EKWB vydává full cover vodní blok pro Radeon VII, ve 4 verzích

EK-Vector Radeon VII: různé materiály, s RGB a backplatem i bez

Vodní chlazení má nevýhody a není pro každého, ale pro AMD Radeon VII kvůli jeho poněkud horšímu výchozímu chladiči asi dává větší smysl, než jinde. Vodní bloky pro chlazení této grafiky v custom okruzích teď vydává firma EK Water Blocks, jeden z hlavních producentů těchto komponent. Její full cover řešení chladí všechny hřející komponenty grafiky a dá se koupit v několika variantách, například s nebo bez RGB iluminací.

Vodní bloky pro Radeon VII patří do série EK-Vector a jsou to full cover bloky, chladící jak samotné GPU, tak paměti integrované v jeho pouzdře a napájecí kaskádu na PCB. Protože tyto komponenty jsou jen na části PCB, nezasahuje kovová chladící část na celou kartu, ovšem kryt ji celou pokrývá. Volitelně se dá dokoupit také černý či poniklovaný backplate, který pro změnu vykryje rubovou stranu karty.

EK-Vector Radeon VII, poniklovaná základna (zespodu)

Blok má základnu z mědi, nebo z mědi pokovené niklem. V nabídce jsou celkem čtyři různé varianty tohoto výrobku. Kromě materiálu spodní části je totiž na výběr i mezi dvěma variantami horního krytu – můžete mít průhledný plexi kryt, nebo černý kryt z Acetalu (na chlazení toto nemá mít vliv). Obě varianty mají černý terminál na hřbetu karty, do nějž se fittingy (G1/4″) a hadice dají zavést z vrchu nebo ze spodu. Horní a vrchní část bloku jsou utěsněné těsněním z EDPM pryže.

EK-Vector Radeon VII, měděná základna

Podle EKWB je návrh bloku udělán tak, aby fungoval i se slabšími pumpami, nebo při nastavení nižší rychlosti. Žebrování na bloku má přívod jedné strany „potrubí“ nahoře, z druhého směru vedení do této komory vstupuje po stranách. Proud kapaliny je tím pádem rozdělen do dvou a měl by čelit menšímu odporu. Médium je také blokem k hlavnímu žebrování vedeno tak, aby teklo nad hřející napájecí kaskádou a pomáhalo tím z ní odvádět teplo.

A toto je acetalová černá verze horního krytu

Verze s poniklovanou základnou stojí víc a mají také ještě jeden přídavek: RGB iluminaci v světlém nástavci na konci karty. Ten také nese označení „Radeon VII“. Stejné označení (bez kterého by se karty nedaly poznat na fotkách) je i na krytu, který je nasazený na terminál. Iluminace by jinak měla být kompatibilní se systémy řízení všech hlavních výrobců desek, používá klasické čtyřpinové zapojení a 12V napájení.

Verze bloku EK-Vector Radeon VII a jejich ceny

Bloky EK-Vector Radeon VII by už mělo být možné předobjednat, přičemž expedovat se mají prvního dubna (výrobce sídlí ve Slovinsku, takže to pro nás bude v rámci EU). Kromě toho by je měly mít v nabídce také partnerští distributoři. Cena je 129,90 € za verze s měděnou základnou bez nasvícení a 144,90/149,90 € za poniklovanou verzi s RGB iluminací (verze s plexi je dražší). Backplate se prodává samostatně a vyjde na 36,90 € za černý model a 43,90 € za parádnější poniklovanou verzi.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vodní okruh pro chlazení PC – je to lehčí, než se zdá (1. díl)

Každý uživatel je spokojený, když jeho PC netrápí vysoké teploty a přitom jej také neruší nadměrný hluk chladičů. Jak toho docílit bych vám rád předvedl pomocí článků, zaměřených na problematiku stavby vodního okruhu a které připravuji ve spolupráci s firmou EK Water Blocks. Cílem textu jsou především začátečníci, proto jsou některé pasáže zjednodušeny v rámci srozumitelnosti. Děkuji za pochopení. Celý článok „Vodní okruh pro chlazení PC – je to lehčí, než se zdá (1. díl)“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

EKWB má vodní blok se speciálními žebry pro Threadripper 3000

EK Waterblocks teď mělo několik nových produktů pro vodní chlazení, o kterých jsme psali. Až to teď už bude vypadat trochu blbě, když o této firmě bude další zpráva. EKWB ale teď vydalo vodní blok pro něco, co stojí za pozornost: 7nm Ryzen Threadripper 3000 s jádry Zen 2. Blok to přitom bude s obzvlášť velkou plochou žebrování, speciálně ušitého na míru zvláštní MCM konstrukci těchto procesorů. Celý článok „EKWB má vodní blok se speciálními žebry pro Threadripper 3000“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

EKWB má speciální terminály pro současné vodní chlazení 2–4 GPU

Chlazení grafických karet vodními bloky napojenými do custom okruhu mívá problém s kartami osazenými blízko sebe. Otvory pro fittingy totiž většinou koukají nahoru či dolu, takže pokud byste chtěli osadit třeba čtyři takto chlazené karty do slotů vedle sebe, budou si hadice vzájemně překážet. Moc z vás asi takovéhle problémy nepálí, ale pokud ano, objevilo se řešení: speciální terminál pro multiGPU konfigurace. Celý článok „EKWB má speciální terminály pro současné vodní chlazení 2–4 GPU“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *