Displej a prevádzkové vlastnosti Asus ROG Zephyrus Duo 15

Testy displeja

K Zephyrusu Duo vám dlžíme ešte druhú časť testov. Okrem šifrovania, kódovania, testov pamätí a SSD nájdete v tomto článku podrobné testy výkonu pod rozhraním Nvidia OptiX, merania displeja a hlavne hĺbkový rozbor prevádzkových vlastností. Zahrievanie, power management či správa taktov naprieč všetkými režimami (Turbo, Performance a Silent) prvýkrát zachytávame do detailných priebehových grafov.

Gamut, jas a odchýlka

Obrazové vlastnosti displeja sme odmerali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Ide o 15,6″ displej IPS s rozlíšením 4K v pomere strán 16:9 (3840 × 2160 px) a 60 Hz. Pochváliť sa môže aj 100 % pokrytím AdobeRGB či Validáciou Pantone. Nechýba dokonca G-Sync. Tento panel je najvyšší v ponuke a zameraný je prevažne na grafikov, dizajnérov a podobne. Pre hráčov bude vhodnejší 300 Hz panel Full HD.

Displej poteší tenkými rámčekmi z troch strán, hoci spodná brada je pomerne veľká, kvôli štvorcovému tvaru notebooku. 4K rozlíšenie je na 15 palcoch extrémne ostré a na bežné používanie až nepraktické. Dizajnéri a grafici však jemnosť obrazu určite ocenia. Vysoké rozlíšenie bude tiež veľkou daňou na fps, ak budete chcieť hrať v natívnom rozlíšení.

Hoci 4K displej nie je úplne vhodný pre hráčov, nedá sa mu uprieť, že je naozaj skvelý. 100 % pokrytie AdobeRGB sa potvrdilo a samozrejmosťou je tak viac ako 100 % sRGB. Vďaka sonde vieme aj o 93 % DCI-P3 a 99 % NTSC. Gamma je na úrovni 2,3 s malou odchýlkou a maximálny jas atakuje hranicu 400 nitov. Veľmi dobrá je aj uniformita displeja, či už farebná alebo podsvietnenia, len s malými odchýlkami v pravej časti testovaného kusu. Skvelé hodnoty sme namerali vo farebnej odchýlke, respektíve presnosti. Delta-E má priemernú hodnotu 0,92 a maximum bolo len 1,78. To sú naozaj skvelé parametre, veď Delta-E pod 2 je hodnotené ako ideálna hodnota pre dizajnérsku prácu.

Na ovládanie displeja slúži aplikácia ROG Game Visual, kde si môžete prepínať medzi viacerými režimami či upraviť parametre farieb podľa seba.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz

Okolo najnovšieho a zároveň najvýkonnejšieho desktopového procesora Intel (Core i9-14900KS) sa zišla skúsená partia extrémnych overclockerov, ktorým sa podarili nevídané veci. A síce dosiahnuť na jadrách tohto procesora cez 9 GHz. To je dosť vysoká frekvencia na to, aby padlo aj niekoľko svetových rekordov, čo sa týka rýchlostných meraní. V krátkom hlásení nájdete, čo konkrétne sa podarilo. Celý článok „Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz“ »

  •  
  •  
  •  

Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?

Asus má medzi grafickými kartami RTX 4060 Ti multifunkčné vyhotovenia so slotom M.2 pre SSD NVMe. Tie na rozdiel od iných modelov nemrhajú tak výrazne potenciálom rozhrania PCI Express ×16. Na posúdenie tohto návrhu sa teraz náramne hodia čiastkové výsledky z testov základných dosiek. Tie výsledky, ktoré odkazujú na rýchlosti slotov M.2 a efektivitu chladičov SSD. V oboch disciplínach totiž súťaží aj Asus Dual RTX 4060 Ti SSD. Celý článok „Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *