Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo

Antec Striker, otevřená skříň se svislým slotem pro grafickou kartu na čelním panelu

Měli jsme tu minulý týden skříň, jejíž specialitou byla možnost otočit všechny karty PCIe vertikálně a je také hodně skříní, které umožňují osadit grafiku v riseru třeba za desku nebo naplocho vedle ní. Ovšem teď se objevila skříň firmy Antec nazvaná Striker, která má nestandardní osazení GPU, jenž je teď asi unikátní. Grafickou kartu s ní totiž montujete za čelní panel, což jí dovoluje vystavit při čelním pohledu.

Antec Striker je skříň pro desky Mini-ITX nebo Thin Mini-ITX, ale jak už to dnes chodí, je vybavená na hodně velké hráčské komponenty a ponechává hodně místa pro vedení kabelů, radiátory, komponenty vodníka a podobné vnitřní prostory navíc, takže není rozhodně malá. Dosahuje rozměru 42 × 23 × 41 cm s objemem 39,61 litru. Onen objem je trošku v uvozovkách, protože jde o otevřenou skříň, složenou z ocelovo-hliníkové konstrukce a na ní poměrně volně posazených panelů z temperovaného skla, horní strana je nezakrytá.

Grafická karta (je pro ni jen jedna pozice, což ovšem sedí k Mini-ITX desce) se montuje zavěšená hlavou dolů pomocí kabelové prodlužky neboli riseru, která je v balení, za přední skleněný panel. Připevňuje se do držáku, jehož polohu lze vertikálně přizpůsobit podle délky karty. Maximálně může grafika na délku měřit až 33 cm (a tloušťce 60 mm), což by mělo většinou stačit. Podobně jako vertikální montáž by toto osazení mělo mít výhodu, že nehrozí ohýbání těžkých karet vahou, nemluvě o deformaci slotu.

Význam této polohy grafické karty by asi mohl být trochu i v tom, že se trochu oddálí od pozice procesoru coby druhého zdroje tepla, ale to v otevřené skříni asi nemusí být tak významné. Motivace je tu asi hodně o vzhledu. Tento způsob instalace ponechá prominentně viditelnou stranu chladiče grafiky s ventilátory, takže pokud má nereferenční (nebo třeba v případě GeForce RTX) i referenční karta zajímavý design, bude patřičně vystavený. Pěkné by to mohlo být u vodních bloků s akrylátovým vrškem (třeba jako tento), kde bude možné za čelním panelem vidět, jak kapalina prochází jeho kanály.

Deska je posazená blíže levé bočnici než pravé, za ní je poměrně hodně místa 45 mm pro vedení kabelů a případně komponenty vodníka (a také pár pozic pro 2,5″ SSD, pozice pro 3,5″ nejsou zmíněné). Nevýhoda tedy je, že vzduchový chladič by bylo možno použít jen nějaký top-flow nízkoprofilový, takže se nebude dát příliš využít přirozené stoupání vzduchu skrz otevřený vnitřek. Většina uživatelů tak asi pro CPU bude volit all-in-one vodníka. Zdroj je osazen dole pod deskou. Jeho délka může být až 16 cm.

Skříň umožňuje chladit komponenty až dvěma 240mm radiátory – jeden se osazuje dovnitř za desku k pravé bočnici, jeden pak dozadu, de facto pak tvoří přímo zadní stěnu (tato pozice by měla být lepší, fouká přímo ven). V případě nepoužití radiátoru v této pozici sem lze osadit klasicky výdušné 120mm ventilátory. Nevýhoda je, že tato pozice je vystrčená až za desku. Její výstupní porty jsou orientovány dovnitř (a to směrem dolů, PCB je otočené o 90 stupňů), takže pro připojování a odpojování periférií, síťového kabelu a tak dále je nutno otevřít bočnici. Podobně grafické výstupy na samostané kartě jsou uvnitř skříně, přičemž záslepka s nimi ústí také směrem dolů. Porty na čelním panelu (respektive z jeho levého boku) pochopitelně jsou normálně přístupné, přičemž je poskytnuta dvojice USB 3.0, audio jacky a také USB 3.1 typu C.

Osazení ventilátorů či radiátoru na zadní a pravé straně skříně

Podobně jako dalších speciálních skříní má Antec Striker docela vysokou cenu – 250 dolarů. U nás by to bylo okolo 275 €/7100 Kč. V USA by už měl být dostupný, v Evropě ale zatím nikde skladem není, takže možná může chvíli trvat, než se dovoz dostane i do našich obchodů.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)

Po júnovom oznámení sa zdá, že má Antec už všetko pripravené na expedíciu ventilátorov Storm 120, ktoré už idú do predaja. Obvykle o jednom ventilátore dva spravodajské články nepíšeme, ale teraz spravíme výnimku. Okrem toho, že je už známa cena, tak hlavne by podľa konštrukčných detailov o čierneho koňa strednej triedy. Technicky Storm 120 vyzerajú naozaj dobre, efektívne. Celý článok „Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)“ »

  •  
  •  
  •  

Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle

Jeden s ARGB LED, druhý bez neho. Svoje portfólio ventilátorov inovuje a o nové modely rozširuje aj Antec. U Storm 120 je pritom uvádzaný mimoriadne vysoký statický tlak a vzhľadom na konštrukčné detaily sa tento parameter javí byť aj celkom reálny. Tak či onak do počtu tento ventilátor zrejme nebude a o slovo sa hlási aj Fusion 120 ARGB. Ten pre zmenu vyniká netradičným svetlovodom. Celý článok „Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle“ »

  •  
  •  
  •  

Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou

Menšie počítačové skrinky na základné dosky Micro ATX (a menšie) sú vzácny druh – lepších je iba zopár. Antec sa ale tomuto formátu venuje pomerne intenzívne a ku tým mini-towerom, ktoré už má, pridáva nový – model Draco 10. Táto skrinka je atraktívna napríklad tým, že podporuje inštaláciu väčších vodníkov dopredu i pod strop a celkovo pôsobí dobre „chladivým“ dojmom. Aj preto, že má predný panel z veľkej časti otvorený. Celý článok „Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. nasávanie vzduchu do grafiky priamo spredu je výborný nápad, ale imho dizajnovo totál hnus, aj keď je to samozrejme individuálne. cenu nekomentujem, kto chce mať pár sklených tabúľ plus pár poohýbaných plechov jednoducho spojených štyrmi dlhými skrutkami nech si zaplatí, keď na to má…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *