Lenovo predstavuje nové herné aj pracovné zariadenia

Lenovo a jeho novinky

Firma Lenovo mala po dlhej dobe živú prezentáciu produktov, na ktorej ukázala nove portfólio notebookov, stolových počítačov či konvertibilných zariadení pre hráčov, manažérov, ale aj kreatívcov. Nechýbali ani monitory a k tomuto všetkému sa pridala aj nová spolupráca s motoristickou značkou Ducati. Viac vás ale možno budú zaujímať zlepšenia v chladení alebo stanica na externé pripojenie grafickej karty k notebooku.

Lenovo a jeho novinky

Lenovo je dobre známe ako výrobca pracovných notebookov, no herný brand Legion sa pomaly, ale iste dostáva do povedomia ľudí. Môžu za to rôzne podujatia, ale hlavne zaujímavé, kvalitné a cenovo zaujímavé produkty. Na rok 2020 si výrobca pripravil viacero nových modelov.

Pri ich návrhu si dali záležať a načúvali zákazníkovi. Hráči viac ako čokoľvek preferujú vysoký výkon, na čo je potrebné mať vhodné komponenty, dobré chladenie a zároveň neobetovať výdrž batérie. Až druhoradé ale nemenej dôležité je spracovanie, kde zaváži najmä kvalita displeja a klávesnice, ale aj samotný dizajn.

Posledné mesiace strávené doma pri hrách sa odrazili aj na tržbách a Legion tak zaznamenal medziročný nárast predajov v druhom kvartáli tohro roka o 79 % vďaka čomu získali až 38 % podiel na trhu. Tým pádom už nejde o žiadneho malého hráča, ale špičku na trhu, kde je pomerne malá, ale za to ostrá konkurencia. Legion si bude musieť poradiť s Asus, MSI, Alienware či Omen.

   

Preto okrem samotných zariadení bude pod brandom Legion k dispozícii aj príslušenstvo a merchandise ako tričká, šiltovky, fľaše a pod.

Späť však k produktom. Pre rok 2020 ste sa dočkali trojice notebookov aj trojice desktopov.

Kľúčový bol výber komponentov. Očakávať teda môžete H-čkové procesory Intel aj AMD, grafiky RTX a GTX, rýchle pamäte aj SSD M.2.

Výber komponentov však nie je to jediné, o čo musí výrobca dbať. Komponenty majú výrobcovia viac-menej rovnaké, ide o to, ako ich dajú dokopy a akú pridanú hodnotu dokážu ponúknuť. Legion sa zameriava na výdrž batérie, ktorá by mala byť voči konkurencií výrazne lepšia. Pomôcť tomu má vyššia kapacita, rýchle nabíjanie a menší nabíjací adaptér či technológie ako Nvidia Advance Optimus, ktorá umožní prepínanie medzi integrovanou a dedikovanou grafikou bez nutnosti reštartu počítača a to aj pri displeji G-Sync.

Okrem batérie sa výrobca zameral aj na chladenie. Pri vybraných modeloch preto poskytuje Vapor Chamber. Na výber máte z viacerých režimov chladenia Q Control 3.0. Prehľad teplôt jednotlivých častí notebooku zase zabezpečuje až šestica tepelných senzorov.

Chladenie bolo silnou stránkou už prvej generácie produktov Legion a novinky v tom plánujú pokračovať. Coldfront 2.0 prináša viacero vylepšení po hardvérovej aj softvérovej stránke, ktoré majú zabezpečiť tichší ale aj chladnejší chod a zároveň vyšší výkon.

Výrobca si tieto tvrdenia nechal overiť v nezávislých laboratóriách, kde nové produkty Legion dosiahli skvele výsledky.

   

Pre demonštráciu sme videli aj výkon v hrách v rozlíšení  Full HD. Čísla v tabuľke vyzerajú výborne, no otázne je, aké nastavenia hier boli použité.

Nové produkty plánujeme otestovať v našich testoch, kde bude porovnanie s inými zariadeniami dávať lepší obraz.

V ďalšej kapitole sa môžete pozrieť na to, aké parametre ponúkajú nové notebooky a desktopy Legion.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Bude Lenovo vyrábět základní desky? Unikly fotky B460 modelu

Výrobců základních desek v tomto století hodně ubylo, nabízí je okolo šesti firem, nepočítáme-li čistě čínské značky. Nová konkurence v tomto oboru by proto byla zajímavá. Teď se objevily zprávy, že by takovou posilou mohlo být Lenovo. To má zázemí díky výrobě OEM počítačů a nyní se na internetu objevily herní základní desky Legion, což je jeho hráčská značka. Ale jestli se budou prodávat samostatně, ještě není jisté. Celý článok „Bude Lenovo vyrábět základní desky? Unikly fotky B460 modelu“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Lenovo Yoga C940 – stylus, soundbar a kovové telo

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr. Celý článok „Lenovo Yoga C940 – stylus, soundbar a kovové telo“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Lenovo ThinkPad P72 – veľký a ťažký balík výkonu

Po testoch viacerých herných notebookoch sa opäť pozrieme na pracovne orientovanú mašinu, konkrétne Lenovo ThinkPad P72. Ide o vskutku masívny pracovný nástroj pre kreatívcov, ktorí na cestách nechcú robiť žiadne kompromisy. Zodpovedá tomu výbava ale aj cena, ktorá vás v prvom momente vytrhne zo stoličky. V recenzii však zistíte, v čom je notebook výnimočný a prečo (a pre koho) má zmysel doň investovať toľké peniaze. Celý článok „Lenovo ThinkPad P72 – veľký a ťažký balík výkonu“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *