LCD místo CD mechanik. Skříň Jonsbo má v čelním panelu displej

Jonsbo D41 a Jonsbo D31: skříně s přídavným osmipalcovým LCD

Nedávno jsme tu psali o nápadu ASRocku s aktivním postranním panelem skříně, kdy firma na svých deskách umožnila připojit sekundární LCD do prosklené bočnice počítače. Něco podobného teď přinesla firma Jonsbo, která uvedla na trh PC skříně, které poskytují celkem velké LCD pro změnu na čele skříně. Zhruba v místech, kde za starých dobrých časů číhala tlama optické mechaniky. Je to skoro takový symbol střídajících se epoch.

Jonsbo je výrobce skříní (a taky chladičů a jiného hardwaru) z Číny, který u nás nebývá úplně standardně v nabídce, ale jeho škatule se už v pár českých e-shopech pořídit dají. Firma teď vydala skříně Jonsbo D31 (mATX) a Jonsbo D41 (full ATX verze od stejného návrhu), které do typického designu firmy s velkými čistými plochami přináší novinku: LCD displej o úhlopříčce 8″.

Bílé Jonsbo D31 (zdroj: Jonsbo)

Skříně jsou dostupné v černé nebo bílé barvě s plnými nebo mesh čelními panely, které mohou zabírat celou plochu, nebo u variant, které nás zde zajímají, její spodní dvě třetiny, zatímco v horní třetině je ono LCD. Mělo by jít o displej s rozlišením 1280 × 800 bodů (poměr 16:10). S touto úhlopříčkou byste čekali, že by mohl být dotykový, ale není to zmíněno.

Černé Jonsbo D41 s mesh předkem (zdroj: Jonsbo)

Displej má mít kontrast 1000:1, jas 300 cd/m² a 24bitové barvy (ale pravděpodobně má 6bitové složky s AFRC), jeho frekvence je 60 Hz a odezva 30 ms. Není to tedy žádné luxusní zobrazovadlo; není uvedeno, zda jde o IPS, nebo ještě TN, ale tento displej nebudete asi používat pro žádné úlohy, kde by na kvalitě až tak záleželo. Podle propagačních obrázků Jonsba se počítá s tím, že si na této obrazovce pustíte nějakou utilitu či překryv ukazující otáčky ventilátorů, teploty, FPS a podobné hráčské statistky a vizualizace.

Firma by asi mohla mít i nějakou aplikaci k tomuto určenou, ale nejspíš byste měli mít svobodu si zobrazit cokoliv – od fotky nebo prezentace fotek přes video až po chat nebo webovou stránku s kurzy akcií, sociály nebo zprávami. LCD se totiž připojuje přes mini-HDMI pro obraz a USB-C pro napájení, což říká, že jde o standardní obrazovku, kterou bude systém normálně chápat jako sekundární monitor. Musíte si ji připojit ke svému GPU, takže pokud nemáte volný výstup, smůla.

Zadní strana samostatného LCD pro skříně Jonsbo D31 A D41 s grafickými vstupy (zdroj: Jonsbo)

Jak podotknul kolega Dominik, toto je i nevýhoda, protože obrazovku spravuje Windows nebo jiný OS jako každý jiný sekundární monitor. A vícemonitorová konfigurace někdy přináší svoje komplikace. Zde by alespoň asi neměla zhoršovat spotřebu, protože má nízké rozlišení.

Samostatné LCD pro skříně Jonsbo D31 A D41 (zdroj: Jonsbo)

Tento displej se bude dát koupit i samostatně. Zřejmě tedy zejména jako příslušenství pro skříně D31 a D41 koupené zprvu s obyčejným plným čelem, ale podle produktových fotek firmy se počítá i s tím, že ho ze skříně sejmete a budete používat samostatně. Díky standardnímu připojení kabelem to asi není problém, po straně rámečku je i vypínač a zřejmě ovládání jasu.

Cena skříně s displejem je v Německu, kde se už D41 a D31 objevily v obchodech, 115 € (2700 Kč). Skříně bez displeje stojí jen asi 50–65 € (podle toho, jestli chcete mATX, ATX a mesh, nebo plný předek).

Zdroje: Tom’s Hardware, ComputerBase, Jonsbo (1, 2, 3)

Jan Olšan, redaktor Cnews.cz


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Trpasličí Jonsbo HP400S s 36 mm má zvládať až 140 W procesory

Do minimalistických počítačov prichádza nový hrdina. Jeho výška zodpovedá priemerným pamäťovým modulom a chladiaci výkon má mať aj na Ryzeny 9 5000. To je zatiaľ len o dôvere v parametre, ale predpoklady na to chladič Jonsbo má. Malý radiátor s nahusto nasekanými rebrami, rovnomerné rozloženie stratového tepla štyrmi heatpipe a vysokotlakový ventilátor. Kombinácia týchto prvkov môže HP400S vystreliť na špičku rebríčka SFF. Celý článok „Trpasličí Jonsbo HP400S s 36 mm má zvládať až 140 W procesory“ »

 •  
 •  
 •  

Novinka Jonsbo: rúčka, objem iba 12,5 l a kapacita až 500 W?

T8 Plus je nová skrinka, pri ktorej Jonsbo tlačí na čo najmenšie rozmery. To ale zároveň pri zachovaní možnosti použiť tak výkonnú grafickú kartu ako aj výkonný procesor. Dostupný výkon na jednotku objemu tu bude nepochybne vysoký a medzi skrinkami uspôsobenými na prenášanie takmer určite bezkonkurenčný. Je ale otázka, kam až môže siahať spotreba zostava v T8, keď je záujem aj o jej rozumné chladenie. Celý článok „Novinka Jonsbo: rúčka, objem iba 12,5 l a kapacita až 500 W?“ »

 •  
 •  
 •  

Do sveta ide najnižší výkonný twin-tower, Jonsbo CR-2200

Nízke vežovité chladiče na procesor sú celkom rarita. S jednou takou raritou vyrukovalo Jonsbo. Chladič CR-2200 má na pomery svojej svojej konštrukcia unikátnych 135 mm. Plochu rebrovania však získava na šírku a v kombinácii s výkonnými ventilátormi by sa mohol dostať na podobný a možno aj chladiaci výkon, ako majú lepšie, štandardne vysoké chladiče s jednou vežou a veľkými ventilátormi. Celý článok „Do sveta ide najnižší výkonný twin-tower, Jonsbo CR-2200“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *