Report z IFA 2019: Novinky WD, SanDisku a GoodRAM

GoodRAM

Tento rok sa nám zhodou priaznivých okolností pošťastilo dostať na berlínsky veľtrh IFA. Síce len na chvíľu, na druhý mediálny deň, keď sa väčšina stánkov ešte len pripravovala, predsa len máme z tejto návštevy nejaké čerstvé informácie. Špeciálne sme sa v tomto expozičnom článku zamerali na tri „pamäťové“ firmy, ktoré mali eminentný záujem ukázať svoje produkty čitateľom HWCooling.net.

GoodRAM

A nakoniec GoodRAM. Poľská Firma, ktorá bola na našom trhu s pamäťovými úložiskami a operačnými pamäťami ako jedna z prvých, ale potom na dlho zaspala, ale znovu sa vracia. Zdá sa, že i s celkom odhodlaným marketingom. SanDisku z trónu pamäťových kariet asi nezosadí, ale i v tomto segmente má svoje želiezka v ohni. Neberie to už ale tak megalomansky a záber je viac na bežných spotrebiteľov. To znamená kapacitne menšie karty (do 128 GB) a výkonnostne pre potreby smartfónov, akčných kamier a mainstreamových fotoaparátov. Na toto by mal štandard UHS-I U3 V30 stačiť. Zápis teda nebdue pod 30 MB/s, ale GoodRAM pri svojich kartách uvádza až 70 MB/s (čo sa zmestí aj do videotriedy V60). Ako to je naozaj odhalia ako vždy až testy.

  

Viac vás ale asi zaujímajú SSD a pamäte. I tu GoodRAM rozširuje svoju ponuku. Jednak low-endové CX400 s NAND TLC majú po novom kapacitu už až 1 TB a do druhej generácie sa dostalo i 2,5″ SATA SSD IRDM Pro s 8-kanálovým radičom Phison S12 a štyrmi kapacitnými variantmi (256 GB, 512 GB, 1 TB a 2 TB). Prve M.2 SSD NVMe GoodRAMu (IRDM Ultimate) posiela do dôchodku IRDM Ultimate X s podporou PCIe 4.0. Štítkový maximálny výkon zodpovedá sekvenčným rýchlostiam 5000 MB/s pre zápis a 4400 MB/s pre čítanie. Chladič je menej členitý než býval a takisto je nižší. To zrejme kvôli lepšej kompatibilite. Vysoký chladič na IRDM Ultimate sa už do slotu M.2 pod grafickú kartu nezmestil.

Poslednou novým prírastkom, ktorý ma už v týchto chvíľach namierené do skladov obchodníkov,  sú pamäte (DDR4) IRDM Pro s XMP 3600 MHz/CL17-19-19 s pekným napájacím napätím iba 1,2 V. Moduly budú dostupné v kapacitách 8 a 16 GB, sólo i v dvojkanálovej súprave.

Pamäťový modul DDR4 označovaný IRDM Pro
NVMe SSD IRDM Ultimate X
Druhá generácia lepších 2,5″ SSD

Novinky z Berlína nás rozhodne zaujali a už teraz pracujeme na tom, aby sme vám mohli priniesť recenzie najatraktívnejších z nich. Ktoré veci vás zaujali a chceli by ste vidieť ich recenzie? Môžete nám to napísať do komentárov. Ďalšie novinky z IFA 2019 a tlačových konferencií vám prinesieme v nasledujúcich článkoch.


  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (2) Pridať komentár

    1. No, SSD IRDM Ultimate X… Tomáš má v labe Gigabyte Aorus NVMe Gen4, tak možno by sme mohli strihnúť nejaké porovnanie? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *