EKWB vydává full cover vodní blok pro Radeon VII, ve 4 verzích

EK-Vector Radeon VII: různé materiály, s RGB a backplatem i bez

Vodní chlazení má nevýhody a není pro každého, ale pro AMD Radeon VII kvůli jeho poněkud horšímu výchozímu chladiči asi dává větší smysl, než jinde. Vodní bloky pro chlazení této grafiky v custom okruzích teď vydává firma EK Water Blocks, jeden z hlavních producentů těchto komponent. Její full cover řešení chladí všechny hřející komponenty grafiky a dá se koupit v několika variantách, například s nebo bez RGB iluminací.

Vodní bloky pro Radeon VII patří do série EK-Vector a jsou to full cover bloky, chladící jak samotné GPU, tak paměti integrované v jeho pouzdře a napájecí kaskádu na PCB. Protože tyto komponenty jsou jen na části PCB, nezasahuje kovová chladící část na celou kartu, ovšem kryt ji celou pokrývá. Volitelně se dá dokoupit také černý či poniklovaný backplate, který pro změnu vykryje rubovou stranu karty.

EK-Vector Radeon VII, poniklovaná základna (zespodu)

Blok má základnu z mědi, nebo z mědi pokovené niklem. V nabídce jsou celkem čtyři různé varianty tohoto výrobku. Kromě materiálu spodní části je totiž na výběr i mezi dvěma variantami horního krytu – můžete mít průhledný plexi kryt, nebo černý kryt z Acetalu (na chlazení toto nemá mít vliv). Obě varianty mají černý terminál na hřbetu karty, do nějž se fittingy (G1/4″) a hadice dají zavést z vrchu nebo ze spodu. Horní a vrchní část bloku jsou utěsněné těsněním z EDPM pryže.

EK-Vector Radeon VII, měděná základna

Podle EKWB je návrh bloku udělán tak, aby fungoval i se slabšími pumpami, nebo při nastavení nižší rychlosti. Žebrování na bloku má přívod jedné strany „potrubí“ nahoře, z druhého směru vedení do této komory vstupuje po stranách. Proud kapaliny je tím pádem rozdělen do dvou a měl by čelit menšímu odporu. Médium je také blokem k hlavnímu žebrování vedeno tak, aby teklo nad hřející napájecí kaskádou a pomáhalo tím z ní odvádět teplo.

A toto je acetalová černá verze horního krytu

Verze s poniklovanou základnou stojí víc a mají také ještě jeden přídavek: RGB iluminaci v světlém nástavci na konci karty. Ten také nese označení „Radeon VII“. Stejné označení (bez kterého by se karty nedaly poznat na fotkách) je i na krytu, který je nasazený na terminál. Iluminace by jinak měla být kompatibilní se systémy řízení všech hlavních výrobců desek, používá klasické čtyřpinové zapojení a 12V napájení.

Verze bloku EK-Vector Radeon VII a jejich ceny

Bloky EK-Vector Radeon VII by už mělo být možné předobjednat, přičemž expedovat se mají prvního dubna (výrobce sídlí ve Slovinsku, takže to pro nás bude v rámci EU). Kromě toho by je měly mít v nabídce také partnerští distributoři. Cena je 129,90 € za verze s měděnou základnou bez nasvícení a 144,90/149,90 € za poniklovanou verzi s RGB iluminací (verze s plexi je dražší). Backplate se prodává samostatně a vyjde na 36,90 € za černý model a 43,90 € za parádnější poniklovanou verzi.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

EKWB vylepšilo ventilátory Vardar. Nielen ozubením rotoru

Život Vardarov je pomerne zložitý. Staršie modely nosia medzi náročnými používateľmi nálepku „rapkáče“ a veruže za cenu okolo dvadsať eur existujú i atraktívnejšie alternatívy. Hlavne do drahých okruhov vodného chladenia, kam majú tieto ventilátory namierené. Slovinský výrobca však dôveru v túto značku nestráca a do návrhu zapracoval úpravy na dosiahnutie pôsobivejších výsledkov. Celý článok „EKWB vylepšilo ventilátory Vardar. Nielen ozubením rotoru“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Vodní okruh pro chlazení PC – je to lehčí, než se zdá (5. díl)

Tak je tu konečně pátý a poslední článek seriálu o vodním chlazení. Už zbývá jen naplnit sestavený okruh vhodnou chladicí kapalinou a také otestovat jeho těsnost. Poté si povíme něco málo o tom, jak se o okruh starat a jak jej udržovat v co nejlepší kondici. Nakonec provedeme zátěžové testy, abychom změřili rozdíly mezi konvenčním vzduchovým chlazením a naším sestaveným okruhem od EK Water Blocks. Celý článok „Vodní okruh pro chlazení PC – je to lehčí, než se zdá (5. díl)“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nejrychlejší Navi: Radeon RX 5700 XT Liquid Devil s vodním blokem

Pokud chcete zapojit grafickou kartu do vodního chladícího okruhu, musíte z ní sundat chladič a koupit speciální blok (a přitom hlídat, aby byl kompatibilní a něco jste nepoškodili). Nyní si to můžete ušetřit u Radeonu RX 5700 XT, protože PowerColor vydává verzi této grafiky s vodním blokem rovnou z výroby a v rámci záruky. Je to zatím jediný takovýto model, a zároveň také s taktem až 2070 MHz nejrychlejší verze Navi. Celý článok „Nejrychlejší Navi: Radeon RX 5700 XT Liquid Devil s vodním blokem“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *