Report z IFA 2019: Novinky WD, SanDisku a GoodRAM

WD

Tento rok sa nám zhodou priaznivých okolností pošťastilo dostať na berlínsky veľtrh IFA. Síce len na chvíľu, na druhý mediálny deň, keď sa väčšina stánkov ešte len pripravovala, predsa len máme z tejto návštevy nejaké čerstvé informácie. Špeciálne sme sa v tomto expozičnom článku zamerali na tri „pamäťové“ firmy, ktoré mali eminentný záujem ukázať svoje produkty čitateľom HWCooling.net.

Western Digital

Prvá z trojlístku firiem je – WD – sa najviac zameriavala na hernú značku značku „Black“. Na výstaviku pútali pozornosť najmä externé pevné disky (HDD) určené primárne pre konzoly. Western Digital evidetne viac sympatizuje s Microsoftom a Xboxom. Pre Xbox má jednak väčšie kapacity (do 12 TB) a dáva k nim nim game pass ultimate na dva, respektíve tri mesiace. Na dva mesiace k  2,5″ P10 (v kapacitných variantoch 3 a 5 TB) a dlhšie predplatné sa týka 12TB 3,5″ D10. Tieto disky môžu, používať aj majitelia PlayStation 4, ale onu pridanú hodnotu už nevyužijú. Aby ste neplatili zbytočne navyše, WD má aj „obyčajné“ P10 (2, 4 a 5TB) i D10 (8TB), akurát trochu v iných kapacitách.

Ak preferujete vysoký výkon a zaobídete sa aj s menšou kapacitou, bude výhľadovo zaujímavé externé NVMe SSD P50. To využíva rozhranie USB 3.2 gen. 2 ×2. Inými slovami dvojlinkové pripojenie s teoretickou priepustnoťou 20 Gb/s. Radiče s podporou tohto štandardu síce zatiaľ ešte v bežnom predaji dostupné nie sú, WD plánuje čoskoro vydať rozširujúci radič do slotu PCI Express. A neskôr sa snáď budú objavovať aj v notebookoch. SSD je spätne kompatibilné s USB 3.2 gen. 2 ×1, ale pravdaže s ním nevyužijete výkon na maximum.

Interné SSD WD Black SN750 už poznáte. Na stojančeku bol k videniu i variant s pasívnym chladičom vhodný do nepriaznivejších podmienok pasívnych zostáv alebo do prostredia s vyššou teplotou vzduchu okolia. Na SN750 s chladičom už pilne pripravujeme recenziu, takže sa máte v dohľadnej dobre rozhodne na čo tešiť. Cieľom WD je s týmito SSD ohroziť silnú pozíciu Samsung 970 Evo (Plus).

Okrem toho bol k videniu celý zástup už zabehnutých modelových rád externých diskov MyPassport (s kapacitou do 5 TB a s pripojením cez microUSB) a sieťových úložísk MyCloud.

Atmosféru okolo stánku WD môžete nasať i z krátkeho videa:


  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (2) Pridať komentár

    1. No, SSD IRDM Ultimate X… Tomáš má v labe Gigabyte Aorus NVMe Gen4, tak možno by sme mohli strihnúť nejaké porovnanie? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *