Report z IFA 2019: Novinky WD, SanDisku a GoodRAM

SanDisk

Tento rok sa nám zhodou priaznivých okolností pošťastilo dostať na berlínsky veľtrh IFA. Síce len na chvíľu, na druhý mediálny deň, keď sa väčšina stánkov ešte len pripravovala, predsa len máme z tejto návštevy nejaké čerstvé informácie. Špeciálne sme sa v tomto expozičnom článku zamerali na tri „pamäťové“ firmy, ktoré mali eminentný záujem ukázať svoje produkty čitateľom HWCooling.net.

SanDisk

Opodiaľ, ale nie príliš ďaleko portfólio WD dopĺňali produkty SanDisku. Ako viete, ten je vo vlastníctve Western Digitalu. Atraktívna novinka SanDisk Extreme Pro Portable SSD má síce väčšie rozmery ako MyPassport SSD, ale zato je odolná proti prachu a striekajúcej vode (IP55). Tieto externé SSD budú dostupné v kapacite 500 GB až 2 TB a sekvenčné čítanie pri maximálnom výkone výrobca pri nich udáva 1050 MB/s.

Zaujímavé príslušenstvo je aj flashdisk na rozšírenie úložiska iPhonov – iXpand Go. Ten je už v bežnom predaji a v závislosti od kapacity stojí zhruba 100 (128 GB) až 200 eur (256 GB). Ďalší produkt z rodiny iXpand, wireless charger, sa do obchodov ešte len chystá. Táto bezdrôtová nabíjačka s vnútornou pamäťou slúži aj na zálohu multimediálneho obsahu počas nabíjania a dostupná bude v kapacitách 64 – 256 GB. Kompatibilná je s Android aj iOS zariadeniami a na zálohovanie budete potrebovať obslužnú aplikáciu.

To, v čom je SanDisk výnimočný, a konkurenciu necháva za sebou, sú pamäťové karty a štandardné flashdiky. Hovorí o tom i všetkými modelmi napresovaná stena.

Okrem mainstreamových kapacít sa blysli aj vysokokapacitné karty SD s 1 TB (Extreme Pro) a 512GB CFexpress do profesionálnych zrkadloviek. Zápis 1400 MB/s by už nemal brzdiť žiadny foťák ani pri intenzívnom sekvenčnom snímaní pri bleskovej uzávierke. Rovnako do portfólia pribudli aj nové microSD karty o maximálnej kapacite 1 TB s čítaním 160 MB/s. Kto by to bol povedal, že v telefóne budete môcť mať 1,5TB úložisko?

Jednoterabajtová karta Secure Digital
Extrémne výkonná pamäťovka typu CFexpress


  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (2) Pridať komentár

    1. No, SSD IRDM Ultimate X… Tomáš má v labe Gigabyte Aorus NVMe Gen4, tak možno by sme mohli strihnúť nejaké porovnanie? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *