Lenovo predstavilo nové pracovné stroje na rok 2019

Úvod, ThinkPad

Produkty Lenovo „Think“ majú už 25-ročnú históriu a stále nestratili dych, práve naopak. Nové portfólio pracovných počítačov pre rok 2019 prináša veľké množstvo nových notebookov, pracovných staníc ale aj monitorov. Na prednáške sme sa takisto dozvedeli niekoľko zaujímavostí o bezpečnosti či rôznych vychytávkach, ktoré nájdeme v novinkách tejto spoločnosti.

Úvod

Koncom marca sme sa zúčastnili na prezentácii nových produktov Lenova.

V úvode nás privítal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia, a prezentáciou nás ďalej sprevádzal Michal Pikus, EAST SMB 4P Manager .

Dozvedeli sme sa niečo o vízii a stratégii spoločnosti…

…a hlavných pilieroch značky.

ThinkPad

Bežnému človeku najbližšou divíziou sú ThinkPady, teda notebooky zo série Think. Ich recenzie nájdete aj u nás, nedávno to bol napríklad ThinkPad X1 Extreme.

V roku 2019 sa dočkáte vynovenia všetkých sérií. Tentokrát budú niesť číslicu 9, teda napríklad T590, X390 a pod. Zároveň sa môžete tešiť na X1 Extreme druhej generácie, na siedmu generáciu X1 Carbon a štvrtú generáciu X1 Yoga.

Nová generácia ThinkPadov pre rok 2019 prináša viacero vylepšení.

Už minulý rok prišli na trh displeje s HDR, ktoré sme našli v X1 Carbon gen. 6, X1 Yoga gen. 3  či X1 Extreme. Tentokrát sa rozšíria aj do nižších tried a to konkrétne T490/T490s/T590. Pre bežných používateľov však bude zaujímavejší Full HD matný 400 nitový displej s nízkou spotrebou. Podľa Lenova sa používatelia sťažovali na to, že displeje nez HDR majú nízky jas a to má práve tento nový displej riešiť. Najväčším prekvapením pre mňa je použitie až štyroch reproduktorov Dolby Atmos v nových X1 Carbon gen. 7 a X1 Yoga gen. 4. Reproduktory nikdy neboli silnou doménou týchto modelov, no to sa práve zmenilo. Veľmi ma zaujíma, aká bude audio sústava v praxi a či sa vyrovná Macbookom, ktoré v tejto oblasti dlho kraľujú.

Inováciami prešli tiež ďalšie technológie ako ThinkShutter (krytka kamery), čítačka odtlačkov Match on Chip (inteligentná verzia, ktorá si všíma rozdiel v odtlačku, napríklad po porezaní prsta) či širšie možnosti dokovania. Zaujímavosťou je aj technológia PLP, o ktorej si povieme neskôr. Nemenej dôležité je tiež vylepšenie chladenia, ktoré po príchode štyroch jadier v 15 W procesoroch bolo nevyhnutné.

Vylepšený bol bezpečnostný prvok Privacy Guard, ktorý znemožňuje vidieť obsah na displeji druhým ľudom poza váš chrbát. Citlivé dáta na obrazovke tak môžete vidieť iba vy.

ThinkPady sú tiež známe vďaka zvýšenej odolnosti Mil-Spec, čo je štandard americkej armády. Zaujímavosťou je technológia PLP, ktorá chráni SSD. Čo spravíte, keď vám počítač zamrzne? Dlhšie podržíte tlačidlo napájania, aby sa úplne vypol a mohli ste ho znova zapnúť. Práve v tomto prípade zakročí PLP. Detekuje, že chcete zariadenie vypnúť a zapíše všetky dáta na SSD, aby sa predišlo strate dát pri vypnutí. Toto je veľmi užitočná vec a určite príde vhod. Nikto predsa nechce prísť o hodiny neuloženej práce.

Na prezentácii sme sa dozvedeli o testovaní viac. Lenovo si robí vlastné testy, ktorých je viac a sú náročnejšie ako tie, ktoré vyžaduje Mil-Spec. Aby však bola zaručená objektívnosť testov, nechávajú notebooky certifikovať tretej strane, teda Mil-Spec.

Vďaka náročnému testovaniu výrobca produkuje kvalitné výrobky, ktoré majú nízku poruchovosť. Tá neustále klesá a oproti predchádzajúcim rokom sú poklesy reklamácií výrazné.

K notebookom bude ponúkaných niekoľko typov príslušenstva od dokov, adaptérov, cez bezpečnostné prvky až po myši a klávesnice.

Zaujímavosťou je ThinkVision M14, čo je prenosný displej napájaný cez USB-C. C-čka má dve, viete ho tak napojiť sprava aj z ľavej strany notebooku. Druhý nevyužitý port môžete použiť na pripojenie nabíjačky a vďaka tomu sa bude cez displej nabíjať aj samotný notebook.

Novinky naživo

Niektoré novinky sme mali možnosť vidieť aj naživo.

L390

L390 Yoga

T490s

T490

X390

X1 Carbon 7

Pozornosť pútal aj X1 Carbon siedmej generácie, nakoľko som viac ako pol roka používal piatu generáciu a vyše roka šiestu generáciu, ktorú mám doteraz.

Novinka je opäť menšia aj ľahšia, čo je až neuveriteľné. Konkrétne je tenšia o 1 mm, 14,95 vs. 15,95 mm a hmotnosť má len 1,08 kg. Predchodca mal 1,13 kg.

Pri pohľade na otvorený notebook si všimnite, že tlačidlo napájania už nie je nad klávesnicou, kde je teraz dvojica reproduktorov. Premiestnilo sa na bok, ako tomu býva zvykom pri modeloch Yoga.

Porty ostali rovnaké, zmenilo sa trochu len ich umiestnenie. 3,5mm audio konektor je teraz na ľavej strane a port USB pred mriežkou chladenia, nie za. Dôležité je tu tiež nové chladenie, ktoré má o jednu dieru viac a i samotné otvory sú väčšie než bývali. Veríme preto, že chladenie bude v praxi účinnejšie, než pri šiestej generácii.

Poslednou viditeľnou zmenou pri prvom kontakte s novinkou bolo premiestnenie slotu na SIM kartu.

X1 Yoga 4

Najzaujímavejšou novinkou, ktorú sme mali možnosť vidieť je X1 Yoga štvrtej generácie.

X1 Yoga bola vždy akosi v tieni X1 Carbon vzhľadom na väčšie rozmery, vyššiu hmotnosť ,ale predovšetkým veľké okraje okolo displeja. Tomu je ale teraz koniec.

Štvrtá generácia akoby z oka vypadla siedmej generácii X1 Carbon. Ponúka rovnako tenké rámiky a kompaktné telo, no zároveň má plne otočný displej a integrovaný stylus.

Vďaka týmto vylepšeniam prvýkrát X1 Yoga vyzerá komplexnejšie ako Carbon a vďaka otočnému dizajnu a stylusu ponúka väčšiu produktivitu než starší brat.

Zaujímavosťou je, že X1 Yoga pôsobí prémiovejším dojmom vďaka celokovovému telu vyrobenému pomocou CNC.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lenovo Legion Y740: Extra výkon, plynulosť i výdrž

Lenovo poznáme najmä ako výrobcu biznisových notebookov ThinkPad. Výrobca však nezaháľa ani na poli herných notebookov a značku Legion tak vídame stále častejšie či už na rôznych herných festivaloch a akciách alebo v obchodoch. Y740 prináša nový dizajn v kombinácii s výkonnými komponentami, medzi nimi nechýbajú ani nové grafiky GeForce RTX. Môže už Legion konkurovať zabehnutým herným značkám? Celý článok „Lenovo Legion Y740: Extra výkon, plynulosť i výdrž“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Lenovo uvádí supermalý desktop ThinkCentre Nano, i pasivní verzi

Minipočítače jsou populární pro domácí a HTPC využití, ale „SFF“ desktopy vyrábějí velcí výrobci počítačů i pro firemní a kancelářskou sféru. Hodně zajímavý minidesktopek teď představilo Lenovo: jeho ThinkCentre M90n Nano je opravdu malé, spotřebou by mělo odpovídat notebooku (bez zapnutého LCD) a navíc ho také firma nabízí v bezhlučné verzi s pasivním chlazením. Jako notebooky také podporují Modern Standby. Celý článok „Lenovo uvádí supermalý desktop ThinkCentre Nano, i pasivní verzi“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Lenovo ThinkPad X1 Extreme: profi stroj pre workoholikov

Rodina ThinkPad je s nami už vyše štvrťstoročie a za tú dobu si vyslúžila rešpektovanú pozíciu v biznisovej aj zákazníckej sfére. Modelový rad X1 sa po 6. generácii Carbon a 3. generácii Yoga dočkal nového prírastku s názvom Extreme. 15,6″ notebook so šesťjadrovým procesorom, grafickou kartou Nvidia a 32 GB RAM má našliapnuté stať sa ultimátnym pracovným nástrojom. Potvrdia sa papierové predpoklady aj v realite? Celý článok „Lenovo ThinkPad X1 Extreme: profi stroj pre workoholikov“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *