Na trh jde první full-cover vodní blok pro Radeon VII, od Bykski

Vodní blok Bykski A-Radeon-VII-X pro Radeon VII se začne prodávat tento měsíc

Když vyšel Radeon VII, ukázal se být slabinou jeho chladič. Sice má tři ventilátory jako výkonná nereferenční řešení, ale nakonec je hodně hlučný. Není jasné, jestli výrobci karet někdy vydají vlastní účinnější a tišší nereferenční chladiče, a tak se jako řešení zatím jeví nahrazení originálního chlazení vodním blokem. A to teď bude možné: První full-cover blok pro Radeon VII oznámila firma Bykski.

Blok označený Bykski A-Radeon-VII-X je určen speciálně pro PCB karty Radeon VII – ta by nyní měla být všechny stejná, takže by měl být kompatibilní s modely všech výrobců. Po instalaci chladí jak GPU, tak paměti v jeho pouzdře i napájecí kaskádu. Tyto komponenty jsou soustředěné plus minus uprostřed karty, takže má blok základnu menší, než je plocha PCB. „Full-cover“ část tak ve skutečnosti nesedí na celé rozloze PCB, ovšem horní díl chladiče ho pokrývá celé, aby to v počítači esteticky netrpělo.

Bykski A-Radeon-VII-X

Blok má akrylátovou horní část, která je průhledná. A také je opatřená adresovatelnými RGB LED (mělo by jich být devět), kterými se blok dá prosvítit. Připojují se kabelem se standardním konektorem, takže je může ovládat deska. Základna je měděná a poniklovaná, vnitřní žebrování můžete přes průhledný kryt vidět na snímcích. Podle výrobce je blok stavěný na vysoký průtok a je možné s ním Radeonů VII v okruhu chladit víc, paralelně nebo v sérii. Závity pro fittingy jsou z horní i ze spodní strany a používají standardní typ G 1/4.

Bykski A-Radeon-VII-X

Bykski za tento blok na americkém webu Bykski.us uvádí cenu 140 dolarů, ovšem při objednávání z Číny by se asi měl dát pořídit i za o něco nižší částku. Přímo originální obchod vám při chvíli pobytu na stránce produktu nabídne kupon na 10% slevu, ale na Aliexpressu se blok dá nalézt „jen“ za 90–100 dolarů. Samozřejmě si k této ceně ale musíte připočíst DPH, které při dovozu doplatíte.

Bykski A-Radeon-VII-X, spodní strana se základnou a montážními otvory

Podle americké stránky mají bloky A-Radeon-VII-X být dostupné od 25. března, nyní běží předobjednávky. Jak ukazují pokusy uživatelů, vodní chlazení by kartě mělo také umožnit slušné přataktování. A každopádně by také mělo pomoci od vysoké aerodynamické hlučnosti originální karty. Náhrada vodním blokem ale samozřejmě není pro každého. Kromě ceny navíc za blok a investice peněz a času do custom vodního okruhu totiž také musíte poměrně drahé GPU rozebrat, přičemž každá taková modifikace je na vaše riziko.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Že teploty CPU už efektívne neškálujú s chladením? Ale kdeže…

Pasta, v lepšom prípade indiová pájka a pri AMD prestup tepla zneefektívňujú ešte i 7 nm tranzistory a celkovo malá plocha čipletov, ktorá pre ochladzovanie takisto predstavuje úzke hrdlo. To sú dôvody, pre ktoré sa často v diskusiách objavujú názory, že za výkonné chladiče nemá veľmi zmysel priplácať. Rozdiel teplôt oproti lacnejším modelom však nie je taký malý, ako sa to všade možne často prezentuje. Celý článok „Že teploty CPU už efektívne neškálujú s chladením? Ale kdeže…“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nereferenční Radeon RX 5700 XT Taichi ASRocku má šest výstupů

Nereferenční grafické karty Radeon generace Navi, neboli modely RX 5700 a RX 5700 XT nebyly ke koupi hned při uvedení a bohužel až teprve teď koncem srpna se začaly objevovat v našich obchodech. Jednu poměrně zajímavou mezi nimi ukázala firma ASRock, která s grafickými kartami začala teprv loni. Teď kromě jiných modelů přišla také s kartou Radeon RX 5700 XT Taichi, která má proti běžným zajímavou specialitu. Celý článok „Nereferenční Radeon RX 5700 XT Taichi ASRocku má šest výstupů“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Chcete mít lepší turbo na Ryzenu 3000? Držte teplotu pod 75°C

Jen před chvílí jsme tu měli problém frekvencí na Ryzenech 3000, ale tak snadno se tohoto tématu nezbavíme. Objevila se totiž zajímavá informace o precision boostu těchto CPU a naopak tom, proč někdy nejde tak vysoko, jak byste chtěli. Vypadá to, že AMD skutečně změnilo chování turba mezi jednotlivými revizemi kódu AGESA/BIOSů. Týká se to vlivu teplot na frekvenci a o této změně je asi docela dobré vědět. Celý článok „Chcete mít lepší turbo na Ryzenu 3000? Držte teplotu pod 75°C“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *