EK-Nucleus CR360 Lux White – Jednoduše nádherný vodník

Závěr a hodnocení

Společnost EK Water Blocks zde nejspíš nemusím blíže představovat. Jedná se o výrobce špičkových komponent pro vodní okruhy a poslední roky zúročuje své zkušenosti z této oblasti také při navrhování AIO chladičů. EK-Nucleus CR360 Lux představuje vrchol současné nabídky a zaujme vás především svým čistým a elegantním designem. Při dobrých výsledcích v testech lze s ohledem na jeho cenu očekávat atraktivní poměr ceny, kvality a účinnosti.

Závěr a hodnocení

EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB White je jednoduše nádherný chladič. Kvalitní zpracování, cit pro detaily a elegantní design na vás zapůsobí velmi dobrým dojmem, jak bývá pro produkty společnosti EK typické. Co je však také pro EK poměrně typické je poněkud zbytečné přehlížení akustické optimalizace dodávaných ventilátorů. Je to celkem jasně vidět v testech a na akustických spektrogramech, kde jsem dodávané EK-Loop FPT 120 ventilátory vyměnil za oceňované Noctua NF-A12x25, které stále patří mezi naprostou špičku ve své třídě.

Pokud však dodávané ventilátory zkrotíte někam do pásma 40–60% PWM signálu, tak jsou přijatelné tiché, aniž by tím trpěla celková účinnost chladiče. Jen bych silně doporučoval vyhýbat se jejich maximálním otáčkám.

Cenově je EK-Nucleus CR360 sice o trochu dražší než špičkové vzduchové chladiče, jeho cena je však s ohledem na velmi povedený design, celkovou účinnost, bohaté příslušenství a délku záruky jistě přijatelná. Může si tak zaslouženě odnést redakční ocenění Approved.

English translation and edit by Jozef Dudáš
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Noctua: Nové 140 mm ventilátory odpremiérujú na chladiči CPU

Dlho očakávané next-gen ventilátory Noctua v 140 mm formáte nabrali aj nenabrali sklz v plánovanom vydaní. V rámci samostatného predaja sa síce posunuli z druhého do tretieho štvrťroka 2024, ale spolu s chladičom, ktorý na vrchole ponuky vymení model NH-D15, by mali vyjsť už čoskoro. Okrem toho sa trochu odtajnilo aj to, ktorý zo „starších“ projektov má tesne pred dokončením. Celý článok „Noctua: Nové 140 mm ventilátory odpremiérujú na chladiči CPU“ »

 •  
 •  
 •  

Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty

Dnešním dnem vstupuje na trh nová verze oblíbeného chladiče Endorfy Fera 5 s přívlastkem Black. Název napovídá, že je tento chladič opatřen matně černou povrchovou úpravou, což ocení především příznivci minimalistických PC sestav. Bude samozřejmě potřeba otestovat, zda nemá tato povrchová úprava negativní vliv na účinnost chlazení nebo zda nedošlo ke zhoršení akustiky. Pojďme se tedy společně vydat do temné budoucnosti chladičů Endorfy. Celý článok „Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty“ »

 •  
 •  
 •  

Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital

DeepCool pre niektoré chladiče (ale aj skrinky) s prívlastkom Digital robí nadstavbu s displejom. Jeho implementácia je v minimalistickom duchu, cenu výrazne nezvyšuje a asi sa dá považovať za užitočnú. Vzhľadom na monitorovanie teplôt a intenzity záťaže CPU je to tematická pridaná hodnota, na ktorú sa teraz pozrieme v kontexte s výkonným dvojvežovým chladičom AK620 (Digital). Celý článok „Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (5) Pridať komentár

 1. Vodník na Veľkú noc…v tom bude asi nejaká symbolika 🙂
  Tak taký výrazný rozdiel s použitím nf-a12x25 na nižších zvukových hladinách som nečakal … EK by na tom mali zapracovať.
  …Inak, spektrogramy mi zatiaľ nejdú načítať.

  1. Opravené. Vďaka za upozornenie. V kóde grafov pri chladičoch CPU bola prednastavená ešte „stará šírka“. Už by to malo byť ale všade v poriadku, pokiaľ ide o ten väčší záber zobrazenia na smartfónoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *