľadu, respektíve zo špecifikácií spĺňa všetky náležitosti, ktoré by mohli byť pre nízkorozpočtové PC zostavy relevantné.

Firma Deepcool vydala skrinku Matrexx 40. Atraktívna je hneď už menšími rozmermi (400 × 215 × 431 mm). To znamená, že objem (37 litrov) odzrkadľuje podporu základných dosiek končiacich na formáte Micro ATX (244 × 244 mm). Skrinka je postavená na modernej dvojkomorovej koncepcii, v ktorej je zdroj a šachty na 3,5″ HDD naspodku v oddelenej komore, čo pôsobí vizuálne príťažlivejšie ako tradičné odhalené riešenia. Výškou skrinky (400 mm) sa neplytvalo, ale komponenty by nemala nijako obmedzovať. Záslepky PCI Express sú vyvedené štyri, to znamená, že aj spodný slot počíta s presahom do druhej pozície. A to aj s nejakou rezervou, aby karta nebola nalepená na strope spodnej komory, ktorá je v podstate neperforovaná, ak nepočítame dve priechodky na kabeláž.

Priestoru na vodné chladenie vyzerá byť nastavený tak, aby sa pohodlne zmestili bežní AIO vodníci s typickou hrúbkou 52–53 mm. Pritom môžete osadiť aj 280 mm radiátory s väčšou plochou. A to tak do stropnej pozície ako i dopredu. Podpora kvapalinových chladičov je tu rovnaká, a to snáď i do hĺbky, ktorú definuje výrez v spodnej komore.

Ak preferujete vežovité chladiče, tak tie môžu byť podľa oficiálnych špecifikácií vysoké 165 mm. S veľkou rezervou tak budú vyhovovať aj najpopulárnejším lacným chladičom, ako sú Arctic Freezer 34 a SilentiumPC Fera 3, ktoré poznáte aj z našich testov. Výrobca zdôrazňuje aj slušnejšie možnosti zlepšenia prietoku vzduchu v skrinke. Hoci sa so skrinkou dodáva iba jeden 120 mm ventilátor na výduchu, tak voliteľne môžete ďalších päť. Tri dopredu a dva do stropnej pozície. Alebo v prípade 140 mm sa do prednej pozície na intake dostanete „iba“ dva.

Grafická karta može mať až 320 mm a pokiaľ spredu netrčí radiaátor s ventilátormi, tak aj viac. Podporovaný zdroj ATX je potom s dĺžkou 160 mm, popri ktorých je aj pomerne veľká rezerv na na konektory a kabeláž).

Diskové pozície sú štyri. V spodnej komore sú to dve vyhradené na 3,5″ a ďalšie dve 2,5″ môžete nainštalovať na vertikálnu priečku plech zdieľanú so základnou doskou. O hrúbke použitých plechov sa výrobca nezmieňuje, na podľa hmotnosti 5,2 kg možno usudzovať, že by nemuselo ísť o „papierovú“ hrúbku.

Záslepky PCIe budú zrejme tak ako na aj na iných lacných skrinkách vylamovacie, no pozoruhodný je neobvyklý tvar výsekov v perforácii v tvare kríža, a to sa týka aj mriežky za ventilátorom na výduchu či stropu. Či to dáva aj funkčný význam (a vzduch režú príjemnejšou frekvenciou než bežné včelie plásty) alebo sa chcel Deepcool len odlíšiť, ťažko posudzovať. Každopádne experimentálne tvary v perforácii je vidieť aj v čelnej maske s nepravidelným prerušovaním dier prachového filtra. Ten bude mať ale zrejme hrubé zrno a jeho efektivita nebude ktovieako vysoká.

Netreba však zabúdať, že ide stále o lacnú skrinku, na ktorej sa šetrilo napríklad aj na konektoroch USB. Na čelnom paneli je jeden typu 5-gigabitový 3.2 gen. 1 a druhý staručkého štandardu 2.0, čo je takto spredu škoda a pokojne mohli byť oba rýchlejšie. Osamotený je aj zdieľaný 4-pólový 3,5 mm audio jack. Ospravedlňovať by to však mohla cena, ktorá nemusí byť daleko od 30 eur. O tejto čiastke môžeme síce zatiaľ len špekulovať, pretože výrobca zatiaľ MSRP nestanovil, ale vyšší model Matrexx 50 sa predáva od 40 eur. Kedy sa skrinka objaví v obchodoch, je takisto otázne. Ale na deepcool.com je už kompletná produktová stránka. Tak snáď čoskoro.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Deepcool AK620 je nová ťažká váha medzi chladičmi CPU

Firma Deepcool vydala procesorový chladič, ktorý suverénne preváži aj Noctua NH-D15. Rovnako ako chladiče Assassin (tiež od Deepcoolu), je AK620 tvorená dvoma vežami, ale už nespadá pod hernú značku „Game Storm“ a tých „ale“ je tu ešte viac. V každom prípade sa jedná o slušnú porciu rebier s dvoma veľkými ventilátormi. Konštrukcia to bude vhodná aj pre vyššie triedy nenásytných procesorov Rocket Lake – TDP je stanovené až na 260 W. Celý článok „Deepcool AK620 je nová ťažká váha medzi chladičmi CPU“ »

 •  
 •  
 •  

Deepcool zvyšuje chladiaci výkon svojho 280 mm vodníka

V rámci série AIO vodníkov Castle Deepcool vedie exkluzívne aj širšie modely s dvoma 140 mm ventilátormi. Dopyt po tomto formáte je zrejme nižší a v rámci modernizácie kvapalinových chladičov (s prívlastkom EX) prichádza až ako posledný, ale predsa. Návrh už obsahuje patentovaný systém proti pretekaniu a má aj vylepšené čerpadlo i vnútornú štruktúru vodného bloku. Celý článok „Deepcool zvyšuje chladiaci výkon svojho 280 mm vodníka“ »

 •  
 •  
 •  

Deepcool Anti-Leak Tech: ochrana před vytečením AIO vodníků

Průsaky z vodního chlazení, to je odvěký a také asi největší a základní problém s custom i all-in-one kapalinovými chladícími okruhy v počítačích. Firma Deepcool letos přišla s patentovanými technologiemi, které mají nebezpečí průsaků či vytečení bránit u bezúdržbových AIO a udělat je bezpečnější. Poprvé jsou použité v chladiči Captain 240 Pro, který už je na trhu, teď ale máme bližší informace o tom, jak to celé funguje. Celý článok „Deepcool Anti-Leak Tech: ochrana před vytečením AIO vodníků“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (5) Pridať komentár

  1. Tak ale stále lepší odporná perforace, která umožňuje slušný airflow, než nádherný TG panel, nalepený na ventilátory, ne? 🙂

    1. Jeden z nich je aspoň funkční. Trochu mi to připomíná staré workstationy. Nevím, nepřijde mi to až tak tragicky ohavný prvek, ale je to samozřejmě věcí názoru.

     1. Úprava čela celkový dojem sráží. Jako projev důrazu kladeného na funkčnost určitě nevznikla, podepsal se na ní pokus projevit něco úplně jiného. Nasnadě je teda otázka co (proboha) tím chtěl „básník“ říci?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *