Na trh jde první full-cover vodní blok pro Radeon VII, od Bykski

Vodní blok Bykski A-Radeon-VII-X pro Radeon VII se začne prodávat tento měsíc

Když vyšel Radeon VII, ukázal se být slabinou jeho chladič. Sice má tři ventilátory jako výkonná nereferenční řešení, ale nakonec je hodně hlučný. Není jasné, jestli výrobci karet někdy vydají vlastní účinnější a tišší nereferenční chladiče, a tak se jako řešení zatím jeví nahrazení originálního chlazení vodním blokem. A to teď bude možné: První full-cover blok pro Radeon VII oznámila firma Bykski.

Blok označený Bykski A-Radeon-VII-X je určen speciálně pro PCB karty Radeon VII – ta by nyní měla být všechny stejná, takže by měl být kompatibilní s modely všech výrobců. Po instalaci chladí jak GPU, tak paměti v jeho pouzdře i napájecí kaskádu. Tyto komponenty jsou soustředěné plus minus uprostřed karty, takže má blok základnu menší, než je plocha PCB. „Full-cover“ část tak ve skutečnosti nesedí na celé rozloze PCB, ovšem horní díl chladiče ho pokrývá celé, aby to v počítači esteticky netrpělo.

Bykski A-Radeon-VII-X

Blok má akrylátovou horní část, která je průhledná. A také je opatřená adresovatelnými RGB LED (mělo by jich být devět), kterými se blok dá prosvítit. Připojují se kabelem se standardním konektorem, takže je může ovládat deska. Základna je měděná a poniklovaná, vnitřní žebrování můžete přes průhledný kryt vidět na snímcích. Podle výrobce je blok stavěný na vysoký průtok a je možné s ním Radeonů VII v okruhu chladit víc, paralelně nebo v sérii. Závity pro fittingy jsou z horní i ze spodní strany a používají standardní typ G 1/4.

Bykski A-Radeon-VII-X

Bykski za tento blok na americkém webu Bykski.us uvádí cenu 140 dolarů, ovšem při objednávání z Číny by se asi měl dát pořídit i za o něco nižší částku. Přímo originální obchod vám při chvíli pobytu na stránce produktu nabídne kupon na 10% slevu, ale na Aliexpressu se blok dá nalézt „jen“ za 90–100 dolarů. Samozřejmě si k této ceně ale musíte připočíst DPH, které při dovozu doplatíte.

Bykski A-Radeon-VII-X, spodní strana se základnou a montážními otvory

Podle americké stránky mají bloky A-Radeon-VII-X být dostupné od 25. března, nyní běží předobjednávky. Jak ukazují pokusy uživatelů, vodní chlazení by kartě mělo také umožnit slušné přataktování. A každopádně by také mělo pomoci od vysoké aerodynamické hlučnosti originální karty. Náhrada vodním blokem ale samozřejmě není pro každého. Kromě ceny navíc za blok a investice peněz a času do custom vodního okruhu totiž také musíte poměrně drahé GPU rozebrat, přičemž každá taková modifikace je na vaše riziko.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Pěkná Mini-ITX deska pro Ryzen v serveru: X570 a 4× SO‑DIMM

Desky platformy X570 pro procesory AMD Ryzen 3000 přinesly PCI Express 4.0 a silnou konektivitu, ale bohužel také vyšší spotřebu a aktivní chlazení čipsetu. ASRock teď však uvedl jednu X570/AM4 desku, která má chlazení plně pasivní, navíc v provedení Mini-TX. Je sice určená pro servery, ale přesto je hodně zajímavá, už jenom tím, že v rozměru Mini-ITX dovoluje použít čtyři paměťové moduly (navíc s ECC). Celý článok „Pěkná Mini-ITX deska pro Ryzen v serveru: X570 a 4× SO‑DIMM“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Chladič AMD Wraith Prism s šesti heatpipe? Je to jinak (update)

S procesory Ryzen (a vlastně už chvíli před nimi) AMD přineslo jednu přímo nesouvisející změnu: boxované chladiče, které byly lepší proti tomu, co se k CPU typicky přibalovalo předtím. Ty běžné měly objemnější (účinnější) pasivy, zejména to ale platilo o heatpipovém top-flow chladiči Wraith max, později Wraith Prism. Právě u tohoto se teď možná nastane další zlepšení, protože AMD zdá se chystá jeho výkonnější verzi. Celý článok „Chladič AMD Wraith Prism s šesti heatpipe? Je to jinak (update)“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AMD uvádí 7nm Ryzeny 4000 s integrovanou grafikou pro notebooky

Trvalo to, ale AMD konečně přináší jádra Zen 2 a 7nm proces i do APU – procesorů s integrovaným GPU. Tento týden firma představila APU Renoir, na kterém budou založené Ryzeny 4000 s grafikou. Jako první přichází verze pro notebooky, která bude mít až osm jader/16 vláken, s TDP 15 nebo 45 W. V CPU by to měl být velký pokrok, ale překvapivě to vypadá, že tradičně silná integrovaná grafika AMD by mohla být trošku zklamáním. Celý článok „AMD uvádí 7nm Ryzeny 4000 s integrovanou grafikou pro notebooky“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *