Displej a prevádzkové vlastnosti Asus ROG Zephyrus Duo 15

Hodnotenie

K Zephyrusu Duo vám dlžíme ešte druhú časť testov. Okrem šifrovania, kódovania, testov pamätí a SSD nájdete v tomto článku podrobné testy výkonu pod rozhraním Nvidia OptiX, merania displeja a hlavne hĺbkový rozbor prevádzkových vlastností. Zahrievanie, power management či správa taktov naprieč všetkými režimami (Turbo, Performance a Silent) prvýkrát zachytávame do detailných priebehových grafov.

Hodnotenie

Asus ROG Zephyrus Duo 15 GX550LXS predstavuje to najlepšie, čo momentálne dokážete v notebooku dostať. Iste, sú aj špeciálne modely s desktopovými komponentami, no tie často nie sú tak vyladené a uhladené ako notebook dizajnovaný od začiatku ako notebook a nie akýsi hybrid. Zephyrus Duo 15 je rozhodne najlepší a najzaujímaješí herný notebook, aký sa mi doteraz dostal do rúk a nejakú chvíľu to tak asi aj zostane. Revolučné riešenie dvoch displejov je zatiaľ skôr raritou a unikátne chladenie je tiež na pohľadanie. Keď k tomu prirátate maximálny notebookový výkon odhliadnúc od procesorov Ryzen, ťažko nájdete schopnejšiu mašinu na prácu aj hranie. To potvrdili testy výkonu aj hlbšie analýzy priebehov výkonu.

Pochvalu si zaslúži skvelý displej, hoci ako už bolo spomenuté, pre hráčov bude vhodnejší 300 Hz model FHD. Nezaostáva ani konektivita či externá, ale o to lepšia webkamera. Negatíva sa hľadajú len ťažko a ostáva tak už len jeden aspekt. Ako iste môžete tušiť, všetky tieto prémiové funkcie a spracovanie niečo stoja a v tomto prípade ide o 4539 eur alebo 122 990 Kč, čo sú oficiálne ceny za testovanú verziu. Rozhodne to nie je málo a ani cenovka, za ktorú by bežný zákazník kupoval notebook. Zephyrus Duo 15 však rozhodne nie je bežný notebook a ani necieli na mainstream. Tí, pre ktorých je určení, si ho dovoliť môžu…

Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 122 990 Kč/4539 eur

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *