HAL3000 Alfa Gamer Pro 60S: Vysoký výkon výhodně

Klíčové vlastnosti

S příchodem letních novinek na poli procesorů i grafických karet představil HAL3000 počítačové sestavy Alfa Gamer. Tyto sestavy slibují zajímavý poměr ceny a výkonu. To vše bez zbytečných kompromisů v kvalitě komponent. Model Alfa Gamer Pro 60S cílí nejen pro hraní ve Full HD v nejvyšší kvalitě, ale je vhodný i pro streamování a jiné náročné činnosti. Pojďme zjistit, jak si tento PC povede v testech.

Klíčové vlastnosti

Jádro sestavy tvoří Ryzen 5 3600 od AMD, což je šestijádrový procesor se SMT. Nabízí  dvanáct vláken pro zpracování instrukcí a nemá tedy problém si poradit s herní zátěží nebo s náročnějšími aplikacemi. Osazený je v kvalitní základní desce od Gigabyte, model B450 Aorus Elite. Použitá grafická karta je také od Gigabyte, jedná se o RTX 2060 Super Windforce OC 8G. Grafické karty RTX 2060 Super představují zajímavý posun od modelů RTX 2060. A to především kapacitou VRAM (8 GB místo 6 GB u původní RTX 2060), ale také vyšším výpočetním výkonem. Jedná se de facto o převlečenou RTX 2070 s nižší cenovkou. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak 1 TB NVMe SSD datové úložiště ADATA XPG SX6000NP Lite. Ostatní parametry lze najít v tabulce níže.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

HAL3000 MCR 2020 Ultimate – AMD je späť v hre

Už je to pol rok, čo sme sa naposledy pozreli na nejaký hotový PC. Vďaka spolupráci s českou firmou HAL3000 sa nám do redakcie dostal ďalší zaujímavý kúsok. Tentokrát ide o high-end zostavu, ktorá sa však nesnaží za každú cenu ohúriť najdrahšími komponentami, ale prekvapivo predstavuje voľbu rozumu. Áno, tušíte správne. Poháňaná je procesorom zo série Ryzen 3000. Celý článok „HAL3000 MCR 2020 Ultimate – AMD je späť v hre“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

HAL3000 Mega Gamer Elite MČR – RTX 2070 a 1 TB SSD

Nedávno sme vám priniesli recenziu mainstreamovej zostavy HAL3000 Mega Gamer MČR SE, ktorá ponúkala skvelý pomer ceny a výkonu na hranie vo Full HD. Vďačila tomu najmä novej grafickej karte GTX 1660 Ti. Čo však v prípade, ak je vám Full HD málo a chcete viac? Spomínali sme si možnosti konfigurátora, ktorý výrobca HAL3000 ponúka. Okrem toho však existujú už predkonfigurované verzie Mega Gamer a Elite je jednou z nich. Celý článok „HAL3000 Mega Gamer Elite MČR – RTX 2070 a 1 TB SSD“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

HAL3000 Mega Gamer MČR SE: mainstreamové PC s GTX 1660 Ti

Nestáva sa často, aby sme na HWCoolingu testovali hotové počítače. Tentokrát sme však spravili výnimku. Ponuka Mega Gamer MČR SE bola natoľko lákavá, že sa nedala odmietnuť. Navyše ide o zostavu prešpikovanú komponentmi, ktoré sa pýšia výborným pomerom cena/výkon. Pozrite sa na to, ako sa veľkému českému výrobcovi podarila realizácia sľubne vyzerajúcej hernej zostavy. Celý článok „HAL3000 Mega Gamer MČR SE: mainstreamové PC s GTX 1660 Ti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (21) Pridať komentár

  1. Co je na 1000 GB NVMe SSD v M.2 slotu nepraktické? Ve svém PC mám 3 x 500 GB NVMe SSD v M.2 slotech a klasický plotnový HDD mi už několik let do bedny nesmí.

   1. V principu nemám samozřejmě nic proti M.2 NVMe, ale strukturoval bych úložiště jinak. Dá se říci, že se zde zbytečně připlácí, TLC based disk bych zvolil ryze systémový s poloviční až čtvrtinovou kapacitou o spíše výkonnější verzi a doplnil jej o datový, modernější, cenou za GB co nejvýhodnější QLC disk.

    1. Zvolené SSD i když je TLC stojí skoro stejně QLC a má podobnou rychlost. Je to nejen to nejlevnější TLC NVMe na trhu, ale zároveň obecně patří mezi nejlevnější SSD.
     Kombinací dvou disků by byla asi vhodnější, ale určitě ne levnější.
     Ale když už levné NVMe tak měli vzít za podobnou cenu novější, rychlejší Kingston A2000

     1. Zdravím,
      Kingston A2000 si může zákazník klidně nakonfigurovat na našem webu. 🙂

      Rozdíl mezi SX6000 Lite a A2000 je spíše papírový, běžný uživatel disky od sebe takřka nerozezná. Klíčové parametry (obecná spolehlivost a nízká poruchovost, dále např. NVMe 1.3, schopné IOPS a dobrou výdrž TBW) si pak hlídáme.

     2. Částečně doznávám a uvádím, že výhoda ceny je diskutabilní. Výhody struktury úložiště systém x data jsem považoval za samozřejmé. V konfigurátoru jim pak možnost druhého NVMe trochu chybí (přestože deska je druhým slotem vybavena).

      1. Výhody to jistě má. U sebe také dělím na rúzná SSD systém a data (a fotografie na třetím SSD). Ale i když by tam byly dvě nebo i tři SSD, tak stejně platí okřídlené – zálohovat, zálohovat, zálohovat…

       Jak se říká, jsou jen dvě skupiny lidí. První skupina pravidelně a důkladně zálohuje svá data, ta druhá zatím nezažila ztrátu kritických dat 🙂

       1. 1TB verze toho disku ani neskýtá zásadní benefit oproti poloviční a čtvrtinové verzi, krom TBW. Je sice NVMe 1.3, ale pouze x2 Gen3, což v konfiguraci s R3600 vyznívá trochu paradoxně. Kdyby to byl pracovní stroj, pak by 1TB systémové cache v nějaké špičkové verzi disku dávalo logiku, ale je to stroj konzumní, herní, kde je možno si vystačit i s 256GB diskovou cache, obvzláště při volbě tohoto typu disku. Zkrátka na mě sestava nedělá úplně špatný dojem, jen výchozí řešení úložiště mě přivádí do jistých rozpaků.

        1. Tomu rozumím. Ale zejména 250 GB SSD mají dost nevýhodný poměr cena/GB. Optimální je dneska vzít 500 GB nebo 1000 GB, kde je nižší cena za každý gigabyte.

         1. To se právě dalo kompenzovat volbou velkého QLC disku. Byť by celková cena sestavy narostla, cena za GB úložiště mohla být přinejmenším stejná, ne-li lepší, s celkově rozumnějším dojmem a větší účelností.

          1. Cena sestavy by pak ale narostla o více než tisícovku, pokud vezmu cenový rozdíl mezi použitým Adata a Intel 660p a přidám k tomu nějaký svižný 256 GB NVMe. A herní nebo pracovní výkon by se tím vůbec nezměnil. Navíc by se tím sestava dostala cenově dost blízko k vyššímu modelu s RTX 2070 Super.

           Prostě sto lidí a sto chutí 🙂

          2. Já bych se právě nebál datového 2TB QLC, byť by celková cena narostla více. Výchozí řešení 256MB TLC systém + 2TB QLC data by hernímu počítači s 3600 a 2060S odpovídalo lépe, myslím.

          3. Trochu se obávám, že s vaším názorem budete v menšině. Většina hráčů uvítá za své peníze raději výkonnější model grafické karty než 2 TB SSD 🙂

          4. Jasně, ale v této části věci už mohl posloužit konfigurátor. Vyhovět zákazníkovi na první dobrou nebývá nejlepší recept.

          5. Rozumím. Ale to už by musel odpovědět někdo z HAL3000. Přepokládám, že mají k ruce data o tom, co trh poptává a co má nebo nemá smysl dávat do nabídky.

    2. Obávám se, že to by neušetřilo buď vůbec nic a nebo jen drobné a nesplnil byste „modernější“ – námi vybraná ADATA možná není nejrychlejší, ale patří mezi nové SSD na standardu NVMe 1.3 – je tak spolehlivější, méně topí a TLC je taky určitou výhodou. Spolu s Kingston A2000 teď patří mezi jedny z nejlepších a nejvýhodnějších SSD na trhu pro běžné uživatele.

 1. Mne vyšli komponenty na Gigastore na 970 Eur + OEM win10 – 29 Eur spolu 1000 Eur. Ale značka a montáž tiež niečo stoja.

  1. Značka a montáž… povedal by som hlavne servis a záruka. Skúšali ste už v Gigastore niekedy niečo reklamovať? 😉

  2. Ahoj,
   pokud nás někdo srovnává na cenu, většinou vždy ulítne na Windowsech, kde u nás vždy používáme licence přímo od MS. Neriskujeme žádné potíže. Pokud si to chce zákazník pořešit jinak, je to otázkou kliknutí na „upravit konfiguraci“ a OS si odebrat: https://www.hal3000.cz/produkt/hal3000-alfa-gamer-pro-60s-w10-pchs2364

   Jinak za HAL3000 se snažíme mít dobré ceny, ale zároveň taky chceme, aby zákazník dostal kvalitu a má-li to znamenat nějaký peníz navíc, neváháme. Nešetříme na montáži, ale třebas ani na přepravní krabici a dobré ochraně PC a nebo třeba právě servisu, kdyby cokoliv zákazník potřeboval.

   S pozdravem
   Hlobil Filip, HAL3000

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *