Na trh jde první full-cover vodní blok pro Radeon VII, od Bykski

Vodní blok Bykski A-Radeon-VII-X pro Radeon VII se začne prodávat tento měsíc

Když vyšel Radeon VII, ukázal se být slabinou jeho chladič. Sice má tři ventilátory jako výkonná nereferenční řešení, ale nakonec je hodně hlučný. Není jasné, jestli výrobci karet někdy vydají vlastní účinnější a tišší nereferenční chladiče, a tak se jako řešení zatím jeví nahrazení originálního chlazení vodním blokem. A to teď bude možné: První full-cover blok pro Radeon VII oznámila firma Bykski.

Blok označený Bykski A-Radeon-VII-X je určen speciálně pro PCB karty Radeon VII – ta by nyní měla být všechny stejná, takže by měl být kompatibilní s modely všech výrobců. Po instalaci chladí jak GPU, tak paměti v jeho pouzdře i napájecí kaskádu. Tyto komponenty jsou soustředěné plus minus uprostřed karty, takže má blok základnu menší, než je plocha PCB. „Full-cover“ část tak ve skutečnosti nesedí na celé rozloze PCB, ovšem horní díl chladiče ho pokrývá celé, aby to v počítači esteticky netrpělo.

Bykski A-Radeon-VII-X

Blok má akrylátovou horní část, která je průhledná. A také je opatřená adresovatelnými RGB LED (mělo by jich být devět), kterými se blok dá prosvítit. Připojují se kabelem se standardním konektorem, takže je může ovládat deska. Základna je měděná a poniklovaná, vnitřní žebrování můžete přes průhledný kryt vidět na snímcích. Podle výrobce je blok stavěný na vysoký průtok a je možné s ním Radeonů VII v okruhu chladit víc, paralelně nebo v sérii. Závity pro fittingy jsou z horní i ze spodní strany a používají standardní typ G 1/4.

Bykski A-Radeon-VII-X

Bykski za tento blok na americkém webu Bykski.us uvádí cenu 140 dolarů, ovšem při objednávání z Číny by se asi měl dát pořídit i za o něco nižší částku. Přímo originální obchod vám při chvíli pobytu na stránce produktu nabídne kupon na 10% slevu, ale na Aliexpressu se blok dá nalézt „jen“ za 90–100 dolarů. Samozřejmě si k této ceně ale musíte připočíst DPH, které při dovozu doplatíte.

Bykski A-Radeon-VII-X, spodní strana se základnou a montážními otvory

Podle americké stránky mají bloky A-Radeon-VII-X být dostupné od 25. března, nyní běží předobjednávky. Jak ukazují pokusy uživatelů, vodní chlazení by kartě mělo také umožnit slušné přataktování. A každopádně by také mělo pomoci od vysoké aerodynamické hlučnosti originální karty. Náhrada vodním blokem ale samozřejmě není pro každého. Kromě ceny navíc za blok a investice peněz a času do custom vodního okruhu totiž také musíte poměrně drahé GPU rozebrat, přičemž každá taková modifikace je na vaše riziko.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Teploty, spotřeba a hluk Radeonů Navi. Kdy budou nereferenční?

V neděli se začaly prodávat nové grafické karty Radeon RX 5700 a RX 5700 XT se 7nm GPU Navi. Alespoň v mainstreamovém trhu (do vyššího zatím nevstoupily) přinášejí docela dobrou konkurenci proti GeForce RTX, ale referenční karty mají už trochu očekávané problémy s provozními vlastnostmi (i když ne se spotřebou). Bude tedy dobré počkat na nereferenční verze, které by se snad mohly objevit zhruba za pět až šest týdnů. Celý článok „Teploty, spotřeba a hluk Radeonů Navi. Kdy budou nereferenční?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Ryzen 3000 s jádry Zen 2 delidován. Co přinese nahrazení pájky?

AMD v neděli konečně vydalo procesory Ryzen 3000 se 7nm čipy a architekturou Zen 2. Už jste možná četli různé recenze, nicméně na Youtube se mezi nimi objevila i jedna zajímavost. Overclocker Roman Hartung alias Der8auer totiž jeden z těchto procesorů delidoval, tedy odstranil z něj rozvaděč tepla. Můžeme se tedy podívat, jak to vypadá uvnitř a jestli se tím dají získat nějaké přínosy pro chlazení. Celý článok „Ryzen 3000 s jádry Zen 2 delidován. Co přinese nahrazení pájky?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

APU Ryzeny 3000 budou taky mít 35W verze, máme parametry

Před dvěma týdny jsme tu měli zprávu o Ryzenech 3000 s integrovanou grafikou, nových modelech 3200G a 3400G. To byly 65W modely, ale i v této generaci vedle nich vyjdou verze se sníženou spotřebou, které budou mít TDP 35 W. Zatím ještě nejsou oficiální, ale unikly k nim parametry a jména, takže to hlavní zdá se už máme. A kromě nich se chystají i nová 35W dvoujádra Athlon řady 300 v lowendu. Celý článok „APU Ryzeny 3000 budou taky mít 35W verze, máme parametry“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *